X
X

Kontakt z obsługą portalu

kod
Wyślij mail
portal ślubnyZALOGUJ SIĘ
Wyślij
Piątek, 9 Października 2015

Katalog firm

MIEJSCA NA WESELE SUKNIE ŚLUBNE I INNE ATRAKCJE ŚLUBNE DEKORACJE ŚLUBNE FOTOGRAFIA ŚLUBNA I WIDEOFILMOWANIE GARNITURY ŚLUBNE I INNE KONSULTANT ŚLUBNY OBRĄCZKI I BIŻUTERIA OPRAWA MUZYCZNA WESELA PIERWSZY TANIEC ŚLUB ZA GRANICĄ, PODRÓŻ POŚLUBNA PREZENTY ŚLUBNE SAMOCHÓD DO ŚLUBU SKLEP INTERNETOWY TORTY WESELNE URODA USŁUGI GASTRONOMICZNE, WYNAJEM I INNE WINA I WÓDKI WESELNE WIECZÓR PANIEŃSKI I KAWALERSKI ZAPROSZENIA ŚLUBNE I OPRAWA GRAFICZNA

Jak Wam się podoba nowa odsłona PobieramySię?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Szukaj:
linia

Jesteś tutaj: Strona główna / Katalog firm / Cukiernia i kawiarnia Samanta

Błąd J.S.!
Cukiernia i kawiarnia Samanta

Małopolskie / Zakopane

Cukiernia i kawiarnia Samanta [ ] -

ul. Kasprusie 34
34-500 Zakopane
www.samanta.zakopane.pl


e-mail: Wyślij
Napisz do nas!
telefon: 18 206 41 39,
18 20 145 72
starDodaj do ulubionych

cukiernia samanta torty weselne

 

 

cukiernia samanta tort weselny

 

samanta cukierniaCukiernia "Samanta" to rodzinna firma o długoletniej tradycji. Tu można skosztować wypieków przygotowanych według tradycyjnych receptur, udoskonalanych od lat. Początki Cukiernii to niezwykle romantyczna historia...

Pani Marta Rzankowska około 1925 roku przyjechała do Zakopanego z Lwowa i podjęła pracę w spółce Kosińskich przy Krupówkach. Była osobą energiczną i solidną, właściciel pomógł jej otworzyć sklepik-cukiernię przy ul. Kościeliskiej. Pani Marta serwowała tam kawę, herbatę, zsiadłe mleko i rogaliki, które kupowała w piekarni państwa Dańców. Czasami piekła sernik.

Józef Rzankowski służył w wojsku w jednostce w Kościelisku w Kirach. Pewnego dnia, będąc na przepustce, wybrał się do Zakopanego. Ponieważ był z zawodu cukiernikiem, jego uwadze nie uszedł mały sklepik ze słodyczami. Jednakże, bardziej niż ciastka, zauroczyła go pani Marta.

Józef wpadał do sklepiku coraz częściej, a jego wizyty zakończyły się ślubem w roku 1927. Młodzi otworzyli przy ul. Kościeliskiej kawiarnię, którą nazwali "Mieszczańska". Pomieszczenia były małe i ciasne, jednak przez kilka lat "Mieszczańska" działała z powodzeniem, by w końcu zmienić lokalizację na ul. Krupówki vis-a-vis kościoła parafialnego. Wówczas kawiarnia zmieniła nazwę na "Zacisze". W jej przestronnym wnętrzu serwowano słodkości oraz obiady, na które chętnie przychodzili między innymi Jarosław Iwaszkiewicz, Antoni Słonimski, Kornel Makuszyński, Józef Solski czy Witkacy

torty weselne

Niestety, złote lata kawiarni przerwał wybuch II Wojny Światowej. Po jej zakończeniu, nadzieję na powrót świetności lokalu rozwiała polityka komunistycznego rządu, nieprzychylna prywatnym przedsiębiorcom. Ponieważ sklepy przy ul. Krupówki były notorycznie zamykane, "Zacisze" przeniesiono do skromnego budynku przy ul. Kasprusie 26. Tam, firma państwa Rzankowskich zajmowała się głównie zaopatrywaniem w wypieki sklepu Chramców i kilku domów wczasowych.

Od 1950 roku w rozwijającej się firmie pracę rozpoczął Stanisław Rzankowski - wyszkolony przez ojca mistrz cukierniczy. Dziesięć lat później, wsparcie finansowe jego żony - Marii, pozwoliło na zakup parceli przy ul. Witkiewicza 2. To tu powstał budynek, w którym w 1966 roku Rzankowscy uruchomili Cukiernię "Samanta".

Aktualnie "Samanta" to zakład produkcyjny w Kościelisku oraz sklepy firmowe i patronackie na terenie Zakopanego, które znają i cenią mieszkańcy oraz goście Podtatrza.


tort weselny ciasto weselne

 

torty weselneWybrane fragmenty opisu firmy Cukiernia i kawiarnia Samanta mogą pochodzić ze strony www.samanta.zakopane.pl
Kopiowanie ich bez zgody właściciela firmy jest zabronione może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Rekomendacje:
dodaj rekomendację
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny
 • Tort weselny

Ostatnio dodane firmy:

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon