X
X

Kontakt z obsługą portalu

kod
Wyślij mail
portal ślubnyZALOGUJ SIĘ
Wyślij
Piątek, 4 Września 2015

Katalog firm

MIEJSCA NA WESELE SUKNIE ŚLUBNE I INNE ATRAKCJE ŚLUBNE DEKORACJE ŚLUBNE FOTOGRAFIA ŚLUBNA I WIDEOFILMOWANIE GARNITURY ŚLUBNE I INNE KONSULTANT ŚLUBNY OBRĄCZKI I BIŻUTERIA OPRAWA MUZYCZNA WESELA PIERWSZY TANIEC ŚLUB ZA GRANICĄ, PODRÓŻ POŚLUBNA PREZENTY ŚLUBNE SAMOCHÓD DO ŚLUBU SKLEP INTERNETOWY TORTY WESELNE URODA USŁUGI GASTRONOMICZNE, WYNAJEM I INNE WINA I WÓDKI WESELNE WIECZÓR PANIEŃSKI I KAWALERSKI ZAPROSZENIA ŚLUBNE I OPRAWA GRAFICZNA

Jak Wam się podoba nowa odsłona PobieramySię?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Szukaj:
linia

Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły ślubne i weselne / Ślub i wesele

Porady: Ślub i wesele

Co zamiast kwiatów na ślub?

Co zamiast kwiatów na ślub?

25 października 2008 | komentarze: 100

Coraz częściej Młode Pary rezygnują z kwiatów otrzymywanych od gości w dniu ślubu, na rzecz zupełnie innych, symbolicznych podarunków.

Co można podarować Młodym w dniu ich święta? Czym zastąpić kwiaty i czy wypada zrezygnować z nich wyłącznie na wyraźną prośbę narzeczonych?

Szczęśliwe... numerki

Wiele zaręczonych par prosi na zaproszeniach o rezygnację z kupowania na ich ślub kwiatów i zastąpienie ich np... kuponami totolotka. Na tę okazję powstają nawet okolicznościowe rymowanki, które krążą po Internecie i cieszą się popularnością wśród Młodych, chętnie wpisujących je na zaproszenia. Przykładowe wierszyki brzmią:

Goście drodzy , Goście mili
Radość byście nam sprawili,
Zamiast kwiatków - które zwiędną,
Cieszyć oczy krótko będą,
Niechaj każdy Gość jak może,
Szczęściu młodych dopomoże,
W kolekturze inwestując,
Kupon Lotto nam darując!

Zamiast kwiatów przynieście
Nam kupon totolotka
Bo szczęście w miłości już mamy,
A może i w loterii nas spotka...?

Zabawny sposób poproszenia gości o przyniesienie na ślub kuponów loterii w miejsce kwiatów, spotyka się zwykle nie tylko ze zrozumieniem, ale i przychylną reakcją zapraszanych.
- Gościom rymowanka bardzo się spodobała, a dla nas to była podwójna frajda - wspomina Agnieszka- Nie musieliśmy martwić się o kwiaty, z którymi zawsze jest sporo kłopotu i świadkowie mają z nimi urwanie głowy. A poza tym te emocje, te wypieki na twarzy, gdy sprawdza się dwieście kuponów! I chociaż łącznie wzbogaciliśmy się raptem o trzydzieści złotych, to frajda była niesamowita. A nie o miliony przecież chodziło, tylko o dobrą zabawę.

Pluszaki, pomoce szkolne i pieluszki...

Dużą popularnością cieszą się również datki, które po weselu Młodzi zawożą do wybranego Domu Dziecka, zostawiają w parafii lub zanoszą do świetlicy środowiskowej. To rozwiązanie spotyka się zazwyczaj z ogromną aprobatą gości oraz z niewyobrażalną wręcz radością podopiecznych placówki, która otrzyma podarki. Również na tę okoliczność łatwo znaleźć stosowny wierszyk do wpisania na zaproszeniu:

Nasi Kochani Goście,
kwiatków nam nie przynoście.
Wolimy dostać pluszaki
i uszczęśliwić małe dzieciaki.

Goście nasi przeuroczy,
Niech się cieszą dzieci oczy!
Zamiast kwiatów co w mig zwiędną,
Książki dzieciom służyć będą.

Prosimy o przybory szkolne dla dzieci z................!

Jeśli zdecydujemy się na uszczęśliwienie podopiecznych Domu Dziecka, dobrze jest odpowiednio wcześniej zgłosić się do wybranej placówki i spytać, czy z przekazaniem podarunków nie będzie problemu. Okazuje się bowiem, że nie zawsze przyjęcie darowizny jest równie proste, jak przekonanie gości do zastąpienia kwiatów maskotkami. Może się także okazać, że bardziej przydatne od zabawek, będą np. ubrania lub pieluszki.
- Od pewnego czasu panuje swoisty „boom” na maskotki dla Domów Dziecka - mówi Asia - Z jednej strony to wspaniale, z drugiej niektóre placówki nie chcą już przyjmować zabawek, bo cierpią na „przesyt”. Nam odmówiono w kilku miejscach i choć byliśmy sytuacją zaskoczeni, to teraz wiemy już, że najpierw warto zapytać co i gdzie jest potrzebne, a potem organizować zbiórkę.

Czym jeszcze zastąpić kwiaty?

Młodzi na pewno nie obrażą się, jeśli naręcze kwiatów zostanie zastąpione przez gości symboliczną kopertą. Oczywiście nie ma przeciwwskazań do wręczania i kwiatów i koperty, jednak Młode Pary zwykle wolą otrzymać „żywą gotówkę” niż najpiękniejszy i najdroższy bukiet. Nie wszyscy jednak są na tyle odważni, by swoje życzenie wyrazić na zaproszeniu. Jeśli jednak do wyboru mamy kupienie pięknego bukietu lub ofiarowanie koperty – warto wybrać to drugie rozwiązanie i do koperty dołączyć najwyżej jednego kwiatka z przybraniem. Młodzi na pewno docenią ten gest.

 

<-- Poprzedni artykułNastępny artykuł -->

A co o tym myślą inni?

Komentarze (100):


2014-10-29: :-)
A ja kupiłam przesympatyczną solniczkę i pieprzniczkę. W postaci Młodej Pary. Prezent wydaje mi się i wesoły i praktyczny. Dodam, że ten zestaw jest wykonany z ceramiki i ręcznie malowany, pochodzi z Anglii. Obdarowani są zachwyceni! Kupiłam http://www.gadzetydomowe.eu/solniczki-i- pieprzniczki-c-39.html

2014-08-25: K.W.
Jestem przeciwna wypisywaniu "roszczeń" na zaproszeniach.Kiedyś kwiaty zanosiliśmy do kościoła i zostawialiśmy by udekorowano obraz czy ołtarz, to tak jakby w naszej intencji. Uważam, że to jest wielki nietakt, przecież nikt nie wzbogaci się od tego a wygląda to po prostu po dziadowsku. Tylko i wyłącznie dla celów charytatywnych znajduję uzasadnienie dla tej listy życzeń.

2014-02-16: Misz masz artystyczny
Wspaniałym i nietypowym pomysłem dla Młodych zamiast kwiatów są ręcznie robione przedmioty. Wykonane specjalnie i tylko dla Pary Młodej, a to jak wiadomo bardzo się ceni. Zajmuję się wypalaniem portretów i dedykacji na szkatułkach (do których można włożyć np słodki upominek), obrazach, wałkach i innych. Każdy przedmiot może mieć wypalone imiona Młodych i datę Ślubu oraz życzenia. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojej strony: http://miszmaszart.blogspot.com/

2013-08-07: Kamila
Czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się co się dzieje z ludźmi? Jak można na zaproszeniu prosić o pieniądze? Jak można na zaproszeniu życzyć sobie czegoś lub nie życzyć? Zaproszenie powinno mieć formę taką:
"Serdecznie zapraszamy na ślub ....." to wszystko!
Kartkę "dajcie mi pieniądze" wystawia żebrak pod kościołem, a nie młoda para w swoim uroczystym dniu.

co do maskotek żeby uradować dzieci zamiast kwiatów.
Pracowałam w kwiaciarni i dzięki tej pracy samotnie udało mi się wychować dwoje dzieci. Teraz dzięki takim charytatywnym akcjom zostałam zwolniona. Nie należny mi się nic. Komornik zajął mi debet na koncie, z którego żyłam. Która fundacja charytatywna mi pomoże, kiedy w końcu wyrzucą mnie z domu na ulicę?2013-08-07: Kamila
Czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się co się dzieje z ludźmi? Jak można na zaproszeniu prosić o pieniądze? Jak można na zaproszeniu życzyć sobie czegoś lub nie życzyć? Zaproszenie powinno mieć formę taką:
"Serdecznie zapraszamy na ślub ....." to wszystko!
Kartkę "dajcie mi pieniądze" wystawia żebrak pod kościołem, a nie młoda para w swoim uroczystym dniu.

co do maskotek żeby uradować dzieci zamiast kwiatów.
Pracowałam w kwiaciarni i dzięki tej pracy samotnie udało mi się wychować dwoje dzieci. Teraz dzięki takim charytatywnym akcjom zostałam zwolniona. Nie należny mi się nic. Komornik zajął mi debet na koncie, z którego żyłam. Która fundacja charytatywna mi pomoże, kiedy w końcu wyrzucą mnie z domu na ulicę?2013-08-03: Aneta
Dla chcących jednak zachować formę bukietu, polecam zamiast kwiatów,, bukiety z cukierków, ubranek i guzików. Takie bukiety nie zwiędną po kilku dniach, a na pewno zauroczą niejedną młodą parę. Zobaczcie sami www.uroczyprezent.pl :-)

2013-03-30: Joanna
Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na coś zamiast kwiatów chętnie przyjmę gry i zabawki dla dzieci w wieku 5-6 lat do oddziału przedszkolego z dziećmi niepełnosprawnymi lub książeczki. Pozdrawiam serdecznie

2013-03-02: cookieM
Proponuje zamiast kwiatów oryginalne i eleganckie kosze upominkowe. To doskonały pomysł na podziękowanie dla rodziców,świadków lub rodziców chrzestnych.

http://tablica.pl/oferta/slodki-upomin ek-prezent-dla-rodzicow-nowozencow-ID2op vt.html#a042e17856;r:;s:

lub

http://www.facebook.com/pages/S%C5%82o dki-Prezent/481108388612610


2013-01-09: majkato
odwiedzcie internetowy sklep artess
ja skorzystalam z oferty, polecam
http://bucikow.metalizacja-przedmiotow .pl/

2012-11-29: Boziak
Szkoda że nie ma wierszyków, zamiast prezentów, żeby wspierać szczytne cele, chcecie pomagać to kupujcie kwiaty!!! Osoby które je sprzedają też mają dzieci, rodziny, a przez takie akcje niedługą będą same musiały iść po pomoc do innych bo nie będą miały ich jak wykarmić!!! Chcecie wino, czekoladki, książki czy inne prezenty zamiast kwiatów? To nie kupujcie drogiej sukni, nie róbcie wesela, albo zróbcie mniejsze, nie wynajmujcie fotografów za grube tysiące bo przecież ktoś w rodzinie ma aparat, nie róbcie makijaży u kosmetyczek bo przecież każda z Was ma kosmetyki którymi może się pomalować itp. i kupcie sobie to czego chcecie zamiast kwiatów!!!

2012-10-29: onanaa
A jak ułożyć wierszyk: Otóż... chciałam wspomóc jedną biedną rodzine... Dziadek zajmuje się 3 wnuków.. bo Matka się nimi nie interesuje.. a Dzidkowi jest cholernie ciężko... chciałam im przekazać jedzonko, ubranka artyuły szkole... Bo serce mi pęka jak słyszę takie rzeczy... a jest to naprawde pożądny facet i bardzo kocha wnuczki...

2012-10-13: DORTOA
Witam wszystkich serdecznie chciałabym was poprosić o pomoc. Ponieważ wszyscy tutaj pisza że nie chca kwiatków na ślub i często zbierają datki na szczytny cel. A ja was prosze abyście pomogli konkretnemu dziecku właśnie mojej najukochańszej córeczce! może to troche egoistyczne ale tak to już jest że każda matka zrobi dla swego dziecka co tylko może. Moje dzieko ma 5 lat cierpi na porażenie mózgowe - nie chodzi nie siedzi nie pelza nie raczkuje ruchowo wszystko na nie ale intelektualnie jest w pełni rozwinięta. Mówi śmieje się śpiewa piosenki i chce się bawić jak wszystkie dzieci wierzymy że jest to możliwe. Wierzcie mi domy dziecka domy pomocy społecznej oprócz miłości i ciepła rodzinnego mają wszystko. Państwo daje na utrzymanie jednego dziecka w placówce ok 3000 zł. Matka która rezygnuje z pracy aby opiekować się dzieckiem niepełnosprawnym dostaje 520 zł. My dajemy dzieciom miłość i ciepło domowego ogniska ale nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo matkę boli to ze nie może dać wystarczających środków na rehabilitacje i sprzęt medyczny potrzebny do normalnego funkcjonowanie. Prosze jeśli ktos ma ochote pomóc mojej córeczce uzyskać sprawność fizyczną! Ja ciągle wierzę, że będzie chodzić dzięki pomocy Boga i ludzi dobrego serca!

gabi78@interia.pl

marysia-mpd.blog.onet.pl

502906577

2012-10-04: Tradycjonalistka
Drogie Panny Młode.Kwiaty wręczane przez gości od lat są piękną tradycją , a nie obowiązkiem.Życzenia równie dobrze można złożyć młodym i bez kwiatów . Takie wymagania względem gości są niekulturalne .Wszystkiego dobrego Pannom Młodym życzę.A tak na marginesie , może zamiast bukietu ślubnego flaszka wina w ręku przed ołtarzem?

2012-10-04: Ewa
Zamiast drogiej białej sukni może jakaś wyszukana kiecka z lumpeksu.Przecież to tylko na kilka godzin zakłada się tak kosztowną suknię ,potem jest bezużyteczna.Lepiej dać pieniążki na cele charytatywne .

2012-10-04: Ewa
dzisiejsze panny młode to perfidne niekulturalne materialistki

2012-10-02: Ania
skoro wspieracie dom dziecka najlepiej poprosić o coś dla dzieciaczków, lub jak koniecznie chcecie coś dla siebie to ogólnie niespodzianki dla Młodych

2012-09-25: Karolina
Planujemy ślub latem przyszłego roku. Zastanawiamy sie o co poprosić zamiast kwiatów - mamy małe mieszkanie więc ksiązki, płyty, butelki z winem czy innym alkoholem, bibeloty nie wchodza w gre. Mieszkanie mamy w pełni urządzone więc filiżanki, poduszki, wałki i inne akcesoria tez nam się nie przydadzą. Tego dnia wolelibyśly dostać cos dla siebie - na codzień wspieramy jeden z domów dziecka bez okazji i rozgłosu. Czy macie jakieś pomysły o co możemy prosić naszych gości?

2012-09-12: Tomek
Zamiast wydać na kwiatki 25 kup nam kilka litrów PB 95 ;p

2012-05-21: egobo
A co myślicie o talonach np kauflandu lub ikei?

2012-05-12: AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI
Chcielibyśmy zaproponować dołączenie się do akcji ZAMIAST KWIATÓW prosimy gości o wsparcie dzieciaków z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Dzieci za te pieniądze mają zapewnioną opiekę wolontariusza-tutora który prowadzi je do tego, aby mogły osiągnąć sukcesy w życiu.

Przeczytajcie więcej na: bedziemymielidziecko.pl

Serdecznie zapraszamy!

2012-05-05: Roza
Również mam z tym problem, bo żaden z pomysłów nie koniecznie mi odpowiada... My nie będziemy pisali wierszyków o kopertach, bo wiem, że 95% da nam taki prezent, a reszta i tak się nie dostosuje ;p A poza tym troszkę mi głupio ...

Podobał mi się pomysł książek, ale mój przyszły nie lubi czytać. Wino średnio lubimy, a już na pewno nie 60 butelek ;) Alkoholizm murowany hi hi

2012-04-25: jagoda
a co myślicie o napisaniu w zaproszeniu że zamiast kwiatów prosimy o dorzucenie "cegiełki" do skarbonki na nasze mieszkanko? Chcemy kupić mieszkanie więc każdy grosz się przyda...Świadek mógłby stać ze skarbonką w kształcie domku;) jeżeli ktoś ma wydać około 20zł na kwiatka którego za 2 dni wywali się do śmieci to chyba lepiej o coś takiego poprosić...

2012-04-25: jagoda
a co myślicie o napisaniu w zaproszeniu że zamiast kwiatów prosimy o dorzucenie "cegiełki" do skarbonki na nasze mieszkanko? Chcemy kupić mieszkanie więc każdy grosz się przyda...Świadek mógłby stać ze skarbonką w kształcie domku;) jeżeli ktoś ma wydać około 20zł na kwiatka którego za 2 dni wywali się do śmieci to chyba lepiej o coś takiego poprosić...

2012-04-05: żaba
my natomiast zamiast kwiatów chcemy prosić uroczych gości o kawę i herbatę świata, macie pomysł na wierszyk? dziękuję z góry

2012-03-08: ja
by nam kwiatów nie przynosić,
oszczędzacie kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc.


2012-02-28: wesoła
a my chcielibyśmy dostac rożny alkohol bo wina zbytnio nie lubimy ale nie mamy pomysłu na wierszyk ktos ma zdolności twórcze?

2012-01-20: kinganycz
Ostatnio dosyć popularnym prezentem jest metalizacja przedmiotów w sensie że otrzymuję się jakiś zmetalizowany przedmiot który uprzednio wybiera się samemu może to być również indywidualny pomysł.W googlach wpiszcie metalizacja przedmiotów.

2012-01-19: dana
Zamiast nietrwałych ciętych kwiatów prosimy was drodzy Goście o obdarowanie nas kwiatami doniczkowymi które dłużej ucieszą nasze oczy.

2012-01-19: dana
Zamiast nietrwałych ciętych kwiatów prosimy was drodzy Goście o obdarowanie nas kwiatami doniczkowymi które dłużej ucieszą nasze oczy.

2012-01-09: aga
znacie może jakiś wierszyk zeby zamiast kwiatow cietych dali doniczkowe??Albo ma ktoś pomysł na to jak to ubrać w słowa

2011-12-19: Kasia
ludzi uspokójcie, każdy ma prawo decydować o tym co chce dostać na własnym ślubie, jeżeli dla kogoś kwiaty to kłopot i wolą nie wiem np dostać książki to co tu krytykować?! Ja z narzeczonym mieszkam w naprawdę małej kawalarce, i gdzie mam sobie te kwiaty ustawić? w wannie? I nie kąpać się dopóki nie zwiędną. A te wierszyki to nie nakaz tylko sugestia że jak już gościu drogi masz wydać pieniądze na kwiaty to jednak wolelibyśmy coś innego. Tak samo jak ktoś jednak chce te kwiaty, podoba mu się to i nie jest to problem to też dobrze. Nigdy nie zrozumiem po co to całe krytykowanie. Twoje wesele, twoja sprawa, twój wybór. Uspokójcie się trochę. Ja mam ślub w lipcu i też nie chcemy żadnych kwiatów zastanawiamy się właśnie nad książkami, chociaż pomysł z filmami też mi się bardzo podoba, bo jesteśmy wielkimi kinomanami, ale nie wiem czy filmy na dvd to nie za droga sprawa.

2011-12-01: Justyna
Witam,
Wpadłam tutaj, aby Wam podsunąć taki pomysł. Ja zrobiłam tak. Zamiast kwiatów otrzymaliśmy zabawki ,przybory szkolne itp. nie zawoziliśmy ich do Domu
Dziecka. Poszukałam biednych rodzin w okolicy i wszystko rozdałam.Wesołe Minki i radosć tych dzieciaków jest bezcenna to najlepszy prezent na ślub. Jesli bedziecie szukać takich rodzin to wystarczy napisać do MOPS-a czy jest nawet taka strona w internecie "szlachetna paczka". Naprawde warto.

2011-11-24: monikaaa
jak mozna wymagac od gosci zeby cokolwiek kupywali.to ich sprawa i ich pieniadze.a moze jak ktos buduje dom to niech goscie cegly przynosza albo zapas podpasek dla PM. zal.
jak bedziecie szli na pogrzeb to tez zaniescie wino i majtki bo przeciez kwiaty to taki niepotrzebny wydatek bo one szybko wiedna
proponuje troche pomyslec

2011-10-21: ewik m.
witam , przypadnkiem wpadłam na fo forum i postanowiłam sie podzilić z wami moim pomysłem, Moze nie kazdemu się spodoba, ale jak ktoś buduje sobie domek, lub już ma to polecam zamiast kwiatów... krzewy ozdobne. my byliśmy bardzo zadowoleni, są z nami do dziś

2011-10-14: irenakret
Ciekawym prezentem może być zmetalizowana figurka pary młodej.Prezent z humorem i do tego mało spotykany to ważne tak myślę;) Polecam zobaczcie. W google wpiszcie hasło metalizacja przedmiotów.

2011-08-01: Fundacja Elpis Nadzieja Dla Zwierząt
Jeśli nie mają Państwo pomysłu co chcą dostać zamiast kwiatów, proponujemy zbiórki, karmy, zabawek itp. dla psów i kotów z Fundacji Elpis z Częstochowy. Jeśli mieszkacie daleko od nas pomóżcie najbliższemu schronisku czy innej fundacji. Dla nas to na prawdę bardzo duża pomoc.
Kontakt: 791900397

2011-07-30: as
kwiaty sa piekne lecz szybko przemina prosimy o ksiażkę badź szlachetne wino.

2011-07-16: gosia
a ja mam nadzieje ze na rocznice slubu zamiast kwiatka kazda pani dostanie totka lub gatki zero romantyzmu i zanikajaca tradycja a tak na marginesie koneserzy wina spieszcie sie z wypiciem bo tanie winka maja krotki okres waznosci tylko uwazajcie bo to krok od nalogu

2011-07-16: gosia
prosicie zeby zamiast kwiaow wesprzec akcje harytatywne a ja mam propozycje zeby zamiast prezentow slubnych przeznaczyc dary na np dom dziecka co wy na to bo jesli narzucacie swoja wole innym to moze do konca czy ktos jest w stanie poswiecic swoje dobra dla innych?

2011-07-07: Celina
Witam serdecznie
Zachęcam Młode Pary do wsparcia Domu Dziecka dla dzieci chorych. Mamy taką akcję zamień kwiaty na uśmiech Dziecka. Podczas waszego ślubu nasi wolontariusze mogą zebrać pieniądze dla naszych Dzieciaczków, lub możecie to zrobić samodzielnie. Potrzebujemy też przyborów szkolnych itp. rzeczy. Zapraszam do zapoznania się z naszym Domem www.domwlodzi.org

2011-06-19: eeeee
Może temat niezwiązany z tematem ale...
Cześć. Potrzebuję Waszej pomocy smile Jesteśmy Placówką Opiekuńcz0 - wychowawczą w Chełmży. Bierzemy udział w konkursie na najlepszą pracę plastyczną dziecka.
Wystarczy kliknąć i wpisać swój e-mail i go potwierdzić. Każdy głos się liczy. Narazie zajmujemy 4 miejsce
Niestety 1 głos = jeden podanny mejl.
Mam nadzieję ze uda nam się zdobyć wyjazd na wycieczkę na dzieci.. Razem możemy więcej wink
http://wawel.com.pl/slodkidziendziecka /glosuj/glos/a,451
Wielkie dzięki smile

2011-06-09: xmenka
Moi mili, jeśli byście się zgodzili,
moc przyborów nam ziścili,
tak by kuchnia nasza cała,
nie była bez wałka, czy moździerza,
zaś przy Waszej pomocy się okazała
wspaniała...

wystarczy poprosić świadków ( lub inne chętne osoby ) do stworzenia listy, co kto kupuje i co już jest "zarezerwowane" i nie będzie się nic powtarzać ! :-)
Kwestia organizacji.

2011-06-09: iska
moi znajomi jak brali slub to zbierali kaske do puszki na cele charytatywne, mysle ze to jest fajny pomysl, mozna tez popatrzec czy jakas fundacja nie prowadzi akurat sprzedazy jakis gadzetow, z ktorych dochod przeznaczony jest potem na wsparcie tej fundacji. slyszalam ze itaka sprzedaje teraz takie pluszowe poduszki w ksztalcie niezapominajek i dochod jest przeznacozny na poszukiwanie zaginionych dzieci. Idea fajna a mlodzi przy okazji maja ladny gadzet :)

2011-05-29: ewka
tak i okaze sie ze bedzie miała 7wałków do ciasta i np.5 tłuczków do miesa:) to chyba nie najlepszy pomysł.

2011-05-13: kaja
ja mam ślub w lipcu i też się zastawiam co cheć zamiast kwiatów ?? myślałam o winie jak myślicie ????dobry pomysł ??

2011-05-13: asia
moi znajomi chcą otrzymać zamiast kwiatów drobne przybory kuchenne typu: ( praska do czosnku , otwieracze , tłuczek do mięsa i takie tam potrzebne drobiazgi kuchenne) może ktoś ułoży fajny wierszyk by mogli go umieścić w swoich zaproszeniach

2011-05-12: Maja
Zamiast kwiatów do wazonów
Które uschną w naszym domu.
Goście drodzy oście mili,
radość byście nam sprawili,
W szczęście nasze inwestując
Dla maluszka coś kupując:)

2011-05-11: martika
do gość: wystarczy butelkę ładnie zapakować i po sprawie

2011-05-06: Anna
Zapraszam do zapoznania się z akcja NADZIEJA ZAMIAST BUKIETU Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Pomysł na dobry uczynek zamiast kwiatów na ślub. http://www.facebook.com/pages/Wroclaw-Po land/Na-%C5%9Blub-Nadzieja-Zamiast-Bukie tu/206547102692723

2011-04-30: gość
kto mi podpowie jak rozwiązać sprawę wręczenia butelki wina o którą Para Młoda poprosiła zamiast kwiatów , kiedy ją wręczyć ? przecież nie pójdę do kościoła z butelką !!!!

2011-04-16: magdi
ja poniewaz mialam daleko slub znajomych i ciezko mi by bylo tluc sie z kwiatami podarowalam im kupony lotka (tyle kuponow za ile bym kupila wiazanke) i dopisalm wierszyk
"zamiast kwiatow, ktore zwiedna,
krotko oczy cieszyc beda,
w szczescie Wasze inwestujemy,
kupon Lottto Wam darujemy."
duzo kwiatow dostali wiec nic nie stracili ale niestety tez nic nie wygrali :(

2011-04-12: mateusz
ja się zgadzam z Kasią ja też teraz mam wesele i chyba tez kupie te zdrapki lotto

2011-04-10: Kasia
Ja wymyśliłam zdrapki lotto, jedna kosztuje 1zł, 2zł, 3zł. Za 10zł można kupić 10 i mieć 10 szans na wygraną. Choć wygrana pewnie się nie trafi jakaś duża. Tylko ile frajdy będziemy mieć zdrapując każdą, po kolei:) Kupony lotto jak ktoś kupi np. na losowanie we czwartek to przecież sprawdzi czy wygrany los czy nie. Chyba naprawdę nikt by nie oddał kuponu z 6 na ileś tam milionów:)

2011-04-05: Anet
ja byłam na ślubie na który Para Młoda poprosiła o przyniesienie zamiast kwiatów bańki z paliwem :) dlatego taki wybór, gdyż Para Młoda wybierała się w podróż poślubną do Chorwacji własnym autem, a wiadomo, paliwo kosztuje ;) śmieszne prawda?? ale wszystkim pomysł się niesamowicie spodobał i każdy wywiązał się z prośby :) przyniósł po 2,3 litry benzyny. w butelce lub plastikowej bańce od płynu do spryskiwaczy :) jednakże, aby w kościele nie robić wstrętnego zapachu, prezenty dawało się przed ślubem świadkom, a oni paliwko wkładali do specjalnego busa :) na pewno to był oryginalny pomysł :)
ja zaś swój ślub mam w lipcu i oboje z narzeczonym nie chcemy kwiatów, bo po co nam one?! tylko potem jest kłopot, co z nimi zrobić. wiem, że tradycja, ale niektóre tradycje nie są zbyt dobre i trzeba je zastępować czymś lepszym, nowym. dlatego wymyśliliśmy sobie z narzeczonym, że z tej racji iż oboje mamy komórki w Plusie, będziemy prosić gości weselnych o przyniesienie zamiast kwiatów doładowania do Pusa :) dodam jeszcze, doładowanie można kupić już za 5 zł :)

2011-04-04: Kaii
Ja wraz z przyszłym mężem kochamy zwierzątka i mamy taki wierszyk:
"By nie niszczyć wielu roślin,
Młodzi proszą Państwa Gości:
Zamiast kwiatów karmę weźcie
I tu do nas ją przynieście.
My ją pięknie spakujemy,
Do schroniska zawieziemy!"

A kwiatów nie chcę bo studiowałam ogrodnictwo i szkoda mi ich cięcia i zrywania, a po drugie wolę doniczkowe kwiaty,cięte lubię tylko od mojego mężczyzny ;) pozdrawiam młode pary i róbcie co serce podpowiada a nie moda, bo ona zawsze mija.


2011-04-04: Kaii
http://wesele.plock.pl/slub-8.html

to jest strona z przykładowymi wierszykami

2011-04-01: Marysia
Kwiaty są totalnie sprzeczne z jakimikolwiek zasadami ekologii! wszystko jest lepsze niż tony kwiatów w plastikowych wstążkach i papierach.

2011-03-31: ania
@ssss nie krytykuj, aż tak pozostałych. Kwiaty zwiędną...ja w ogóle nie lubię cietych kwiatów...zwyczajnie mi ich szkoda...są tak nietrwałe...tak krótko żyją. Sama zastanawiam się z czego mógłby być mój slubny bukiet...
nie 3ba nikomu narzucac, co maja przyniesc, mozna poprosic...zasugerowac. Czy to az taki nietakt? mysle, ze nie.

2011-03-22: kaska
chcialam na swoim slubie poprosic o filmy dvd bo bardzo lubimy je ogladac tylko nie mam wierszyka czy ktos moglby mi jakis ulożyć2011-03-11: Kinia
witam! Ostatnio w radio slyszałam audycje o Fundacji Mam Marzenie. Slub mamy w lipcu także postanowiliśmy, że zamiast kwiatów na sali będziemy mieć puszeczke do której bedzie można wrzzucić "grosiki" dzięki którym spełnimy marzenie jakiegoś chorego dzieciaczka. Marzenia mają różne od wycieczek po laptopy xboxy czy nawet wyjście do prawidziwej restauracji!! myślę, że to naprawdę fajny pomysł. Można się skontaktować z fundacja i w pierwszej kolejności spełnić marzenie dziecka, którego stan zdrowia jest krytyczny, mozna wybrać dziecko ktorego sie chce obdarować albo poprostu wpłacić na ich konto pieniążki.

2011-03-11: Ssss
Śmieszne z tym wymyślaniem. Kwiaty to piękna tradycja, są wspaniałe i nigdy więcej się ich tyle nie dostaje a ludzie robią się dobrzy na siłę i robią ze ślubów przedstawienie. Mi byłoby wstyd prosić o totolotek bo to już totalny materializm. Większości o tak przyniesie te kwiaty wiec narażacie gości na dodatkowy koszt i kłopot. Książki? 10 tych samych się dostanie i co? A wina to już wstyd jak dla mnie, jak jakieś małżeństwo alkoholików. Już lepiej podczas wesela zorganizować jakaś akcję dobroczynna kto chce to da a nie bawić się w wierszyki wymyślanie na siłę. Dziwna moda nastała.

2011-03-11: Ssss
I jeszcze wszyscy argumentują, ze kwiaty to kłopot. Iść do kwiaciarni zamówić bukiet to kłopot? To już większy te przybory kupić, te książki dvd, wina!!!! I inne pierdołki. To jest kłopot. Akcjom charytatywnym mówię tak ale nie róbcie ze ślubów przedstawienia jesteście parą młodą a nie przebieracie się za nią.

2011-02-25: Olenka
Witam!!! ja skleściłam sobie wierszyk żeby goscie dawali nam pluszaki dla naszego synka i dostalismy ich duzo.kazdy wiedzial ze mamy dzidzie wiec bukiety moze ze 4 dostalismy :)

2011-02-23: Sysia
Cześć,
My też nie chcemy kwiatków, więc mieliśmy pomysł, żeby prosić część gości o wina, część o podarunki na Dom Dziecka, a część na schronisko dla zwierząt, ale tak sobie myślę, że z win zrezygnujemy, bo jednak dzieci i zwierzaczki są ważniejsze :) a potem hop to wszystko do autka i zawozimy potrzebującym :)

2011-02-20: Evi
Mam ślub w sierpniu tego roku i zamiast kwiatów będziemy prosić naszych gości o pieniążki dla chorej kuzynki która jest w trakcie kosztownego leczenia:( nie mam pojęcia jak to wszystko ubrać w słowa... Jeżeli ktoś zna jakiś wierszyk to proszę napiszcie.....pozdrawiam.... :)

2011-01-25: Sylwia
Możecie poprosić o coś co lubicie...np. filmy dvd (nie są drogie a przecież nie muszą to być same nowości) lub świece... wiem, że niktózy używają świec nawet na codzień. Jeśli goście Was odwiedzą możecie tego dnia zapalić święcę właśnie od nich...taka elegancka ozdobna świeca nie koztuje 5 zł. więc i gościom nie będzie głupio, że za tanio a i Wam się kwiaty nie zmarnują:)

2011-01-12: Asia
JA dzwoniłam do Domu Dziecka, gdzie okazało się że jest im potrzebna bielizna osobista dla dzieci.
Oto jaki wierszyk skleciłam, opierając się na dostępnych na forach:

A do życzeń zamiast kwiatów Was prosimy goście mili
byście raczej jakieś ciuszki osobiste dołączyli.
Śliczne, nowe, kolorowe, coś z bielizny: majtki, gatki,
podkoszulki lub skarpetki dla dzieciaków z Dziecka Chatki.

2010-12-08: Martyna
też poproszę gości o butelkę wina.:) na pewno się nie zmarnuje, a nawet przyda na obiad czy romantyczny wieczór.

2010-12-07: Kasia
Mi osobiście bardzo podoba się fakt, że pary młode odchodzą coraz częściej od tradycyjnych kwiatów. Ja sama wolałabym dostać butelkę wina, na którą później zawsze mogę zaprosić rodzinę i przyjaciół w ramach podziękowania za wspólną zabawę na weselu.:)

2010-12-07: Karolina
Ja mam taki pomysł żeby zamiast kwiatów goście przynieśli nam jakieś ubranka i albo zabawki dla noworodka- niemowlaka, tylko nie wiem jak ubrać to w słowa jeśli ma ktoś dusze artystyczną to bardzo proszę o pomoc :) co prawda nie jestem w ciąży ale nic nie stoi na przeszkodzie i szybko po ślubie zamierzamy powiększyć rodzinkę a myślę że takie rzeczy na pewno się przydadzą. pozdrawiam

2010-10-30: bajaderka
"Dzień ślubu - tak ważny, tak wyczekiwany, planowany. Przemyślany w każdym szczególe i wyjątkowy! Czasem człowiek chciałby podzielić się swoim szczęściem, ale nie wie jak..."
Swój ślub mam już za sobą ( marzec 2008) ale razem z mężem wymyśliliśmy, że zamiast kwiatów poprosimy o drobny datek, a zebrane pieniądze przekażemy potrzebującym dzieciakom. Kupiliśmy mnóstwo materiałów do zajęć plastycznych i zawieźliśmy do WTZ. Ileż było radości!! Kwiaty nie usychały, goście nie mieli kłopotu z podróżowaniem z miotłami, a wspólnie mieliśmy satysfakcję Teraz jest jeszcze łatwiej. W 2009 roku powstał w sieci wspaniały portal, gdzie ludzie robią wiele dobrego. Panny młode zbierają kasę dla Maciusia: http://siepomaga.pl/r/pm-dla-maciusia
Aga- i- Kuba swoje Kwiaty zamienili na "serce dla Maksa": http://siepomaga.pl/r/prezent-dla-maksa Julia zorganizowała parapetówkę, żeby Justyna mogła jeździć z synkiem na rowerze: http://siepomaga.pl/r/parapetowa
To tylko kilka z wielu akcji, jakie znajdziecie na tym portalu. Zajrzyjcie, wybierzcie cel i zobaczcie jak fajnie jest pomagać . Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego na Nowej Drodze Życia!


2010-08-12: dorota
Może wy mi popowiecie co za miast kwiatów zadnych totków książek moze jakies ciuszki dla nie narodzonego dziecka prosze o jakis wierszyk

2010-08-09: ana
mój kumpel miał przeswietny wierszyk w którym prosił o pieluszki ;) bo dziecko było w drodze:) no ale juz go nie pamietam, a zaproszenie zapodziałam..

2010-08-07: Alicja
Goście ukochani, myślimy, że chcecie, obdarować MŁodą Parę, najpiękniejszym kwieciem.Młoda Para jednak, ma inne życzenie, żeby zamiast kwiatów spełnić czyjeś pragnienie.Toteż, bez urazy, chcemy grzecznie prosić, żeby zamiast kwiatów pieniążek przynosić.A nasi Świadkowie puszeczkę Wam wskażą, póżniej jej zawartość potrzebującym przekażą. ----- Taka jest moja propozycja.Pięknego pomysłu szczerze gratuluję. Szczęścia na nowej drodze życia!

2010-07-28: monic
hi ! am swój ślub we wrześniu tego roku i myslałam tez o tym ,żeby poprosić gości o datki na szczytny cel ( zamiast kwiatów) , mam jedną znajomą panią ,ktora jest chora na raka i am 3 dzieci , chciałabym aby goście podarowali parę groszy do puszki , z ktora będzie stała moja znajoma ( oczywiście to nie ta chora pani tylko całkiem inna znajoma) ale za chiny ludowe nie moge wymyśleć jakiegoś wiersszyka , pomóżcie !!! plis!!! znalazłam jakiś na forum wierszyk , w ktorym jest napisane ,ze wolontariusz będzie stał , no ale przeciez ta moja znajoma nie jest wolontariuszem i dlatego mam problem z napisaniem wierszyka a raczej prośby do gości weselnych ! czekam na jakieś propozycje :)

2010-07-25: lena102
Hejka,
ostatnio szukałem ciekawego, niebanalnego prezentu na ślub dla swoich znajomych i po zastanowieniu zdecydowałem się na książkę pisaną specjalnie na zamówienie. Wysłałam do ludzi któryzu to robia krótka chcrakterystykę moich znajomych, a oni mieli stworzyć jakieś opowiadanie na ten temat, potem na ich prośbę wysłałem jeszcze parę fotek. Trochę się bałam, że przy takiej cenie będzie to troche kiepskie, ale powstała nie tylko ciekawa historia, ale naprawdę estetycznie wykonana książka. Uwierzcie mi zrobiło to niesamowitą furorę. Podobało się nie tylko mi, ale co najważniejsze moim znajomych, oraz wszystkim gościom.
Polecam wszystkim, adres strony to: www.siedemmorz.pl

2010-07-09: anwlod
Kwiaty szybko zwiędną, a Wasza pomoc na długo zostanie w sercach chorych i wolontariuszy!

W imieniu Łódzkiego Oddziału FUNDACJI DOBRZE ŻE JESTEŚ proszę o środki pieniężne oraz książki, artykuły biurowe i płyty z filmami i muzyką. Środki pieniężne są niezbędne, aby funkcjonować mogły Wędrująca Biblioteka i Przyjazna Poczekalnia, aby wolontariusze mogli organizować okolicznościowe święta i koncerty dla chorych i choć trochę oderwali ciężko chorych od ich smutnej rzeczywistości.
Więcej informacji na stronie internetowej www.dobrzezejestes.pl.
Koordynatorem lokalnym oddziału łódzkiego FUNDACJI jest Renata Bohatkiewicz
tel. 796 564 967
renata.bohatkiewicz@dobrzezejestes.pl< br />

2010-06-18: wonderfull
Goście Drodzy, Goście Mili.
Radość byście Nam sprawili
w szczęście nasze inwestując
kupon totka nam darując,
oszczędzacie kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc.
******************************
Szanowny Gościu.
Zamiast na kwiaty wydawać pieniążki,
przynieś prosimy, drobne pamiątki lub książki.
************************************** ****************
Zamiast kwiatów do wazonów,
które uschną w naszym domu,
propozycje mamy taką:
byście serca uchylili,
konwenanse odrzucili,
dali spokój z kwieciem w dłoni
i przynieśli: misie, pieski, koraliki,
malowanki, kredki, farby,
może wielbłąd być dwugarbny,
nakręcany samolocik
albo cały stos łakoci.
Może słodkich krówek worek,
może mały być traktorek.
Cukiereczki, czekoladki
dla dzieciaczków z Dziecka Chatki.
************************************** ****
Bardzo byśmy chcieli,
by w tym dniu uroczym,
były uśmiechnięte
czyjeś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów
do życzeń w Kościele,
dołączcie artykuły szkolne,
bądź książki nasi przyjaciele.
My do domu dziecka
z nimi pojedziemy
i w Waszym imieniu
dzieciom przekażemy
*********************************
Bardzo byśmy chcieli,
by w tym dniu uroczym,
były uśmiechnięte
jakieś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów,
do życzeń w kościele,
dołączcie "jedzonko" nasi przyjaciele.
My do piesków
z nimi pojedziemy
i w Waszym imieniu
schronisku przekażemy.
***********************************


2010-06-18: wonderfull
Jeśli rozważacie kupno
kwiatowych wiązanek,
To pragniemy Wam podsunąć inne rozwiązanie:
Niech ten grosik, co na bukiet miał być przeznaczony
Zamiast tego na cel szczytny zostanie wpłacony.
Oto nasza propozycja, gdzie pieniążek przesłać
I przyczynić się tym samym do radości dziecka: ...


Miło będzie nam otrzymać dowód takiej wpłaty -
- Stokroć bardziej nas ucieszy, niźli wszelkie kwiaty.
************************************** ************


2010-06-18: wonderfull
Jeśli rozważacie kupno
kwiatowych wiązanek,
To pragniemy Wam podsunąć inne rozwiązanie:
Niech ten grosik, co na bukiet miał być przeznaczony
Zamiast tego na cel szczytny zostanie wpłacony.
Oto nasza propozycja, gdzie pieniążek przesłać
I przyczynić się tym samym do radości dziecka: ...


Miło będzie nam otrzymać dowód takiej wpłaty -
- Stokroć bardziej nas ucieszy, niźli wszelkie kwiaty.
************************************** ************


2010-05-15: dota
ja wpadłam na takipomys, żezamiast tych kwiatów,ksiązek, pluszaków, slodyczy i innych żeczy można by poprosić o albumy nikoniecznie za zdjęcia ślubnęalei teco będąpo ślubie i zpodróży i wycieczek. Tylkojeszcze wierszykmusze ułożyćaleto tez misię wydaje dobry pomysł.

2010-03-09: viki
Mój brat miał ślub i na zaproszeniach zamiast kwiatów napisali wierszyk
Drodzy goście
Prosimy nie przynosić kwiatów ani pluszowego kotka
będziemy wdzięczni za kupony z totolotka.

Za sumę którą zebrali a nie było tego mało kupili kilka potrzebnych rzeczy dla domu dziecka

2010-02-20: dorota
dostałam zaproszenie, na którym młodzi prosili o jakąś skromną pamiątkę zamiast kwiatów, wymyśliłam że chyba dobrą pamiątką będzie karykatura pary młodej zamówiona na allegro, co o tym myślicie???

2009-12-01: Paula
Moja ciocia i wujek poprosili o zabawki dla swojego trzymiesięcznego synka. Teraz mały ma zabawek że tylko wybierać

2009-11-27: ARS
My poprosiliśmy o książki zamiast bukietów, na zaproszeniu napisaliśmy:
Jeśli kłopot to niewielki
zamiast kwiatów małych, wielkich
Przybądź z książką na ślub nasz,
długotrwały prezent dasz :-)

Moi znajomi za to poprosili o kupony totolotka zamiast kwiatków! :D

2009-11-22: Agata
Witam bardzo mi sie podoba ten wierszyk z winem tylko że ja bardzo chciałabym wina słodkie i jakioś nie umie zmienic to w tym wierszyku macie jakis pomysl???

2009-10-27: Anna
Witam.
w imieniu stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży Smerfy i Przedszkola Integracyjnego Nr 312 (placówka publiczna!!!) uprzejmie proszę o przekazywanie zabawek/przyborów piśmienniczych na rzecz naszej działalności.
Umilą dzieciom spędzony czas i pozwolą nam efektywniej odpowiadac na potrzeby Maluchów.
Niestety w/w przedmioty kupowane dla większej liczby dzieci pochłaniają znaczną częśc budżetu.
Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa dary.
W zamian oferujemy:
1. uroczyste przekazanie prezentów i mianowanie 'Przyjecielem Przedszkola'
2. dyplom z podziękowaniem
3. odznakę 'Przyjaciel przedszkola'
4. reklamę na stronie www


Informacje i kontakt:
Anna Przybysz
0 502 224 332

anna_przybysz@wp.eu

2009-09-24: asia
Ja również zastanawiam się czy nie fajnie byłoby poprosić gości, żeby przynieśli coś, w zamian za kwiaty. I nie chciałabym żadnych win (mam wesele bezalkoholowe), żadnych słodyczy, totolotków, książek i rzeczy które miałabym oddać do domu dziecka, ponieważ oddaję regularnie część zarobków na takie cele... Macie jakieś niebanalne pomysły?? Proszę odpiszcie :)

2009-09-09: oliwia
mam świetny pomysł na to co dać zamiast kwiatów, tzn.: tak mi się wydaje. na razie Wam tego nie zdradzę, muszę najpierw zobaczyć jak zareagują młodzi, ale mam nadzieję, że też uznają "to" za coś fajnego!

2009-08-20: Angelika
Pani Młoda nie kazdego stac by ciagle wspierac tych co tez nie maja... dlatego chociazby w taki sposob chca pomoc... i jak zauwazylas kwiaty zwiedna i zostana wyrzucona a inni nie sa za tym by marnowac pieniadze na kwiaty tylko by cos chocby jednorazowo pomoc... usiadz sobie w ogrodzie czy w parku to tez bedziesz miala wokol siebie pelno kwiatow... pozdrawiam

2009-07-24: Pani Młoda
Kochani bez przesady. Moda na nieprzynoszenie kwiatów do kościoła staje się coraz bardziej śmieszna. Oczywiście wszystkie te cele są szczytne, ale pomóc można z pieniędzy które dostaje się w prezencie lub przez cały rok wpłacając na odpowiednie konta małe sumy. Przynajmniej jest to pomoc na bieżąco a nie jednorazowa. Ślub ma się tylko raz w życiu i naprawdę miło jest być obdarowanym ogromem kwiatów. I co z tego że później trzeba będzie je wyrzucić skoro tylko ten jedyny raz można napawać się widokiem tylu kwiatów w domu które po nocy poślubnej przedłużają atmosferę tego wyjątkowego dla nas święta. Ja kocham kwiaty i w życiu nie zamienię ich na nic innego. I na pewno po ślubnie wspomogę jakąś fundację (zresztą robię to cały czas).

2009-07-13: Bożena
Dobrym pomysłem jest wykupienie dla Pary Mlodej kolacji w dobrej restauracji. Sama przyjemność po ślubno-weselnej krzątaninie spokojnie wybrać się na kolecję we dwoje. Wystarczy tylko pomysłowo zapakować karnecik z zaproszeniem i gotowe. Pozdrawiam

2009-07-13: Bożena
Dobrym pomysłem jest wykupienie dla Pary Mlodej kolacji w dobrej restauracji. Sama przyjemność po ślubno-weselnej krzątaninie spokojnie wybrać się na kolecję we dwoje. Wystarczy tylko pomysłowo zapakować karnecik z zaproszeniem i gotowe. Pozdrawiam

2009-06-12: paulina
ja podarowałem przybory szkolne dla dzieci z wiosek dziecięcych. I wiem, że oni przyjmują je w przeciwień stwie do Domów Dziecka. Później dostałam od nich podziękowanie oraz info, że przybory zostały przekazane na jakiś projekt...

Tutaj więcej informacji o możliwości przekazania:
http://www.sos-wd.org/zamiast-kwiatow- na-slub-pomoc-dzieciom.php

2009-05-20: ewela
my prosimy gości o przybory szkolne, które zawieziemy do domu dziecka

2009-05-13: paola
a my poprosiliśmy o słodycze - cukierki, czekoladki, czekolady... To tez umila wspólne chwile:)

2009-05-05: ardena
a ja poprosiłam gości o kupienie karmy dla psów i kotów którą przekażemy do schroniska.

2009-05-05: krzysiek
wino nie ukrywam jest fajnym pomysłem ale... Niestety nie wszystkie wina nadają sie do leżakowania i znakomitej wiekszosci po pewnym czasie poprostu mija termin ważnosci i sie psują .Niestety. Pozdraiwm serdecznie

2008-12-01: andzia
fantastyczny wierszyk, a wino takie niebanalne... my też mamy ślub zimą, więc kwiaty zmarzną jeszcze w kościele...

2008-11-18: anna
ja poprosiłam o butelkę wina. wiadomo, że za kwiaty nie da się mniej niż 10 zł. do tego ja mam slub zimą, więc ceny pójdą jeszcze w górę.
a wino z przyszłym lubimy i buteleczkę można już kupic od 10 zł.
myśle, że pomysł nie jest zły.
wierszyk też mamy :
Goście nasi ukochani!
My już w domu wszystko mamy.
By nie pisać długich książek,
Wprost prosimy o pieniążek.
Chcemy także Państwa prosić,
By nam kwiatów nie przynosić.
Stąd wiadomość ku publice:
Chcemy z winem mieć piwnicę!
Niekoniecznie z winnic sławnych,
Za to pełną win wytrawnych,
Półwytrawnych i półsłodkich
I w kolorach różnorodnych.
Wina włoskie czy też z Chile
Umilą nam wspólne chwile.
Adres e-mail nie zostanie wyświetlony na stronie,
służy jedynie możliwości potwierdzenia komentarza przez administratora strony.

kod
Archiwum:


ŚLUB I WESELE [WYBIERZ]
2015

wrzesień

Ponadczasowy welon (komentarze:0)

Dziewczynki z kwiatami na ślubie (komentarze:0)

sierpień

Lniane dodatki na ślubie i weselu (komentarze:0)

Dodatki i akcesoria podsumowaniem ślubnego ubioru mężczyzny (komentarze:0)

Obrączki ślubne i związane z nimi przesądy (komentarze:0)

czerwiec

Sesja w dniu ślubu (komentarze:0)

Ślubna biżuteria (komentarze:0)

Jak powitać Młodą Parę wychodzącą z kościoła? (komentarze:0)

Kolorowy i pyszny słodki stół (komentarze:0)

Wianki - esencja niewinności (komentarze:0)

Czy zostaniesz moją druhną? (komentarze:0)

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (komentarze:0)

maj

Konwalie dla majowej Panny Młodej (komentarze:0)

Sesja narzeczeńska – coś dla wstydliwych? (komentarze:0)

Torty serowe - czy jesteśmy na nie gotowi? (komentarze:0)

Czym odjechać w nowe życie? (komentarze:0)

Pergole kwiatowe - ślub w plenerze (komentarze:0)

Kolczyki Panny Młodej (komentarze:0)

O garniturze ślubnym ekonomicznie (komentarze:0)

kwiecien

Paris is always a good idea! (komentarze:0)

Tacka czy poduszka na obrączki? (komentarze:0)

Spinki do mankietów - drobiazgi z klasą (komentarze:0)

Pochwała roweru - niezastąpiony element sesji zdjęciowych (komentarze:0)

Mistrzowie błękitu (komentarze:0)

Torebka Panny Młodej - uroczy drobiazg (komentarze:0)

Delikatne ozdoby do włosów (komentarze:0)

Świece tworzące nastrój (komentarze:0)

marzec

Zgłoś się na casting do nowego programu telewizji TLC - „Salon Sukien Ślubnych” (komentarze:0)

Pantofelki Kopciuszka (komentarze:1)

Inspiracje sprzed lat - Panna Młoda w stylu vintage (komentarze:0)

Mali chłopcy w wielkim dniu (komentarze:0)

Uwiecznij moment - pierścionek zaręczynowy (komentarze:0)

VIS – siła kobiecości W.KRUK wprowadził autorską kolekcję Kingi Rusin (komentarze:0)

luty

Kolekcja Momenty od W.KRUK (komentarze:0)

styczeń

Zdradzamy sekret jak świetnie wyglądać w garniturze na co dzień i od święta (komentarze:0)

10 najpiękniejszych sukni ślubnych z odkrytymi plecami (komentarze:0)

Wesele czy podróż poślubna tuż po ślubie? (komentarze:1)

2014

grudzień

5 pomysłów na wykorzystanie washi tape na ślubie (komentarze:0)

10 zabawnych gadżetów na ślub (komentarze:0)

Kolor roku 2015 (komentarze:0)

20 kwiatowych dodatków dla Pana Młodego (komentarze:0)

15 prześlicznych welonów (komentarze:0)

Eco-ślub (komentarze:0)

14 pomysłowych ślubnych menu (komentarze:0)

Ślub miłośników książek (komentarze:1)

październik

Odkryj Hotel Książę Poniatowski - tuż obok Warszawy! (komentarze:0)

Szykowny Prezent (komentarze:0)

Obrączki Twoich marzeń na wyciągnięcie ręki (komentarze:0)

Szykowni Ojcowie Młodej Pary (komentarze:0)

wrzesień

Kolorowa Panna Młoda (komentarze:0)

Ślub ombre (komentarze:0)

Ślub w kropki (komentarze:0)

Ślub w kolorze baby blue (komentarze:0)

sierpień

10 pomysłowych winietek na weselny stół (komentarze:0)

10 najpiękniejszych białych tortów weselnych (komentarze:2)

Kolorowa lemoniada na upalne wesele (komentarze:0)

Neonowy ślub (komentarze:0)

Trendy 2015 - suknie ślubne (komentarze:1)

Ślub w kolorze żółtym (komentarze:0)

6 pomysłów na upominek zamiast kwiatka (komentarze:0)

lipiec

Księżycowe wesele (komentarze:0)

Jadalne kwiaty (komentarze:1)

Monomarkowy salon włoskich sukien ślubnych Giovanna Sposa (komentarze:0)

5 pomysłów na szybkie dekoracje (komentarze:0)

Ślubne zwyczaje z różnych stron świata (komentarze:0)

Ślub w odcieniu maliny (komentarze:0)

Panna Młoda w okularach (komentarze:0)

Fryzury ślubne: kok (komentarze:0)

czerwiec

Pan Młody w granacie (komentarze:1)

7 pomysłów na coś niebieskiego (komentarze:0)

Niebieski królewski... (komentarze:0)

Ślubny kapelusz Panny Młodej (komentarze:0)

5 wskazówek dotyczących bukietu ślubnego (komentarze:0)

maj

Wesele w hotelu? Czemu nie! (komentarze:1)

Manicure - trendy wiosna-lato 2014 (komentarze:0)

Ślubny piknik (komentarze:1)

9 atrakcji na weselu, które będą świetną pamiątką (komentarze:0)

Wczesnowiosenne bukiety ślubne (komentarze:0)

kwiecien

Zakup obrączek - praktyczne porady od Salonu Jubilerskiego SEZAM (komentarze:0)

Rozkwitająca kolekcja W.KRUK (komentarze:0)

Nowoczesna Panna Młoda (komentarze:0)

marzec

Suknia ślubna z sieciówki? (komentarze:0)

Ślub w odcieniu fioletu (komentarze:1)

Fryzury ślubne z warkoczem (komentarze:2)

15 oscarowych kreacji, w których możesz przyjść na ślub (komentarze:0)

Podziel się szczęściem w dniu ślubu (komentarze:0)

Wesele black&white (komentarze:0)

luty

5 pomysłów na suknie dla druhen (komentarze:0)

NOWOŚĆ! Obrączka Kocham Cię od W.KRUK (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Perła (komentarze:0)

Suknie ślubne Vera Wang 2014 (komentarze:0)

Bańki mydlane na ślubie (komentarze:3)

Ślub w stylu boho (komentarze:0)

Ślub miłośników podróży (komentarze:0)

Konkurs - Wygraj Sesję Plenerową (komentarze:0)

styczeń

Ślub mieniący się złotem lub srebrem (komentarze:0)

Dekoracje tortu weselnego (komentarze:2)

DIY - Papierowe gołąbki (komentarze:0)

Rozświetl przyjęcie weselne (komentarze:0)

Kolor roku 2014 (komentarze:1)

Suknie ślubne Antonio Riva 2014 (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Szmaragd (komentarze:0)

2013

grudzień

Weselne atrakcje dla dzieci (komentarze:0)

Ślub i wesele. Instrukcja obsługi (komentarze:0)

DIY - Gadżety do fotobudki - do pobrania (komentarze:0)

Fotobudka na weselu (komentarze:1)

Odrobina blasku - Ślub w brokacie (komentarze:0)

Sprytny sposób na weselne zakupy dla Panów (komentarze:0)

listopad

Rozdajemy złote obrączki za 1 zł - nowe, prostsze zasady! (komentarze:29)

Zimowy ślub w kolorze zieleni i złota (komentarze:0)

Numerki na stołach weselnych (komentarze:0)

Dwuczęściowa kreacja ślubna (komentarze:0)

Bardzo wesołe wesele (komentarze:2)

Kamienie Szlachetne - Diament (komentarze:0)

Ślub zimą? (komentarze:0)

Candy Bar na Przyjęciu Weselnym (komentarze:0)

Weselne stylizacje na jesień (komentarze:0)

Uczesz się sama na ślub (komentarze:0)

październik

Biżuteria dla Pana Młodego (komentarze:0)

Klasyczne suknie Jenny Packham (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Cytryn (komentarze:0)

Balony na weselu (komentarze:0)

Jesienne inspiracje ślubne (komentarze:1)

Garnitur ślubny – magia kolorów (komentarze:0)

Ślub w Paryżu (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Ametyst (komentarze:0)

Zasady pielęgnacji biżuterii (komentarze:0)

Ślub jak z bajki - Księżna Kate (komentarze:0)

Ślub jak z bajki - Księżna Diana (komentarze:0)

Szarości ślubne (komentarze:0)

wrzesień

Wesele od kuchni (komentarze:0)

Kącik słodkości - uzupełnienie weselnego menu (komentarze:1)

Trendy 2014 - suknie ślubne (komentarze:0)

Kolorowe naszyjniki czy spokojne perły? (komentarze:0)

Nowa kolekcja Jesień/Zima 2013/2014 - Slender Rock Bender (komentarze:0)

Ślub w morskim stylu (komentarze:0)

Krawat czy mucha? (komentarze:1)

Ekskluzywna kolekcja Jesień/Zima 2013 Boska by Eliza Borkowska (komentarze:0)

Za drzwiami sypialni nowożeńców (komentarze:0)

Nowa kolekcja na jesień marki Pudu (komentarze:0)

Uwaga! Jedzie Para Młoda! (komentarze:0)

sierpień

Harmonia w wyglądzie mężczyzny (komentarze:0)

Po prostu rustykalny ślub (komentarze:0)

Pięć najważniejszych trendów w sukniach ślubnych na jesień 2013 (komentarze:0)

Ślubne inspiracje Kopciuszkiem (komentarze:0)

Pomysłowe upominki dla gości (komentarze:1)

Kwiaty we włosach (komentarze:0)

Dekoracja krzeseł (komentarze:0)

Razem na zawsze - kolekcja zaproszeń ślubnych (komentarze:0)

Planowanie przyjęcia weselnego (komentarze:0)

Ślub i wesele inspirowane cyrkiem (komentarze:0)

Czym do ślubu? (komentarze:1)

Papierowe kwiaty oraz lampiony kule - NOWY TREND DEKORACYJNY (komentarze:0)

Oryginalne menu weselne (komentarze:0)

Kolorystyczne wesele - wywiad z ekspertem weselnym (komentarze:0)

Magazyn online Bridelle style (komentarze:0)

lipiec

Lawendowe wesele (komentarze:0)

Młoda Para – olśniewająca kompozycja (komentarze:0)

Truskawkowe love (komentarze:0)

Papierowo & Kolorowo (komentarze:0)

Ślub w odcieniach granatu i złota (komentarze:0)

Ślub w klimacie morskim (komentarze:0)

Eleganckie Auto Ślubne (komentarze:0)

„Zapach Ślubu” jest nowością na rynku przyjęć weselnych. (komentarze:5)

Ślub w odcieniu Tiffany Blue (komentarze:0)

Z mężczyznami o kolorach (komentarze:0)

Księga gości (komentarze:0)

Letnie bukiety ślubne (komentarze:0)

czerwiec

... a gdy sypią się synowe i zięciowie! (komentarze:0)

Szczególne miejsce na wyjątkowy dzień…. (komentarze:0)

Koronkowe suknie ślubne (komentarze:0)

Kolorowe suknie ślubne (komentarze:0)

Kolor czarny, jako motyw przewodni ślubu i wesela (komentarze:0)

Przedślubnik - Plan A (komentarze:0)

Sesja zaręczynowa (komentarze:0)

Metaliczne torty weselne (komentarze:0)

POMPONY a wesele (komentarze:0)

Płaskie buty (komentarze:0)

Ślub na temat, czyli jak wybrać motyw przewodni ślubu (komentarze:0)

Fascynator- wyjątkowy dodatek na szczególne okazje (komentarze:0)

Ślub cywilny w plenerze (komentarze:0)

Oryginalne zaproszenia ślubne (komentarze:0)

DIY - Upominki dla gości - herbaciane buteleczki (komentarze:0)

Na przyjęciu u Gatsby\\\'ego (komentarze:0)

maj

Nowożeńcy dla przyrody (komentarze:0)

Kochamy nasze dwa kółka (komentarze:0)

Co zrobić z koszulą po ślubie? Tiviano daje koszulom ślubnym drugie życie (komentarze:0)

kwiecien

Jak wybrać bieliznę ślubną – kilka ważnych rad od marki Lupoline (komentarze:0)

Kreator zaproszeń ślubnych online (komentarze:0)

Czarujący Pan Młody (komentarze:0)

Cytrynowe wesele - owoc czy kolor? (komentarze:0)

Gipsówka (komentarze:1)

Nogi na pokaz! (komentarze:0)

Powtórka z geometrii (komentarze:0)

A może krótka suknia ślubna? (komentarze:1)

Suknia ślubna 2w1? (komentarze:1)

marzec

Granita – aromatyczne orzeźwienie na letnie przyjęcia (komentarze:0)

Studio White Ever... white dream. Wyjątkowy salon sukni ślubnych i wieczorowych. (komentarze:0)

„ W Świecie Modeli i Manekinów” (komentarze:0)

Księga gości – cenna pamiątka z wesela (komentarze:0)

Suknia ślubna z wypożyczalni – warto czy nie warto? (komentarze:2)

29 pomysłów na butonierki (komentarze:0)

Buty ślubne nie muszą być nudne! (komentarze:9)

luty

Atrakcje weselne dla dzieci (komentarze:2)

Ślub w stylu lat 20-tych - czyżby hit 2013 roku? (komentarze:0)

Pomysłowe gadżety do ślubnych sesji zdjęciowych (komentarze:0)

Z okazji zbliżających się Walentynek saltandpepper.pl przygotowało zestaw 10 kreacji. (komentarze:0)

Z kwiatem we włosach (komentarze:0)

styczeń

Fiolet, zawsze modny na weselu (komentarze:3)

Zainspiruj się na ślub zimą! (komentarze:0)

10 niebanalnych pomysłów na dekoracje krzeseł na weselu (komentarze:0)

Papierowe pompony! (komentarze:0)

Zimowy bukiet ślubny (komentarze:0)

Jak smakuje szmaragdowa zieleń? (komentarze:0)

ABC brylantów (komentarze:0)

ZAiKS na weselu, czyli kto płaci? (komentarze:0)

2012

grudzień

Pomysły na kolorowe wstążki (komentarze:0)

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych (komentarze:0)

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca (komentarze:0)

Ślubne obrączki. I żyli długo i szczęśliwie... (komentarze:0)

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie (komentarze:0)

Smoking – klasyka i ekstrawagancja (komentarze:0)

Trendy 2013 c.d. – ślub i wesele w stylu „Eko” (komentarze:0)

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto? (komentarze:0)

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki - niby banalne, ale jednak... (komentarze:1)

Trendy ślubne 2013 r.: Tęczowa inspiracja. (komentarze:0)

październik

Suknia ślubna – kupić czy wypożyczyć? (komentarze:0)

Zaręczynowe rozmaitości (komentarze:0)

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż. (komentarze:0)

Kolorowe taśmy klejące... (komentarze:0)

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat... (komentarze:0)

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli (komentarze:6)

Kolekcja Annais 2013 - Feeling (komentarze:0)

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola? (komentarze:0)

Jak się przygotować do próbnego czesania ślubnego? (komentarze:0)

Tablica i kreda na weselu? (komentarze:0)

wrzesień

Dekoracje ślubne z... IKEA (komentarze:0)

Nauki przedmałżeńskie – koszmar czy fajne doświadczenie? (komentarze:1)

Biały bukiet ślubny - jakie kwiaty wybrać? (komentarze:0)

Sen nocy letniej - wesele pod przeźroczystym namiotem... (komentarze:1)

Wrzosowa Panna Młoda (komentarze:0)

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie (komentarze:0)

Dekoracje ślubne (komentarze:0)

Jakie drobiazgi dla gości weselnych? (komentarze:2)

Wieczór panieńsko - kawalerski (komentarze:0)

Przyjęcia weselne w przydomowym ogrodzie (komentarze:0)

Atrakcyjność wesela za miastem (komentarze:0)

Wygraj śliczny, biały aparat Polaroid i 10 wkładów na start! (komentarze:0)

Wesele w Złotych Dębach w Warszawie (komentarze:0)

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille (komentarze:0)

Podążać za modą czy własnym gustem? Pomagamy dobrać kolor wieczorowej kreacji (komentarze:0)

sierpień

Każdy detal ma znaczenie - kolekcja pończoch ślubnych Gatta. (komentarze:0)

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu (komentarze:0)

Kawowy motyw ślubny (komentarze:0)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4 (komentarze:1)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3 (komentarze:0)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2 (komentarze:0)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1 (komentarze:1)

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców (komentarze:0)

Podziękowania ślubne dla rodziców (komentarze:0)

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka (komentarze:0)

Ślubne Stylizacje: LEGO - ślubnym bohaterem (komentarze:0)

Biżuteria ślubna wykonana z sutaszu? (komentarze:0)

Trendy weselne 2012, czyli wesele w pigułce. (komentarze:0)

Panna młoda od podszewki, czyli jak wybrać idealną bieliznę ślubną (komentarze:0)

W czym na bal nocy letniej? Pomagamy wybrać wieczorową kreację na lato (komentarze:0)

Turkus na topie... (komentarze:0)

Cantedeskia - prosto i nowocześnie (komentarze:0)

Hortensje - prosto i po królewsku (komentarze:0)

czerwiec

Ślubne stylizacje: Haute couture pod biało – czerwoną flagą (komentarze:0)

Wiązana, w kształcie litery A, a może typu „empire”? Pomagamy wybrać model sukni wieczorowej (komentarze:0)

Podziękowania dla rodziców (komentarze:4)

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda (komentarze:1)

Taniec w chmurach? (komentarze:2)

Pawie oczko (komentarze:0)

Dodatki i akcesoria ślubne i ich znaczenie (komentarze:0)

maj

Ślub w Euro? (komentarze:0)

Tulipan w roli głównej (komentarze:3)

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet (komentarze:0)

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu? (komentarze:0)

O tym, co jest modne, a co już niekoniecznie w ślubnych dekoracjach... (komentarze:2)

Bielizna ślubna, czyli „kropka nad i” (komentarze:0)

Wstążki, kwiaty, obrączki... czyli pomysły na ślubne dekoracje serwetek (komentarze:0)

Woalka, kapelusz, diadem - co, zamiast welonu? (komentarze:0)

Podwiązki ślubne (komentarze:0)

kwiecien

Niebieski hiacynt w roli głównej czyli wesele wiosną cz. 1 (komentarze:0)

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny? (komentarze:0)

marzec

Najmodniejsze ślubne fryzury na sezon 2012 (komentarze:1)

Czym do ślubu? (komentarze:0)

Przypinki ślubne... (komentarze:3)

Dekoracje światłem... (komentarze:0)

luty

Kompozycje kwiatowe krok po kroku – Pomysł na wiosenne drzewko (komentarze:2)

Kwiaty dla Świadkowej (komentarze:0)

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z (komentarze:3)

Pudełka na koperty (komentarze:2)

Vintage wciąż w modzie (komentarze:0)

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy? (komentarze:2)

Jak udekorować stół weselny? (komentarze:0)

„Tak” dla subtelności w dniu ślubu – poleca Agata Wojtkiewicz (komentarze:1)

O dekoracji kościoła słów kilka… (komentarze:0)

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia (komentarze:0)

Notatnik Panny Młodej (komentarze:9)

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa? (komentarze:1)

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński? (komentarze:1)

Jak można zaoszczędzić na ślubnych zaproszeniach? (komentarze:2)

Wesele w stylu shabby chic (komentarze:0)

Bukiety ślubne - kolor to podstawa - trendy 2012 (komentarze:0)

Niedrogo, ale z klasą (komentarze:3)

Jak dopasowac bukiet ślubny do sukni ślubnej? (komentarze:0)

Temperament i osobowośc Panny Młodej - jak odbijają się w bukiecie ślubnym? (komentarze:0)

Odcień włosów a kolory w ślubnym bukiecie (komentarze:0)

Annais Bridal - Suknie ślubne - Kolekcja Love 2012 (komentarze:0)

Sylwetka a kształt i rozmiar bukietu ślubnego (komentarze:0)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukietu ślubnego? (komentarze:0)

Wesele tętniące życiem (komentarze:1)

Inny bukiet ślubny... (komentarze:0)

Jakie dekoracje ślubne wybrać? (komentarze:0)

Wesele zimową porą... (komentarze:0)

Dekoracje ślubne - co nalezy wiedzieć przed spotkaniem z dekoratorem? (komentarze:0)

Trendy w dekoracjach ślubnych 2012 - Czy warto być modnym? (komentarze:1)

Suknie Ślubne Doroty Wormuth (komentarze:0)

2011

grudzień

Zaskakujące dekoracje ze słoików (komentarze:0)

Zaplanuj rozmieszczenie gości (komentarze:0)

Miało być różowo, słodko i romantycznie. I było! (komentarze:0)

Jak zorganizować ślub w stylu Sagi Zmierzch? (komentarze:1)

Papierowe aplikacje - Żurawie wśród traw (komentarze:2)

Śluby świata - Niemcy (komentarze:6)

Diamentowe wesele (komentarze:0)

listopad

Ślub jesienią? Jesienne inspiracje (komentarze:3)

Suknie ślubne 2012 - rewolucja czy ewolucja? (komentarze:0)

Piłka nożna motywem przewodnim wesela? (komentarze:0)

Czarna suknia ślubna? (komentarze:0)

Ślubne strony internetowe (komentarze:1)

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka! (komentarze:0)

październik

Słodkie bufety (komentarze:2)

Fioletowy ślub i fioletowe wesele... (komentarze:0)

Dekoracje światłem (komentarze:2)

wrzesień

Prezenty dla rodziców (komentarze:0)

Cygańskie zwyczaje weselne (komentarze:0)

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub (komentarze:0)

Hortensje pomysłem na ślubne dekoracje (komentarze:0)

Pomysły na weselne winietki (komentarze:1)

Na czym można zanieść obrączki do ślubu? (komentarze:0)

Design podpatrzony na weselu (komentarze:0)

Ślub pod chupą (komentarze:1)

lipiec

Kwiatowe ciasteczka! (komentarze:0)

Księga gości - dlaczego i czemu nie? (komentarze:0)

Ślub za granicą (komentarze:1)

Czekoladowe wesele (komentarze:0)

Zapłacimy za Twój ślub! (komentarze:0)

czerwiec

Ślub i wesele w czerni (komentarze:0)

Wesele w stylu lat 20 i 30 (komentarze:0)

Kącik rozmaitości (komentarze:1)

Figurki na tort weselny (komentarze:6)

Jak wybrać dobrego barmana? (komentarze:1)

Wesele nad morzem (komentarze:4)

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look... (komentarze:0)

Wesele na Kaszubach (komentarze:0)

Ślubne tabliczki i kierunkowskazy (komentarze:1)

Gdzie znaleźć dobrego barmana? (komentarze:2)

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele? (komentarze:12)

Papierowe dekoracje ślubne (komentarze:0)

Ślub za granicą - za i przeciw (komentarze:2)

Jak napisać scenariusz Dnia Ślubu? (komentarze:0)

Weselne dekoracje w owocowym stylu (komentarze:0)

Ślubne ozdoby do włosów (komentarze:0)

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza (komentarze:0)

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie (komentarze:1)

Róż kolorem 2011 roku (komentarze:0)

Niebanalne prezenty ślubne (komentarze:0)

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną (komentarze:4)

Najnowsza kolekcja sukien ślubnych Małgorzaty Dudek (komentarze:0)

Jak wybrać dj-a? (komentarze:0)

Wielkanocny ślub (komentarze:1)

A czemu nie garden party? (komentarze:3)

Wesele w górach! (komentarze:4)

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany (komentarze:0)

Czy warto zatrudnić barmana na wesele? (komentarze:4)

Wywiad z projektantką Małgorzatą Dudek (komentarze:2)

Rodzaje przyjęć weselnych (komentarze:2)

Jak wygląda pokaz tandemowy? (komentarze:0)

Zespół weselny – z samplami czy bez? (komentarze:0)

Idzie wiosna! (komentarze:0)

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne (komentarze:1)

Zanim zdecydujemy się na barmana…. (komentarze:0)

A może cupcakes? (komentarze:1)

marzec

Ślubny concierge (komentarze:2)

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy? (komentarze:1)

Wesele w stylu folk? (komentarze:0)

Ślubny savoir-vivre (komentarze:1)

Industrialne wesele – coś dla odważnych (komentarze:0)

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością (komentarze:11)

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka (komentarze:0)

luty

Kolorowe... buty? (komentarze:0)

Balonowy comeback? (komentarze:0)

Ślub humanistyczny i religijny (komentarze:2)

Konsultant ślubny po polsku (komentarze:1)

Wesele z barmanem? (komentarze:0)

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele? (komentarze:1)

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele? (komentarze:4)

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku (komentarze:12)

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo (komentarze:0)

Organizacja wesela w plenerze w praktyce (komentarze:2)

Gra w kolory - Czerń i Biel (komentarze:0)

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu (komentarze:0)

2010

grudzień

Poradnik ślubny - Jak wybrać suknię ślubną? (komentarze:0)

Ślub i wesele w świątecznym klimacie... (komentarze:5)

Gra w kolory - niebieski (komentarze:0)

Eko-wesele (komentarze:1)

Jak zorganizować wesele w domu? (komentarze:1)

listopad

Tradycje polskie - starościna weselna i starosta (komentarze:0)

Konfetti na ślub i wesele (komentarze:0)

Jak samodzielnie wyczyścić i przechowywać suknię ślubną? (komentarze:3)

październik

Save the date (komentarze:3)

Kim są te druhny? (komentarze:0)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne - kurs cz.2 (komentarze:0)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne - kurs cz.3 (komentarze:0)

O czym musisz pamiętać rezerwując pokój na noc poślubną? (komentarze:0)

Woalka (komentarze:0)

sierpień

Czy wypada prosić gości o pieniądze zamiast prezentów? (komentarze:0)

Jak poprosić gości o konkrenty prezent ślubny? (komentarze:0)

Formalności po ślubie (komentarze:5)

lipiec

Jak zorganizować dzieciom czas na weselu? (komentarze:0)

Pomysły na ślubne zdjęcia w plenerze (komentarze:1)

czerwiec

Tekst przysięgi małżeńskiej (komentarze:2)

Podziękowania dla rodziców (komentarze:0)

Ślubne życzenia (komentarze:0)

Męskie dodatki ślubne (komentarze:0)

10 sprawdzonych pomysłów na super wieczór kawalerski (komentarze:15)

maj

Czy profesjonalne pokazy sztucznych ogni zdarzają się też na weselach? (komentarze:0)

Barman na wesele (komentarze:0)

marzec

Dodatki ślubne (komentarze:0)

Suknie ślubne dla Panny Młodej w ciąży (komentarze:6)

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych (komentarze:0)

Potwierdzenie przybycia na wesele (komentarze:3)

Piosenka na pierwszy taniec (komentarze:5)

Walentynki 2010 (komentarze:0)

2009
2008

listopad

Oczepiny (komentarze:1)

Białe gołębie na ślub (komentarze:22)

Jak obniżyć koszty ślubu? (komentarze:10)

październik

Co zamiast kwiatów na ślub? (komentarze:100)

Alkoholowe fontanny na ślub i wesele (komentarze:2)

5 sposobów na zapierające dech w piersiach zaręczyny! (komentarze:3)

Czekoladowa fontanna (komentarze:1)

Sala weselna (komentarze:1)

Weselne karaoke (komentarze:0)

Problemy ze świadkami (komentarze:0)

Wesele na zamku (komentarze:1)

wrzesień

Ślub z rozwodnikiem (komentarze:13)

10 pomysłów na niezapomniany wieczór panieński (komentarze:27)

sierpień

Wesele w restauracji (komentarze:0)

Fajerwerki na ślub (komentarze:1)

Planowanie wymarzonego ślubu (komentarze:2)

lipiec

Przyszli teściowie (komentarze:0)

Jak zapanować nad emocjami w dniu ślubu? (komentarze:1)

Już po ślubie (komentarze:3)

Konsultant ślubny (komentarze:0)

Błogosławieństwo rodziców (komentarze:11)

Czym do Ślubu... (komentarze:1)

Weselne menu (komentarze:1)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 3. (komentarze:1)

Buty ślubne (komentarze:0)

Godzina ślubu (komentarze:0)

Torty weselne (komentarze:1)

Biżuteria ślubna (komentarze:0)

Protokół przedmałżeński (komentarze:7)

Prezenty ślubne (komentarze:2)

czerwiec

Prezenty na wieczór panieński (komentarze:17)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 2 (komentarze:1)

maj

Ślub w stylu amerykańskim (komentarze:17)

Pierwszy taniec (komentarze:5)

Toasty za Młodą Parę (komentarze:5)

Pierścionek zaręczynowy (komentarze:8)

Zaproszenia ślubne - teksty (komentarze:1)

kwiecien

Ręcznie robione zaproszenia ślubne (komentarze:0)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 1. (komentarze:18)

Gdzie zamieszkać po ślubie? (komentarze:4)

Ślub cywilny i... co dalej? (komentarze:0)

Jak zorganizować zaręczyny? (komentarze:0)

Ślubne fryzury - dopasowane do Ciebie (komentarze:0)

Wiązanka ślubna (komentarze:0)

marzec

Kwiaty dla Pana Młodego i świadkowej (komentarze:0)

Samochód do ślubu - dekoracja samochodu (komentarze:1)

Ślub - kwiatowe dekoracje (komentarze:0)

Obowiązki świadków na ślubie (komentarze:53)

Nazwisko: swoje, podwójne czy małżonka? (komentarze:21)

Ślub z obcokrajowcem (komentarze:106)

Zaproszenia ślubne – jak wybrać najlepsze? (komentarze:0)

Obowiązki Pana Młodego (komentarze:0)

Data ślubu (komentarze:0)

Suknie ślubne dopasowane do Twojej figury (komentarze:0)

Ślub mieszany (komentarze:9)

luty

Jak ustawić stoły na sali weselnej? (komentarze:6)

styczeń

Suknie ślubne – wypożyczone czy kupione? (komentarze:1)

Nauki przedmałżeńskie (komentarze:60)

Wideofilmowanie ślubu i wesela (komentarze:1)

Fotografia ślubna (komentarze:0)

2007

listopad

Rozwiedzionych rodziców mam... (komentarze:5)

Czy przed ślubem lepiej mieszkać razem, czy osobno? (komentarze:24)

Ślub zimą (komentarze:10)

Zaręczyny (komentarze:0)

Obrączki ślubne (komentarze:0)

Noc poślubna (komentarze:1)

Do ślubu z brzuszkiem (komentarze:2)

Przesądy ślubne (komentarze:5)


WYDARZENIA [WYBIERZ]
2015
2014
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE (komentarze:0)

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI… (komentarze:0)

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin (komentarze:0)

VII Pomorska Gala Ślubna (komentarze:0)

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia (komentarze:0)

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off (komentarze:0)

Degustacja Tortów Weselnych - T.Deker Patissier & Chocolatier, Sopot (komentarze:0)

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska (komentarze:0)

Soplica zasponsoruje Twoje wesele (komentarze:0)

Degustacja win weselnych w Gdyni - 2013.05.24 (komentarze:0)

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa (komentarze:0)

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality (komentarze:0)

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie (komentarze:0)

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa (komentarze:0)

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem” (komentarze:0)

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak (komentarze:0)

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec (komentarze:0)

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK (komentarze:0)

Wedding Fashion Days 2013 (komentarze:0)

Największe Targi na Mazowszu (komentarze:0)

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy” (komentarze:0)

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz (komentarze:0)

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem” (komentarze:0)

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk (komentarze:0)

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso! (komentarze:0)

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę (komentarze:0)

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day (komentarze:0)

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką (komentarze:0)

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji (komentarze:0)

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee! (komentarze:0)

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie (komentarze:0)

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty (komentarze:0)

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę (komentarze:0)

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy (komentarze:0)

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy (komentarze:0)

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour (komentarze:0)

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna (komentarze:0)

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party (komentarze:0)

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi (komentarze:0)

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach” (komentarze:0)

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej. (komentarze:0)

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour (komentarze:0)

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej (komentarze:0)

Powstaje największy salon ślubny Warszawy (komentarze:0)

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną (komentarze:0)

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal (komentarze:0)

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków (komentarze:0)

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid! (komentarze:0)

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima (komentarze:0)

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012 (komentarze:0)

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku! (komentarze:0)

I Mazurska Gala Ślubna (komentarze:0)

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy” (komentarze:0)

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska (komentarze:0)

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem (komentarze:0)

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna! (komentarze:0)

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku (komentarze:0)

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu! (komentarze:2)

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni (komentarze:0)

Colin i Justin: ślubni agenci! (komentarze:0)

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri (komentarze:0)

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+ (komentarze:0)

kwiecien

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym? (komentarze:4)

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania (komentarze:0)

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia (komentarze:0)

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena (komentarze:1)

Wygraj obrączki za 1 zł! (komentarze:16)

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012 (komentarze:0)

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012 (komentarze:0)

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (komentarze:0)

2011
2010

WASZE ŚLUBY [WYBIERZ]
2011

listopad

Lila i Tomek, 19 czerwca 2010 (komentarze:4)


PRASA [WYBIERZ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [WYBIERZ]
ZDROWIE I URODA [WYBIERZ]
2015
2014
2013
2012
2011

listopad

Chirurgia plastyczna na ślubnym kobiercu (komentarze:2)

lipiec

Makijaż w dzień ślubu (komentarze:0)

2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży (komentarze:2)

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę? (komentarze:0)

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie! (komentarze:0)

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi (komentarze:0)

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I (komentarze:0)

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal (komentarze:0)

Suknie Wieczorowe od Verise Collection (komentarze:0)

Suknie dla Matki Panny Młodej (komentarze:5)

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti (komentarze:1)

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti (komentarze:1)

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche (komentarze:1)

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day (komentarze:0)

luty

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day (komentarze:0)

Nail Growth Miracle od Sally Hansen (komentarze:0)

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę? (komentarze:1)

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon (komentarze:0)

Pomadka Lipfinity od Max Factor (komentarze:2)

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame (komentarze:0)

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay (komentarze:1)

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios (komentarze:0)

Jak zakryć opryszczkę? (komentarze:1)

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche (komentarze:0)

Psychologia związku (komentarze:0)

2009
2008

czerwiec

Afrodyzjaki (komentarze:2)

marzec

Galeria fryzur ślubnych: Kapelusze ślubne (komentarze:20)

luty

Galeria fryzur ślubnych - Kwiaty we włosach (komentarze:18)

styczeń

Ślubny manicure (komentarze:1)

2007

Ostatnio dodane firmy:

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon