X
X

Kontakt z obsługą portalu

Wyślij mail
ZalogujZALOGUJ SIĘ
Wyślij
Wtorek, 2 Września 2014

Katalog firm

MIEJSCA NA WESELE SUKNIE ŚLUBNE I INNE ATRAKCJE ŚLUBNE DEKORACJE ŚLUBNE FOTOGRAFIA ŚLUBNA I WIDEOFILMOWANIE GARNITURY ŚLUBNE I INNE KONSULTANT ŚLUBNY OBRĄCZKI I BIŻUTERIA OPRAWA MUZYCZNA WESELA PIERWSZY TANIEC PODRÓŻ POŚLUBNA PREZENTY ŚLUBNE SAMOCHÓD DO ŚLUBU SKLEP INTERNETOWY TORTY WESELNE URODA USŁUGI GASTRONOMICZNE, WYNAJEM I INNE WINA I WÓDKI WESELNE WIECZÓR PANIEŃSKI I KAWALERSKI ZAPROSZENIA ŚLUBNE I OPRAWA GRAFICZNA

Jak Wam się podoba nowa odsłona PobieramySię?

archiwum ankiet  

Szukaj:

Na ktora reke obraczke?

Co, jak i gdzie, czyli ślub właściwy

Moderator: Arwena

Na ktora reke obraczke?

Postautor: agnes » śr 08 lip, 2009 21:08

Witam wszystkich!Mam takie male wlasnie pytanko-na ktora reke obraczke, a na ktora zareczynowy?Jestem troche pogubiona :?: Prosze o wyrozumialosc :D [/u]
Ostatnio zmieniony pt 14 sie, 2009 09:22 przez agnes, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agnes
papierowa

Postautor: malgorzatkar » śr 08 lip, 2009 21:22

ja mam pierścionek na prawej, obrączka też na prawą :)
Kiedy kobieta nie ma racji, nie należy się z nią kłócić tylko szybko przeprosić i pocałować w rączkę
Obrazek
Awatar użytkownika
malgorzatkar
cukrowa

Postautor: Margaretka » śr 08 lip, 2009 21:22

w Polce uznaje sie, że kobieta po zaręczynach zakłada pierścionek na prawa rękę na palec serdeczny.
po slubie jej miejsce zajmuje obrączka. w innych krajach jest to lewa ręka, w polsce prawa przypuszczam, że dla tego, żeby przy przywitaniu było ją widać ;)
co robi się z pierścionkiem to różne wersje. najpopularniejsze sa dwie. przełożenie na lewą ręke na palec serdeczny (ja tak zrobiłam), albo noszenie na jednym palcu z obrączką. warto wtedy jednak pamiętać, żeby obraczka do pierścionka pasowała, mopja po prostu nie pasuje ;)
Awatar użytkownika
Margaretka
diamentowa

Postautor: agnes » śr 08 lip, 2009 21:48

Dziekuje bardzo za pomoc,wiec teraz moge byc pewna co do rozmiaru :D :D :D
Awatar użytkownika
agnes
papierowa

Postautor: BeTaTka85 » czw 09 lip, 2009 10:35

Zgadzam się z annodomini, :) ja noszę pierścionek zaręczynowy na lewej rączce na palcu serdecznym a obrączka zajmnie swoje miejsce na prawej rączce :)
Awatar użytkownika
BeTaTka85
platynowa

Postautor: Katta » ndz 30 sie, 2009 11:21

A ja noszę pierścionek na prawej ręce, na palcu serdecznym. I zastanawiam się co zrobić po ślubie. Czy przekładać pierścionek na lewą rękę, czy też włożyć pierścionek i obrączkę na jeden palec. Tylko, że 2 na jednym paluszku powoduje, że złoto się niszczy.
Katta
brylantowa

Postautor: Aniołek86 » ndz 30 sie, 2009 11:50

Ja mam teraz pierścionek na prawej ręce, ale po ślubie chyba jednak przełożę na lewą..
Obrazek
Obrazek
Aniołek86
papierowa

Postautor: panstworemlein » ndz 30 sie, 2009 12:28

musicie pamietac dziewczyny ze prawa reka jest nieco wieksza od lewej, trzeba zwrocic uwage, czy pierscionek wam np nei spadnie z lewej reki. ja na przyklad nosze na lewej, bo na prawa jest troszke za maly, chociaz daloby sie tak zrobic, to jak palce mi puchna jest to niewygodne...
Obrazek
Awatar użytkownika
panstworemlein
cynowa

Postautor: JayGo » ndz 30 sie, 2009 22:43

A moje dłonie są chyba proporcjonalne :) Przekładałam na lewą zaręczynowy i pasował nawet chyba lepiej niż na prawą, więc po ślubie przełożę go na lewą i będzie gitarrra :)
Obrazek
Awatar użytkownika
JayGo
platynowa

Postautor: panstworemlein » ndz 30 sie, 2009 23:24

no wiec spoko ;) pamietam ze jak bylismy we florencji, tomus odrazu wkladal mi na lewa reke pierscionek, bo specjalnie na ten czas zdjelam moj stary... na prawa reke zareczynowy nie wlazl xD ale tam bylo strasznie goraco, i reka wyraznie mi spuchla.
o sprawdzilam, pierscionek wchodzi na prawa reke ale z trudem, niby sie trzyma, ale balabym sie ze reka znowu mi spuchnie i bym stracila krazenie w palcu xD (wiem ze histeryzuje, ale po co kusic los :p )
Obrazek
Awatar użytkownika
panstworemlein
cynowa

Postautor: rafki88 » ndz 30 sie, 2009 23:51

Ja zaręczynowy mam na prawej, obrączkę też będę nosiła na prawej ale po ślubie właśnie to zaręczynowego nie będę nosiła. Bo wydaje mi się to głupie, zareczynowy na lewej a obrączka na prawej jak niektóre panie noszą. Dla mnie beznadzieja.
Mój zaręczynowy spocznie sobie spokojnie w pudełeczku tak na pamiątkę :)
Mamusia Alusi & Żonka Rafałka
Awatar użytkownika
rafki88
platynowa

Postautor: MissIndependent » pn 31 sie, 2009 07:47

rafki88 pisze:Dla mnie beznadzieja.

czemu beznadzieja?? nie po to go dostałam, żeby nagle po ślubie leżał 50lat w szkatułce....

ja na początku planowałam, by po ślubie nosić pierścionek i obrączkę na jednym palcu, bo tak mi się podoba... i pewnie bym nosiła, gdyby nie fakt, że przy obrączce 5mm to brzydko wygląda :roll: przynajmniej na moim palcu. tak więc obrączka na prawej ręce, pierścionek na lewej :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MissIndependent
miedziana

Postautor: panstworemlein » pn 31 sie, 2009 12:20

rafki pewnie chodzi o to ze to pierscionek "zareczynowy" a skoro bedzie juz zona to nei ma sensu nosic takowego. ale ja tez mam zdanie jak MissIndependent, twoj partner natrudzil sie zeby miec ten pierscionek dla ciebie i wydaje mi sie ze noszenie go jest swojego rodzaju obowiezkiem, no chyba ze ci sie podoba, to jest tez przyjemnoscia :mrgreen: :mrgreen: ja swojego tez nigdy nie zdejme, powieksze i bede nosic na prawej, albo zostawie tak jak jest, na lewej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
panstworemlein
cynowa

Postautor: rafki88 » pn 31 sie, 2009 14:26

Heh a może się natrudził ale dla mnie to przesada. Może dlatego, że jestem jakby "przeciwnikiem" obwieszania się łańcuszkami, bransoletkami o własnie palcach nie wspominając ;) A rację ma panstworemlein, że skoro będę żoną to zaręczynowy zostanie na pamiątkę i dla potomnych ;) A rozmawiałam już z moim Lubym i on nie ma nic przeciwko, żeby spoczął sobie wygodnie w pudełku a wyjmowany będzie tylko wtedy kiedy ktoś spyta czy go w ogóle miałam :)
Awatar użytkownika
rafki88
platynowa

Postautor: panstworemlein » pn 31 sie, 2009 14:41

ale jak wydal tyle pieniazkow, to troche szkoda ze nie bedziesz go nosic :(
Obrazek
Awatar użytkownika
panstworemlein
cynowa

Postautor: JayGo » pn 31 sie, 2009 14:41

Każdy robi jak lubi :)

ja na pewno obrączkę na prawą rączkę, na serdeczny palec (teraz jst tam zaręczynowy pierścionek). A pierścionek powędruje na lewą rączkę. to dla mnie tak ważna pamiątka, że chcę ją mieć obok siebie zawsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
JayGo
platynowa

Postautor: BeTaTka85 » pn 31 sie, 2009 15:03

JayGo pisze:ja na pewno obrączkę na prawą rączkę, na serdeczny palec (teraz jst tam zaręczynowy pierścionek). A pierścionek powędruje na lewą rączkę. to dla mnie tak ważna pamiątka, że chcę ją mieć obok siebie zawsze.
Ja mam właśnie w ten sposób co ty. Obrączka na prawej dłoni a zaręczynowy na palcu serdecznym na lewej :)
Awatar użytkownika
BeTaTka85
platynowa

Postautor: Lena » pn 31 sie, 2009 17:04

Ja noszę zaręczynowy na prawej ręce ;) a po ślubie obrączka zamie miejsce pierścionka zaręczynowego ;) no i oczywiście zaręczynowy będzie na lewej łapce ;)
Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest <3
Lena
żelazna

Postautor: MissIndependent » śr 02 wrz, 2009 21:42

rafki88 pisze:Heh a może się natrudził ale dla mnie to przesada. Może dlatego, że jestem jakby "przeciwnikiem" obwieszania się łańcuszkami, bransoletkami o własnie palcach nie wspominając

ja też jestem przeciwniczką obwieszania się (na codzień, bo czasem kilka łańcuszków na raz zdarza mi się założyć), ale jednak uważam, że jedna obrączka i jeden pierścionek nikogo nie skrzywdzą ;) dostała i będe nosić aż do śmierci 8) i chcę, by włożony mi te błyskotki potem do urny.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MissIndependent
miedziana

Postautor: Magda_M » czw 03 wrz, 2009 07:01

Obraczka na prawej rece zamiast zareczynowego. A zareczynowy nie wiem... Piekny jest ale nie lubie miec nic na lewej rece :|
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magda_M
porcelanowa

Postautor: panstworemlein » czw 03 wrz, 2009 10:27

madziu przeciez mozesz miec razem... wybierzcie obraczki ktore beda ci pasowaly do pierscionka i juz ;)

[ Dodano: Czw 03 Wrz, 2009 11:38 ]
a ja bardzo nie lubie na prawej rece nosic bizuterii, wiec chyba mam wiekszy problem xD ale sie przyzwyczaje bo to piekny symbol ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
panstworemlein
cynowa

Postautor: rafki88 » czw 03 wrz, 2009 12:41

MissIndependent pisze:dostała i będe nosić aż do śmierci 8) i chcę, by włożony mi te błyskotki potem do urny.

a to tak dalekie plany już Ci chodzą po głowie? ;) wybierasz się gdzieś ;)
Awatar użytkownika
rafki88
platynowa

Postautor: MissIndependent » pt 04 wrz, 2009 12:01

jeszcze się nie wybieram, ale już złożyłam dyspozycję w czym i jak mam być pochowana 8) żeby potem nie było niedomówień. pozostaje mi tylko nagrobek wybrać :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MissIndependent
miedziana

Postautor: panstworemlein » pt 04 wrz, 2009 15:51

offtoppppp! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ale urna to takie cos na spalone cialo-prochy, a trumna jest do tego zeby ja chowac gdzies :p
Obrazek
Awatar użytkownika
panstworemlein
cynowa

Postautor: Magda_M » pn 07 wrz, 2009 10:10

panstworemlein, nieee razem nie moze byc bo mam dosc okazaly pierscionek i obraczke 5 mm i mi sie poprostu nie zegnie palec jak wszystko zaloze :lol: :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magda_M
porcelanowa

Postautor: MissIndependent » pn 07 wrz, 2009 10:35

haha, u mnie też razem nie może być, bo obrączka 5mm, a pierścionek na tyle duży, że to po prostu brzydko wygląda ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MissIndependent
miedziana

Postautor: Magda_M » pn 07 wrz, 2009 10:48

MissIndependent, dokladnie :) a ja mam jeszcze palce krotkie :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magda_M
porcelanowa

Postautor: MissIndependent » pn 07 wrz, 2009 11:19

moje do najdłuższych też nie należą 8) ale mam problem, bo palec serdeczny u lewej ręki jest troszke węższy i mam wrażenie, że pierścionek mi spadnie :roll: to pewnie tylko wrażenie, bo nieźle się na nim trzyma, ale jednak...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MissIndependent
miedziana

Postautor: Anulka2409 » pt 09 paź, 2009 07:46

Ja niestety po małym wypadku nie mogę nosić na prawej ręce ani obrączki ani pierścionka zaręczynowego - od 2 m-cy dłoń mi puchnie i dlatego noszę biżuterię na lewej dłoni.. prawdę mówiąc chyba nie będę się umiała potem przestawić żeby nosić ją z powrotem na prawej ręce ... ;)
co niektórzy już się śmieją że noszę obrączkę już jak wdowa... :x :evil: już uśmiercają mi mojego mężusia... :?: :?: :!: :!: co?
Awatar użytkownika
Anulka2409
porcelanowa

Postautor: Katta » pt 09 paź, 2009 08:11

Anulka2409, nie przejmuj się ludźmi.. jakbym nie mogła nosić na prawej to przecież oczywiste, że nosiłabym na lewej! Lepiej na lewej niż w ogóle.. ;)
Katta
brylantowa

Następna

Wróć do Kosciół i urząd