X
X

Kontakt z obsługą portalu

kod
Wyślij mail
portal ślubnyZALOGUJ SIĘ
Wyślij
Sobota, 10 Października 2015

Katalog firm

MIEJSCA NA WESELE SUKNIE ŚLUBNE I INNE ATRAKCJE ŚLUBNE DEKORACJE ŚLUBNE FOTOGRAFIA ŚLUBNA I WIDEOFILMOWANIE GARNITURY ŚLUBNE I INNE KONSULTANT ŚLUBNY OBRĄCZKI I BIŻUTERIA OPRAWA MUZYCZNA WESELA PIERWSZY TANIEC ŚLUB ZA GRANICĄ, PODRÓŻ POŚLUBNA PREZENTY ŚLUBNE SAMOCHÓD DO ŚLUBU SKLEP INTERNETOWY TORTY WESELNE URODA USŁUGI GASTRONOMICZNE, WYNAJEM I INNE WINA I WÓDKI WESELNE WIECZÓR PANIEŃSKI I KAWALERSKI ZAPROSZENIA ŚLUBNE I OPRAWA GRAFICZNA

Jak Wam się podoba nowa odsłona PobieramySię?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Szukaj:
linia

Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły ślubne i weselne / Ślub i wesele

Porady: Ślub i wesele

Nauki przedmałżeńskie

Nauki przedmałżeńskie

komentarze: 60

Jeśli decydujemy się na ślub kościelny lub konkordatowy, musimy dopełnić nieco większej liczby formalności, niż w przypadku ślubu cywilnego. Jesteśmy m.in. zobowiązani do odbycia tzw. nauk przedmałżeńskich.

Chyba wiele par na dźwięk tych słów reaguje dość nerwowo. O naukach przedmałżeńskich krążą bowiem niezliczone opowieści, napełniające obawą, a czasem wywołujące niemal panikę. Spróbujmy zweryfikować najczęściej powtarzane plotki, skonfrontujmy je z rzeczywistością i przyjrzyjmy się bliżej owym „tajemniczym” naukom.

Gdzie, jak i kiedy?

    Nauki przedmałżeńskie organizowane są w większości parafii. Narzeczeni nie są zobowiązani do odbycia ich w tej, w której zawierać będą związek małżeński – co więcej, mogą skorzystać z nauk organizowanych poza miejscem swojego zamieszkania, w zupełnie innym mieście. Nauki mogą mieć charakter spotkań cotygodniowych (trwających łącznie przez dwa lub trzy miesiące) lub weekendowych – przypominających nieco zjazdy na studiach zaocznych. Coraz częściej można się spotkać także z naukami przedmałżeńskimi „skróconymi”, które trwają przez 3-4 dni i w tym czasie ich uczestnicy realizują materiał całego kursu.

Kiedy zapisać się na nauki? Rekonesans warto przeprowadzić odpowiednio wcześniej, na około pół roku przed ślubem (a nawet na 8-9 miesięcy przed). Taki zapas czasu pozwoli nam sprawdzić terminy i czas trwania kursów przedmałżeńskich w różnych parafiach i wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają. Warto też podpytać znajomych, którzy uczestniczyli już w naukach i poznać ich opinie na temat tych kursów, w których brali udział.
    
Może się także okazać, że odbywanie kursu nie jest w ogóle konieczne – warunkiem jest posiadanie odpowiedniego zaświadczenia z religii (ostatnia klasa liceum). Jeśli takim zaświadczeniem dysponujemy, warto przedstawić je w parafii w której chcemy brać ślub i spytać, czy zwolni nas ono z konieczności odbycia kursu (zwykle okazuje się, że tak). Warto jednak pamiętać, że jeśli tylko jedno z narzeczonych wspomniane zaświadczenie posiada, to kurs i tak okaże się konieczny – przyszły małżonek lub małżonka będą zobowiązani do zapisania się na nauki.

Kurs

Jeśli zdecydujemy się już na konkretne nauki przedmałżeńskie, zwykle będziemy zobowiązani do uiszczenia opłaty za ich odbycie. Nie są to wygórowane kwoty, zazwyczaj za osobę płaci się około 30-50 zł, choć zdarzają się także droższe kursy (zwykle wyjazdowe - „skrócone”). Po dopełnieniu formalności rozpoczynamy nauki.
    
Zazwyczaj kurs przedmałżeński ma charakter luźnych „pogadanek” pomiędzy prowadzącym, a uczestnikami kursu. Tematyka jest oczywiście związana z małżeństwem, wiarą i wzajemnymi relacjami narzeczonych. Omawiane są także aspekty „życia w rodzinie”, co zwykle najczęściej deprymuje uczestników nauk. Dość obszernie poruszana jest bowiem kwestia związana z naturalnymi metodami planowania rodziny, a na większości kursów przyszłe panny młode zobowiązane są także do prowadzenia „kalendarzyka”. Zazwyczaj to właśnie ta część kursu wywołuje największe opory wśród uczestników – nie jest to jednak reguła. Na niektórych kursach prowadzący realizują „trudny” temat w sposób dość lekki, starając się zredukować do minimum tremę uczestników, wskazując na różne aspekty wspólnego życia i niezwykle subtelnie poruszając kwestię małżeńskiej alkowy. Odpowiednie podejście do kursantów, możliwość dyskusji i wymiany poglądów, niewątpliwie mają wpływ na ogólne wrażenia i ocenę nauk przedmałżeńskich.    

Czemu służy kurs?
Zasadniczo pełni on rolę przygotowania narzeczonych do małżeństwa, ma na celu uświadomienie obowiązków, jakie przyjmą na siebie w chwili złożenia przysięgi i zarysowania różnych sytuacji, z jakimi przyjdzie im się zetknąć w czasie wspólnego życia. Odpowiednie podejście do realizacji tego celu może sprawić, że nauki przedmałżeńskie będą kojarzyć nam się raczej z rozważaniami na temat małżeństwa, niż z wbijaniem do głowy regułek. W praktyce bywa jednak różnie, niemniej jednak pewnym optymizmem napawa fakt, że w ostatnich latach coraz łatwiej znaleźć osoby, dla których nauki przedmałżeńskie były ciekawym i wartościowym doświadczeniem, a nie przysłowiową „drogą przez mękę”. Widać zatem, że można trudne tematy realizować w ciekawy i subtelny sposób, a także zmobilizować narzeczonych do refleksji nad własnym związkiem i swoją wiarą – a o to przecież w dużej mierze chodzi.    

Warto też zauważyć, że podczas kursu możemy przygotować się też do innych sakramentów, o ile wcześniej ich nie przyjęliśmy – np. do bierzmowania. Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji, spytajmy wprost prowadzącego czy zechce poświęcić nam nieco więcej czasu i równolegle przygotowywać do przyjęcia dodatkowego sakramentu. Zazwyczaj taka prośba nie spotyka się z odmową – realizujemy po prostu dodatkowy program nauk i kończymy je indywidualną rozmową z prowadzącym, który sprawdza naszą wiedzę i gotowość do przyjęcia dodatkowego sakramentu.


Zakończenie nauk przedmałżeńskich

Po realizacji całego programu kursu jesteśmy gotowi do przedłożenia stosownych zaświadczeń w parafii. Ich rolę pełnią specjalne książeczki, w których osoba prowadząca nauki zaznaczała realizowane podczas kursu tematy. Nie ma żadnych egzaminów, które trzeba dodatkowo zdawać – wystarczy obecność na zajęciach.
    
Z otrzymanymi zaświadczeniami udajemy się do parafii i informujemy o odbyciu nauk przedmałżeńskich.

Reasumując – nauki przedmałżeńskie wcale nie muszą być „złym koniecznym” (a w taki sposób przez wiele par są postrzegane). Jeśli rzeczywiście zależy nam na ślubie kościelnym z uwagi na złożenie przysięgi w obliczu Boga i jesteśmy osobami poważnie traktującymi wiarę, z kursu przedmałżeńskiego możemy wynieść wiele cennych informacji. Przecież ślub kościelny to nie tylko biała suknia, welon i czerwony dywan, po którym przyjdzie nam stąpać. I chyba m.in. właśnie tę prawdę mają nam uświadamiać nauki przedmałżeńskie. 


<-- Poprzedni artykułNastępny artykuł -->

Archiwum:


ŚLUB I WESELE [WYBIERZ]
2015

październik

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej po ślubie?

Ślubne zwyczaje z różnych stron świata

wrzesień

Obrączki ślubne i związane z nimi kontrowersje

Wesele od kuchni

Jesienny ślub w odcieniach brązu

7 pomysłów na coś niebieskiego

Jesienne inspiracje ślubne

Ślub i wesele inspirowane cyrkiem

Ponadczasowy welon

Dziewczynki z kwiatami na ślubie

sierpień

Lniane dodatki na ślubie i weselu

Dodatki i akcesoria podsumowaniem ślubnego ubioru mężczyzny

Obrączki ślubne i związane z nimi przesądy

czerwiec

Sesja w dniu ślubu

Ślubna biżuteria

Jak powitać Młodą Parę wychodzącą z kościoła?

Kolorowy i pyszny słodki stół

Wianki - esencja niewinności

Czy zostaniesz moją druhną?

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

maj

Konwalie dla majowej Panny Młodej

Sesja narzeczeńska – coś dla wstydliwych?

Torty serowe - czy jesteśmy na nie gotowi?

Czym odjechać w nowe życie?

Pergole kwiatowe - ślub w plenerze

Kolczyki Panny Młodej

O garniturze ślubnym ekonomicznie

kwiecien

Paris is always a good idea!

Tacka czy poduszka na obrączki?

Spinki do mankietów - drobiazgi z klasą

Pochwała roweru - niezastąpiony element sesji zdjęciowych

Mistrzowie błękitu

Torebka Panny Młodej - uroczy drobiazg

Delikatne ozdoby do włosów

Świece tworzące nastrój

marzec

Zgłoś się na casting do nowego programu telewizji TLC - „Salon Sukien Ślubnych”

Pantofelki Kopciuszka

Inspiracje sprzed lat - Panna Młoda w stylu vintage

Mali chłopcy w wielkim dniu

Uwiecznij moment - pierścionek zaręczynowy

VIS – siła kobiecości W.KRUK wprowadził autorską kolekcję Kingi Rusin

luty

Kolekcja Momenty od W.KRUK

styczeń

Zdradzamy sekret jak świetnie wyglądać w garniturze na co dzień i od święta

10 najpiękniejszych sukni ślubnych z odkrytymi plecami

Wesele czy podróż poślubna tuż po ślubie?

2014

grudzień

5 pomysłów na wykorzystanie washi tape na ślubie

10 zabawnych gadżetów na ślub

Kolor roku 2015

20 kwiatowych dodatków dla Pana Młodego

15 prześlicznych welonów

Eco-ślub

14 pomysłowych ślubnych menu

Ślub miłośników książek

październik

Odkryj Hotel Książę Poniatowski - tuż obok Warszawy!

Szykowny Prezent

Obrączki Twoich marzeń na wyciągnięcie ręki

Szykowni Ojcowie Młodej Pary

wrzesień

Kolorowa Panna Młoda

Ślub ombre

Ślub w kropki

Ślub w kolorze baby blue

sierpień

10 pomysłowych winietek na weselny stół

10 najpiękniejszych białych tortów weselnych

Kolorowa lemoniada na upalne wesele

Neonowy ślub

Trendy 2015 - suknie ślubne

Ślub w kolorze żółtym

6 pomysłów na upominek zamiast kwiatka

lipiec

Księżycowe wesele

Jadalne kwiaty

Monomarkowy salon włoskich sukien ślubnych Giovanna Sposa

5 pomysłów na szybkie dekoracje

Ślub w odcieniu maliny

Panna Młoda w okularach

Fryzury ślubne: kok

czerwiec

Pan Młody w granacie

Niebieski królewski...

Ślubny kapelusz Panny Młodej

5 wskazówek dotyczących bukietu ślubnego

maj

Wesele w hotelu? Czemu nie!

Manicure - trendy wiosna-lato 2014

Ślubny piknik

9 atrakcji na weselu, które będą świetną pamiątką

Wczesnowiosenne bukiety ślubne

kwiecien

Zakup obrączek - praktyczne porady od Salonu Jubilerskiego SEZAM

Rozkwitająca kolekcja W.KRUK

Nowoczesna Panna Młoda

marzec

Suknia ślubna z sieciówki?

Ślub w odcieniu fioletu

Fryzury ślubne z warkoczem

15 oscarowych kreacji, w których możesz przyjść na ślub

Podziel się szczęściem w dniu ślubu

Wesele black&white

luty

5 pomysłów na suknie dla druhen

NOWOŚĆ! Obrączka Kocham Cię od W.KRUK

Kamienie Szlachetne - Perła

Suknie ślubne Vera Wang 2014

Bańki mydlane na ślubie

Ślub w stylu boho

Ślub miłośników podróży

Konkurs - Wygraj Sesję Plenerową

styczeń

Ślub mieniący się złotem lub srebrem

Dekoracje tortu weselnego

DIY - Papierowe gołąbki

Rozświetl przyjęcie weselne

Kolor roku 2014

Suknie ślubne Antonio Riva 2014

Kamienie Szlachetne - Szmaragd

2013

grudzień

Weselne atrakcje dla dzieci

Ślub i wesele. Instrukcja obsługi

DIY - Gadżety do fotobudki - do pobrania

Fotobudka na weselu

Odrobina blasku - Ślub w brokacie

Sprytny sposób na weselne zakupy dla Panów

listopad

Rozdajemy złote obrączki za 1 zł - nowe, prostsze zasady!

Zimowy ślub w kolorze zieleni i złota

Numerki na stołach weselnych

Dwuczęściowa kreacja ślubna

Bardzo wesołe wesele

Kamienie Szlachetne - Diament

Ślub zimą?

Candy Bar na Przyjęciu Weselnym

Weselne stylizacje na jesień

Uczesz się sama na ślub

październik

Biżuteria dla Pana Młodego

Klasyczne suknie Jenny Packham

Kamienie Szlachetne - Cytryn

Balony na weselu

Garnitur ślubny – magia kolorów

Ślub w Paryżu

Kamienie Szlachetne - Ametyst

Zasady pielęgnacji biżuterii

Ślub jak z bajki - Księżna Kate

Ślub jak z bajki - Księżna Diana

Szarości ślubne

wrzesień

Kącik słodkości - uzupełnienie weselnego menu

Trendy 2014 - suknie ślubne

Kolorowe naszyjniki czy spokojne perły?

Nowa kolekcja Jesień/Zima 2013/2014 - Slender Rock Bender

Ślub w morskim stylu

Krawat czy mucha?

Ekskluzywna kolekcja Jesień/Zima 2013 Boska by Eliza Borkowska

Za drzwiami sypialni nowożeńców

Nowa kolekcja na jesień marki Pudu

Uwaga! Jedzie Para Młoda!

sierpień

Harmonia w wyglądzie mężczyzny

Po prostu rustykalny ślub

Pięć najważniejszych trendów w sukniach ślubnych na jesień 2013

Ślubne inspiracje Kopciuszkiem

Pomysłowe upominki dla gości

Kwiaty we włosach

Dekoracja krzeseł

Razem na zawsze - kolekcja zaproszeń ślubnych

Planowanie przyjęcia weselnego

Czym do ślubu?

Papierowe kwiaty oraz lampiony kule - NOWY TREND DEKORACYJNY

Oryginalne menu weselne

Kolorystyczne wesele - wywiad z ekspertem weselnym

Magazyn online Bridelle style

lipiec

Lawendowe wesele

Młoda Para – olśniewająca kompozycja

Truskawkowe love

Papierowo & Kolorowo

Ślub w odcieniach granatu i złota

Ślub w klimacie morskim

Eleganckie Auto Ślubne

„Zapach Ślubu” jest nowością na rynku przyjęć weselnych.

Ślub w odcieniu Tiffany Blue

Z mężczyznami o kolorach

Księga gości

Letnie bukiety ślubne

czerwiec

... a gdy sypią się synowe i zięciowie!

Szczególne miejsce na wyjątkowy dzień….

Koronkowe suknie ślubne

Kolorowe suknie ślubne

Kolor czarny, jako motyw przewodni ślubu i wesela

Przedślubnik - Plan A

Sesja zaręczynowa

Metaliczne torty weselne

POMPONY a wesele

Płaskie buty

Ślub na temat, czyli jak wybrać motyw przewodni ślubu

Fascynator- wyjątkowy dodatek na szczególne okazje

Ślub cywilny w plenerze

Oryginalne zaproszenia ślubne

DIY - Upominki dla gości - herbaciane buteleczki

Na przyjęciu u Gatsby\\\'ego

maj

Nowożeńcy dla przyrody

Kochamy nasze dwa kółka

Co zrobić z koszulą po ślubie? Tiviano daje koszulom ślubnym drugie życie

kwiecien

Jak wybrać bieliznę ślubną – kilka ważnych rad od marki Lupoline

Kreator zaproszeń ślubnych online

Czarujący Pan Młody

Cytrynowe wesele - owoc czy kolor?

Gipsówka

Nogi na pokaz!

Powtórka z geometrii

A może krótka suknia ślubna?

Suknia ślubna 2w1?

marzec

Granita – aromatyczne orzeźwienie na letnie przyjęcia

Studio White Ever... white dream. Wyjątkowy salon sukni ślubnych i wieczorowych.

„ W Świecie Modeli i Manekinów”

Księga gości – cenna pamiątka z wesela

Suknia ślubna z wypożyczalni – warto czy nie warto?

29 pomysłów na butonierki

Buty ślubne nie muszą być nudne!

luty

Atrakcje weselne dla dzieci

Ślub w stylu lat 20-tych - czyżby hit 2013 roku?

Pomysłowe gadżety do ślubnych sesji zdjęciowych

Z okazji zbliżających się Walentynek saltandpepper.pl przygotowało zestaw 10 kreacji.

Z kwiatem we włosach

styczeń

Fiolet, zawsze modny na weselu

Zainspiruj się na ślub zimą!

10 niebanalnych pomysłów na dekoracje krzeseł na weselu

Papierowe pompony!

Zimowy bukiet ślubny

Jak smakuje szmaragdowa zieleń?

ABC brylantów

ZAiKS na weselu, czyli kto płaci?

2012

grudzień

Pomysły na kolorowe wstążki

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Ślubne obrączki. I żyli długo i szczęśliwie...

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

Trendy 2013 c.d. – ślub i wesele w stylu „Eko”

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki - niby banalne, ale jednak...

Trendy ślubne 2013 r.: Tęczowa inspiracja.

październik

Suknia ślubna – kupić czy wypożyczyć?

Zaręczynowe rozmaitości

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Kolorowe taśmy klejące...

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kolekcja Annais 2013 - Feeling

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

Jak się przygotować do próbnego czesania ślubnego?

Tablica i kreda na weselu?

wrzesień

Dekoracje ślubne z... IKEA

Nauki przedmałżeńskie – koszmar czy fajne doświadczenie?

Biały bukiet ślubny - jakie kwiaty wybrać?

Sen nocy letniej - wesele pod przeźroczystym namiotem...

Wrzosowa Panna Młoda

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Dekoracje ślubne

Jakie drobiazgi dla gości weselnych?

Wieczór panieńsko - kawalerski

Przyjęcia weselne w przydomowym ogrodzie

Atrakcyjność wesela za miastem

Wygraj śliczny, biały aparat Polaroid i 10 wkładów na start!

Wesele w Złotych Dębach w Warszawie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

Podążać za modą czy własnym gustem? Pomagamy dobrać kolor wieczorowej kreacji

sierpień

Każdy detal ma znaczenie - kolekcja pończoch ślubnych Gatta.

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

Ślubne Stylizacje: LEGO - ślubnym bohaterem

Biżuteria ślubna wykonana z sutaszu?

Trendy weselne 2012, czyli wesele w pigułce.

Panna młoda od podszewki, czyli jak wybrać idealną bieliznę ślubną

W czym na bal nocy letniej? Pomagamy wybrać wieczorową kreację na lato

Turkus na topie...

Cantedeskia - prosto i nowocześnie

Hortensje - prosto i po królewsku

czerwiec

Ślubne stylizacje: Haute couture pod biało – czerwoną flagą

Wiązana, w kształcie litery A, a może typu „empire”? Pomagamy wybrać model sukni wieczorowej

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

Taniec w chmurach?

Pawie oczko

Dodatki i akcesoria ślubne i ich znaczenie

maj

Ślub w Euro?

Tulipan w roli głównej

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

O tym, co jest modne, a co już niekoniecznie w ślubnych dekoracjach...

Bielizna ślubna, czyli „kropka nad i”

Wstążki, kwiaty, obrączki... czyli pomysły na ślubne dekoracje serwetek

Woalka, kapelusz, diadem - co, zamiast welonu?

Podwiązki ślubne

kwiecien

Niebieski hiacynt w roli głównej czyli wesele wiosną cz. 1

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Najmodniejsze ślubne fryzury na sezon 2012

Czym do ślubu?

Przypinki ślubne...

Dekoracje światłem...

luty

Kompozycje kwiatowe krok po kroku – Pomysł na wiosenne drzewko

Kwiaty dla Świadkowej

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

Pudełka na koperty

Vintage wciąż w modzie

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Jak udekorować stół weselny?

„Tak” dla subtelności w dniu ślubu – poleca Agata Wojtkiewicz

O dekoracji kościoła słów kilka…

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

Jak można zaoszczędzić na ślubnych zaproszeniach?

Wesele w stylu shabby chic

Bukiety ślubne - kolor to podstawa - trendy 2012

Niedrogo, ale z klasą

Jak dopasowac bukiet ślubny do sukni ślubnej?

Temperament i osobowośc Panny Młodej - jak odbijają się w bukiecie ślubnym?

Odcień włosów a kolory w ślubnym bukiecie

Annais Bridal - Suknie ślubne - Kolekcja Love 2012

Sylwetka a kształt i rozmiar bukietu ślubnego

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukietu ślubnego?

Wesele tętniące życiem

Inny bukiet ślubny...

Jakie dekoracje ślubne wybrać?

Wesele zimową porą...

Dekoracje ślubne - co nalezy wiedzieć przed spotkaniem z dekoratorem?

Trendy w dekoracjach ślubnych 2012 - Czy warto być modnym?

Suknie Ślubne Doroty Wormuth

2011

grudzień

Zaskakujące dekoracje ze słoików

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Miało być różowo, słodko i romantycznie. I było!

Jak zorganizować ślub w stylu Sagi Zmierzch?

Papierowe aplikacje - Żurawie wśród traw

Śluby świata - Niemcy

Diamentowe wesele

listopad

Ślub jesienią? Jesienne inspiracje

Suknie ślubne 2012 - rewolucja czy ewolucja?

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Czarna suknia ślubna?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

Fioletowy ślub i fioletowe wesele...

Dekoracje światłem

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Hortensje pomysłem na ślubne dekoracje

Pomysły na weselne winietki

Na czym można zanieść obrączki do ślubu?

Design podpatrzony na weselu

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Czekoladowe wesele

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Ślub i wesele w czerni

Wesele w stylu lat 20 i 30

Kącik rozmaitości

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

Wesele nad morzem

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Wesele na Kaszubach

Ślubne tabliczki i kierunkowskazy

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Papierowe dekoracje ślubne

Ślub za granicą - za i przeciw

Jak napisać scenariusz Dnia Ślubu?

Weselne dekoracje w owocowym stylu

Ślubne ozdoby do włosów

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Róż kolorem 2011 roku

Niebanalne prezenty ślubne

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Najnowsza kolekcja sukien ślubnych Małgorzaty Dudek

Jak wybrać dj-a?

Wielkanocny ślub

A czemu nie garden party?

Wesele w górach!

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Wywiad z projektantką Małgorzatą Dudek

Rodzaje przyjęć weselnych

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

Idzie wiosna!

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

A może cupcakes?

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Wesele w stylu folk?

Ślubny savoir-vivre

Industrialne wesele – coś dla odważnych

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Kolorowe... buty?

Balonowy comeback?

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Gra w kolory - Czerń i Biel

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu

2010
2009
2008

listopad

Oczepiny

Białe gołębie na ślub

Jak obniżyć koszty ślubu?

październik

Co zamiast kwiatów na ślub?

Alkoholowe fontanny na ślub i wesele

5 sposobów na zapierające dech w piersiach zaręczyny!

Czekoladowa fontanna

Sala weselna

Weselne karaoke

Problemy ze świadkami

Wesele na zamku

wrzesień

Ślub z rozwodnikiem

10 pomysłów na niezapomniany wieczór panieński

sierpień

Wesele w restauracji

Fajerwerki na ślub

Planowanie wymarzonego ślubu

lipiec

Przyszli teściowie

Jak zapanować nad emocjami w dniu ślubu?

Już po ślubie

Konsultant ślubny

Błogosławieństwo rodziców

Czym do Ślubu...

Weselne menu

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 3.

Buty ślubne

Godzina ślubu

Torty weselne

Biżuteria ślubna

Protokół przedmałżeński

Prezenty ślubne

czerwiec

Prezenty na wieczór panieński

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 2

maj

Ślub w stylu amerykańskim

Pierwszy taniec

Toasty za Młodą Parę

Pierścionek zaręczynowy

Zaproszenia ślubne - teksty

kwiecien

Ręcznie robione zaproszenia ślubne

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 1.

Gdzie zamieszkać po ślubie?

Ślub cywilny i... co dalej?

Jak zorganizować zaręczyny?

Ślubne fryzury - dopasowane do Ciebie

Wiązanka ślubna

marzec

Kwiaty dla Pana Młodego i świadkowej

Samochód do ślubu - dekoracja samochodu

Ślub - kwiatowe dekoracje

Obowiązki świadków na ślubie

Nazwisko: swoje, podwójne czy małżonka?

Ślub z obcokrajowcem

Zaproszenia ślubne – jak wybrać najlepsze?

Obowiązki Pana Młodego

Data ślubu

Suknie ślubne dopasowane do Twojej figury

Ślub mieszany

luty

Jak ustawić stoły na sali weselnej?

styczeń

Suknie ślubne – wypożyczone czy kupione?

Nauki przedmałżeńskie

Wideofilmowanie ślubu i wesela

Fotografia ślubna

2007

WYDARZENIA [WYBIERZ]
2015
2014
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

Degustacja Tortów Weselnych - T.Deker Patissier & Chocolatier, Sopot

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Degustacja win weselnych w Gdyni - 2013.05.24

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

2011
2010

WASZE ŚLUBY [WYBIERZ]
PRASA [WYBIERZ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [WYBIERZ]
ZDROWIE I URODA [WYBIERZ]
2015
2014
2013
2012
2011
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku

2009
2008
2007

Ostatnio dodane firmy:

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon