X
X

Kontakt z obsługą portalu

kod
Wyślij mail
portal ślubnyZALOGUJ SIĘ
Wyślij
Środa, 2 Września 2015

Katalog firm

MIEJSCA NA WESELE SUKNIE ŚLUBNE I INNE ATRAKCJE ŚLUBNE DEKORACJE ŚLUBNE FOTOGRAFIA ŚLUBNA I WIDEOFILMOWANIE GARNITURY ŚLUBNE I INNE KONSULTANT ŚLUBNY OBRĄCZKI I BIŻUTERIA OPRAWA MUZYCZNA WESELA PIERWSZY TANIEC ŚLUB ZA GRANICĄ, PODRÓŻ POŚLUBNA PREZENTY ŚLUBNE SAMOCHÓD DO ŚLUBU SKLEP INTERNETOWY TORTY WESELNE URODA USŁUGI GASTRONOMICZNE, WYNAJEM I INNE WINA I WÓDKI WESELNE WIECZÓR PANIEŃSKI I KAWALERSKI ZAPROSZENIA ŚLUBNE I OPRAWA GRAFICZNA

Jak Wam się podoba nowa odsłona PobieramySię?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Szukaj:
linia

Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły ślubne i weselne / Ślub i wesele

Porady: Ślub i wesele

Ślub z obcokrajowcem

Ślub z obcokrajowcem

17 marca 2008 | komentarze: 106

Związki mieszane, czyli pary tworzone przez ludzi różnych narodowości, są współcześnie traktowane właściwie tak, jak każde inne. Zwłaszcza po otwarciu dla Polaków granic Unii Europejskiej i tzw. emigracji zarobkowej, par takich zaczęło przybywać. Ot – spotkało się dwoje ludzi, zakochało w sobie i postanowiło zostać parą.

Co jednak w przypadku, gdy swój związek postanowią zalegalizować? Jak właściwie (od strony formalnej) wygląda ślub z obcokrajowcem?   

Często panny młode zaręczone z mężczyzną z innego kraju, popadają w popłoch – co, jak, gdzie i kiedy załatwić? Co jest absolutnie wymagane, co można obejść, gdzie uzyskać jakiekolwiek informacje? I jak się właściwie w tym wszystkim nie pogubić? Przecież ze zorganizowaniem „zwykłego” ślubu jest sporo kłopotów i zamieszania, a co dopiero począć, gdy wszystkich formalności przybywa, a problemy mnożą niczym króliki na wiosnę? Spokojnie, drogie panie – wcale nie jest tak źle, jakby się zdawało. Weźcie głęboki oddech i przystąpcie do dalszej lektury...


Ślub w Polsce

Jeśli ceremonia ma się odbyć w Polsce, warto odpowiednio wcześniej zadbać o dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów naszego przyszłego małżonka. Są to:

  • odpis aktu urodzenia (wraz z tłumaczeniem, koniecznie dokonanym przez tłumacza przysięgłego),
  • paszport,
  • zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (wydane przez właściwy organ w kraju narzeczonego lub też przez przedstawicielstwo dyplomatyczne).

   
Wymienione wyżej dokumenty to podstawa, wymagana do ślubu cywilnego. Jeżeli planujemy jednak ślub konkordatowy lub kościelny, sprawa nieco się komplikuje. Może się bowiem okazać, że o ile przyszły małżonek pochodzi z katolickiej rodziny i był ochrzczony, o tyle do pierwszej komunii ani do bierzmowania już nie przystępował. W takiej sytuacji pozostają dwa wyjścia – albo zdecydować się na ślub mieszany (który biorą także czasem i polskie pary, w których jedna osoba jest wierząca, a druga nie) albo wymagane sakramenty przyjąć i to możliwie szybko. Księża w takich sytuacjach często idą młodym na rękę i nie utrudniają „ekspresowego” załatwienia niezbędnych formalności. W przypadku wyboru ślubu mieszanego, konieczne będzie potwierdzenie, że strona niewierząca nie będzie utrudniać współmałżonkowi praktykowania wiary i że wyraża zgodę na wychowywanie potomstwa w religii katolickiej.

O wszystkie szczegóły dobrze jest dopytać się bezpośrednio w parafii, w której będziemy brać ślub. Tam uzyskamy najważniejsze informacje - między innymi o udzielaniu sakramentów bierzmowania czy komunii (gdzie i kiedy w najbliższym czasie można do nich przystąpić).

Nie należy także zapominać o konieczności odbycia nauk przedmałżeńskich, których ukończenie również jest wymagane do ślubu kościelnego lub konkordatowego. Dobrze jest przedzwonić do kilku najbliższych parafii i dowiedzieć się w jakim terminie będą organizowane najbliższe nauki przedmałżeńskie i w skrócie przedstawić swoją sytuację.

A jak wygląda przebieg samej ceremonii? Co z przysięgą? Dość często spotykana jest sytuacja, w której każda ze stron składa ją w ojczystym języku. Wówczas ksiądz odczytuje tekst przysięgi w języku narzeczonego, a on powtarza po nim jej słowa.


Ślub za granicą

Jeśli ślub odbędzie się poza granicami naszego kraju, również trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości i przygotować odpowiednie dokumenty. Najczęściej wymagane są:

  • poświadczenie zameldowania,
  • zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (z Urzędu Stanu Cywilnego),
  • akt urodzenia,
  • paszport.

Wszystkie dokumenty powinny być przetłumaczone (w grę wchodzi wyłącznie tłumaczenie przysięgłe!), niektóre z nich powinny być również uwierzytelnione w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Tu akurat nie ma jednak reguły, ponieważ właściwie każdy kraj ma swoje odrębne wymagania, dlatego też przed przystąpieniem do zbierania niezbędnych dokumentów, najlepiej jest skontaktować się z odpowiednim konsulatem i dopytać o szczegóły. Trzeba też wziąć pod uwagę, że zaświadczenia z USC mają stosunkowo krótki okres ważności – zaledwie trzy miesiące. Nie ma więc sensu ubiegać się o nie zbyt wcześnie, może się bowiem okazać, że ulegną przedawnieniu i będziemy zmuszone zgłaszać się po nie po raz kolejny.


Pozostałe bariery

Może się okazać, że formalności to akurat najmniejszy problem w przypadku ślubu z obcokrajowcem. O ile wychodzenie za mąż za obywateli Stanów Zjednoczonych czy też Zachodniej Europy nie spotyka się zazwyczaj ze sprzeciwem rodziny czy kręgu znajomych, o tyle wciąż problematyczne bywają związki
np. z Arabami. Pokutujący u nas od lat stereotyp Araba-sadysty, traktującego żonę jak swoją własność  i nie liczącego się z jej zdaniem, boli wiele mieszanych małżeństw, w których ona – jest Polką, a on – właśnie Arabem. Przypadki „uwodzenia” pięknych Europejek, wywożenia ich z kraju  i ubezwłasnowolniania oczywiście miały miejsce, nie można jednak robić z nich reguły. Do przerażonych taką perspektywą rodziców przyszłej panny młodej często nie docierają żadne argumenty, a i przykłady szczęśliwych małżeństw nie mają wpływu na ich poglądy. Opór najbliższych można jednak przełamać, co udowodniło już wiele mieszanych par. Potrzeba oczywiście na to i czasu i cierpliwości, ale warto o zaakceptowanie przyszłego małżonka zabiegać, bez względu na jego narodowość.     

A potem? Pozostaje już tylko wypowiedzenie sobie magicznych słów przysięgi. I właściwie nie ma chyba znaczenia, czy będzie to miało miejsce w romantycznym Paryżu czy gdzieś u nas, w Polsce. Oprawa oprawą, ale przecież wiadomo co w tym dniu liczy się najbardziej, prawda? Zatem wszystkie panny młode, które stresują się dodatkowymi problemami związanymi z legalizowaniem związku z obcokrajowcem – głowy do góry! Nie taki diabeł straszny, jak go malują...


<-- Poprzedni artykułNastępny artykuł -->

A co o tym myślą inni?

Komentarze (106):


2015-01-22: Kopa
mam narzeczona z Armenii,chcemy sie pobrac w czerwcu,slub cywilny w Armenii,prosze o pomoc i podpowiedz jakie sa mi potrzebne dokumenty,jak ubiegac sie o wjazd po slubie do Polski,o jaka wize mamy sie starac.Czy prosciej by bylo dla zalatwienia spraw wziac slub w Polsce?Czy wowczas jest mniej zalatwiania formalnosci?

2014-07-23: kommornicka8
Bardzo dobry wybór. Ja tez postawiłam na ten serwis a chociazby ze względu na to ze jest tco ceniony portal randkowy i co ważne co chwile zbiera nagrody i przynawane są mu takie certyfikaty http://www.mydwoje.pl/MyDwoje-posiada-ce rtyfikat-Trusted-Shops


2013-08-27: sara
szadija, ślub z obcokrajowcem spoza UE jest bardziej skomplikowany. moja koleżanka ma męża Algierczyka, procedury nie były łatwe. dużo informacji można znaleźć tutaj: http://www.eporady24.pl/malzenstwo_z_obc okrajowcem_a_obywatelstwo,pytania,23,222 ,7877.html

pozdrawiam :)

2013-07-30: szadija
Witam, mam pytanie w sprawie ślubu z obcokrajowcem, konkretniej habisiem z Egiptu. Chcemy pobrać się w Polsce. Jednak mam pytanie... czy po ślubie musi on wracać do Egiptu, czy może zostać ze mną w Polsce całkowicie legalnie? Czy trzeba załatwiać jakieś dodatkowe papiery?

2013-07-22: baaasja
mam pytanie... otoz, czy obywatel kanady planujacy slub w polsce, jest w stanie zalatwic wszelkie potrzebne dokumenty na terenie polski czy musi jakies zalatwic w kanadzie? bardzo prosze o odpowiedz...

2013-07-22: basja
i jeszcze jedno... jakie dokumenty potrzebne mu sa dokladnie?

2013-05-12: Nata
poczytalam tu komentarze i az sie wlos jezy na glowie. po pierwsze: forum pod artykulem w internecie to nie jest dobre zrodlo wiedzy co do papierow potrzebnych do slubu, nie macie USC, ambasad, konsulatow, itp? dopoki macie obywatelstwo polskie, to podlegacie polskim wladzom. to samo obcokrajowcy w plsce, idzie sie do USC zapytac jakie ma miec papiery, a potem do konsulatu, zeby je zdobyc. ja wychodze za Wlocha we Wloszech, i jeden telefon do konsulatu w Mediolanie i spacer do urzedu gminy w naszym miescie wyjasnil sprawe. KOnsulat jest wolny, jutro skladam wnosek, za 2 mce mi dadza papier, ale date u nas w urzedze giny juz mamy zarezerwowana, pani chce papier z konsulatu na wrzesniowy slub na 2 mce przed slubem. Po drugie, nawet koscielny sie da zalatwic, kosztuje troche wysilku i sporo kosay. Mpja przyjaciolka mieszka w turcji, zeby znalezc kosciol na nauki przedmalzenskie czxy zalatwienie jakichs papierow, przejechala sie 700 km :) ale tez sie dalo. Po trzecie, z tego co ja sie orientuje, to obywatelstwo a slub to 2 ozne rzeczy, ja mam prawo ubiegac sie o wloskie juz od paru lat, ale go nie chce, tak samo jak zasilki, itd, sa zwiazane z placeniem podatkow, ubezpieczen, itd, a nie ze slubem. Przynajmnej z znacznej wiekszosci przypadkow....

2013-04-10: Klara
Moja przyjaciółka brała ostatnio ślub z Włochem. Zdecydowali się na typowo włoskie wesele ponieważ większość gości było właśnie z tego kraju. Jedynym polskim akcentem była wódka Pan Tadeusz. powiem wam, ze nigdy jeszcze wczesniej nie bawiłam się tak wspaniale jak w tedy. Nie było bigosu i zalanych wujków, tylko ludzie, którzy potrfią sie naprawdę świetnie sie bawić. I poznałam tam tez mojego wspaniałego Lorenzo.

2013-03-19: beti
Aniu..bez przesady.To nie szkola i nie zabawa w nauczyciela.Skoro nie potrafisz odpowiedziec na nurtujace tych ludzi pytania,to moze wcale sie nie wypowiadaj?
Miej szacunek do rodakow ,ktorzy potrzebuja pomocy,bo skoro juz tu jestes,to pewnie masz ten sam problem co Oni?
Pozdrawiam!

2013-03-15: Ania
Czytając komentarze współczuję wszystkim, którzy mieliby owych rad udzielać. Pisownia większości osób nie uwzględnienia żadnych zasad interpunkcji czy ortografi. Rozumiem, że piszą tu osoby o niepolskich korzeniach lub takie, które długo nie miały kontaktu z językiem polskim. Sama również popełniam różne błędy. Proszę jednak o jedno: trochę szacunku dla czytających. Jestem przekonana, że w większości przypadków "polka" i "niemiec" to wynik niechlujstwa a nie braku wiedzy.

2013-03-01: frida
witam
poznalam mojego narzeczonego w kanadzie.
w chwili obecnej jest on w meksyku ( jest obywatelem tego kraju) a ja planuje powrot do polski na wiosne i chcemy sie pobrac (on przyleci na wizie turystycznej).
Jakie dokumenty sa potrzebne i czy bedzie on mogl po zawarciu zwiazku malzenskiego przebywac legalnie na terenie polski??
kiedy bedzie mogl pracowac legalnie na terenie niemiec??
( planuje wyjazd do niemiec ).
bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam.

2013-03-01: frida
witam
poznalam mojego narzeczonego w kanadzie.
w chwili obecnej jest on w meksyku ( jest obywatelem tego kraju) a ja planuje powrot do polski na wiosne i chcemy sie pobrac (on przyleci na wizie turystycznej).
Jakie dokumenty sa potrzebne i czy bedzie on mogl po zawarciu zwiazku malzenskiego przebywac legalnie na terenie polski??
kiedy bedzie mogl pracowac legalnie na terenie niemiec??
( planuje wyjazd do niemiec ).
bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam.

( zadaje pytanie 2 raz gdyz podalam bledny adres email w pierwszym poscie)/

2013-02-16: blanszetka1
Jeśli szukacie ofert mężczyz z zagranicy to myśle ze spokojnie możecie odwiedzić dokładnie ten portal https://www.mydwoje.pl/Galeria-ofert-zag ranicznych-panow Tu macie również możliwość poznania wielu z nich.

2013-02-14: Wiesia
Witam, córka chce wyjść za Słowaka a w Słowacji nie wydają zaświadczenia o zdolności do małżeństwa tylko wydali że jest kawalerem, co ma zrobić?

2012-12-24: zdesperowana
Witam, chcem się pobrac z mężczyzną mieszka na cyprze ale pochodzi z pakistanu, jakich dokumentow potrzebuje

2012-12-15: monika
Witam, planujemy wziąść ślub z moim narzeczonym on pochodzi z bułagrii, poznaliśmy się w pracy w Anglii i od tego czasu już jesteśmy dwa lata ze sobą.Niestety nasze wizyty są dośc krótkie bo widujemy się tylko te 6 miesięcy w Anglii kiedy pracujemy i póżniej tylko to co jeżdzę do niego do Bułgarii w tym roku postanowiliśmy wziąść ślub i chcielibysmy ten ślub wziąść w Anglii i tam już zostać. Czy po tym ślubie będziemy mogli żyć i pracować swobodnie w Anglii czy dalej będziemy musieli sie tak tułać pomiędzy 3 krajami?

2012-12-02: Jacek
Witam i prosze o pomoc
Chce wziasc slub z obywatelka Indonezji wyspa Jawa,Bylem u niej pare razy wize wykupuje sie w Jakarcie na lotnisku nie ma zadnego problemu.Ja jestem obywatelem Polskim ale na stale mieszkam w Niemczech tu mam zameldowanie i prace (dowod osobisty i paszport Polski ale bez wpisu polskiego adresu bo po prostu go nie mam w Polsce).Postanowilem ze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak zaprosze wybranke do siebie (Niemcy) na wize 3 miesieczna w tym czasie wezniemy slub i bedziemy starac sie o pozwolenie na pobyt.Po przejsciu wszystkich formalnosci zwiazanych z zaproszeniem otrzymalem z urzedu emigracyjnego w niemczech piekne pachnace zaproszenie dla mojej Pani z indonezji.
Pomyslalem no to juz z gorki,Zrobilem termin online dla mojej wybranki w Niemieckiej ambasadzie w Jakarcie wyslalem zaproszenie i inne dokumenty z tym zwiazane.Szczesliwa dziewczyna poleciala na termin bo do Jakarty ma 500 km
oddala papiery przesuchali ja i kazali wrocic za dwa dni.
Po dwoch dniach pelna nadziei i wiary wrocila do ambasady i wielkie rozczarowanie
wniosek odrzucony powod- punkt 9 co oznacza ze nie wierza jej ze przed uplywem wizy opusci Niemcy (a moze poprostu oznacza koperte trudno powiedziec)
Na przyszlosc niech sie nikt nie cieszy ze udalo sie zalatwic zaproszenie dla przyjaciela czy przyjaciulki z trzeciego swiata bo i tak w ambasadzie spodka sie z odmowa.
Wracajac do rzeczy postanowilem poleciec do niej i tam wziąć slub i tu zaczyna sie moj problem czy moge miec slub w indenozyjskim urzedzie stanu cywilnego i bedzie ten slub akceptowany w niemczech czy w ambasadzie niemieckiej czy tez w Polskiej.
Jakie dokumenty potrzebuje i do kogo mam sie zwrocic do strony polskiej lub niemieckiej .
Czy slub w urzedzie stanu cywilnego indnezji bedzie akceptowany w elropie.Przepraszam za gramatyke moze lepiej napisal bym po niemiecku
Prosze o rade i pomoc

2012-09-12: kama
Jeśli szukacie informacji na temat małżeństwa z obcokrajowcem, wszelkich zwyczjów związanych ze ślubem, to polecam zajrzeć tutaj http://www.mydwoje.pl/Zwyczaje-weselne-w -Niemczech Z pewnością te informację się przydadzą.

2012-07-17: bianka
mam pytanie jestem po slubie i nie chca mi wimieniac nikt dokumente a tu bywam 12 lat mam 4 dzieci i dalej mam probleme z prawem i dokumentami jestem z rumuni

2012-06-21: maria
moja córka wychodzi za mąż za Hindusa ,oboje pracują w Irlandii,ślub kanoniczny ma odbyć się w Polsce,a tradycyjne hinduski później w Indiach.Jak zabrać się do załatwiania formalności ,czy muszą też mieć ślub cywilny w Polsce

2012-06-20: Jolka B
Witam, chce spytac odnosnie slubu z egipcjaninem najpierw w Polsce, poniewaz moj narzeczony przyjezdza teraz do mnie na 3 miesiace i chcemy pierwszy slub wziasc w USC w Polsce, czy jest taka mozliwosc i jakie dokumenty on potrzebuje do złozenia w naszym USC? prosze o pomoc i porade w tej kwestii.Pozdr

2012-05-31: Osinek84
Witam mam narzeczoną z Armenii mam takie pytanie jakie musiałbym posiadać ze sobą dokumenty w przypadku gdy chcielibyśmy wziąźć ślub cywilny w Armenii i czy nie byłoby w związku z tym jakichkolwiek przeszkód?czy wtedy mógłbym powrócić z nią do Polski bez żadnych problemów związanych z wizą??
Pozdrawiam i barrdzo proszę o odpowiedź

2012-05-29: loNn
witam, ja też mam problem: otóż chciałabym wziąć ślub z narzeczonym (hindusem) jednak nie możemy tego zrobić. zaczęło się od tego że mieliśmy już wszystko ustalone z księdzem, sala wynajęta, goście zaproszeni, stroje jedzenie dosłownie wszystko było (i nadal jest) już gotowe, ślub miał być 23 czerwca, jednak ksiądz z którym załatwialiśmy sprawy ze ślubem umarł, jego funkcje przejął inny lecz bardziej rygorystyczny w załatwianiu spraw. i tutaj narodził się problem. poprzedni ksiądz kazał nam wziąć ślub cywilny w anglii, bo tam też mieszkamy na stałe (legalnie i ja i narzeczony), więc wzięliśmy, ale nowy ksiądz z uwagi na to iż mój narzeczony już raz był żonaty, kazał załatwić nam w misji katolickiej papierek który mówi o stanie wolnym narzeczonego. Zadzwoniliśmy więc do misji i potem do kurii w londynie, jednak tam pani powiedziała nam że ślubu nie możemy wziąć bo mój narzeczony nie jest ochrzczony w wierze katolickiej i tak na prawde nie może nawet wejść do kościoła. Pani powiedziała też że pozwolenie uzyskamy dopiero po konsultacji z samym papieżem a gdy powiedziała że już takie śluby w polsce miały miejsce (w sensie mieszane) powiedziała że w świetle prawa są nieważne skoro ktoś udzielił im ślubu... a na ten papierek z dobrymi wiatrami musieliśbyśmy czekać min 18 miesięcy. dlatego pytam czy to wogóle jest możliwe skoro inni jakoś wzięli ślub a my nie możemy? i błagam jeżeli ktoś ma jakiś pomysł albo wie jak poradzić prosze o odpowiedź

2012-05-24: zaniepokojona
witam!
mam problem załatwiamy z przyszłym mężem formalności związane ze ślubem konkordatowym mamy wszystkie wymagane dokumenty przetłumaczone(narzeczony pochodzi z senegalu). ślub chcemy zawrzeć w polsce i tu zaczyna się problem polskie prawo wymaga od niego papieru że może przystąpić do ślubu otrzymaliśmy ten papier i przetłumaczyliśmy go lecz pani z urzędu stanu cywilnego nie wyraża zgody na ślub ponieważ na tym zaświadczeniu nie ma moich danych ale w jakim celu one muszą tam być skoro jest tam wyraźnie napisane że jest kawalerem i może przystąpić do ślubu. co mamy zrobić? a najlepsze jest w tym wszystkim to że w jego kraju nie ma możliwości wpisania mnie w te dokumenty tylko tej kobiecie nie da się tego wytłumaczyć

2012-05-24: zaniepokojona
witam!
mam problem załatwiamy z przyszłym mężem formalności związane ze ślubem konkordatowym mamy wszystkie wymagane dokumenty przetłumaczone(narzeczony pochodzi z senegalu). ślub chcemy zawrzeć w polsce i tu zaczyna się problem polskie prawo wymaga od niego papieru że może przystąpić do ślubu otrzymaliśmy ten papier i przetłumaczyliśmy go lecz pani z urzędu stanu cywilnego nie wyraża zgody na ślub ponieważ na tym zaświadczeniu nie ma moich danych ale w jakim celu one muszą tam być skoro jest tam wyraźnie napisane że jest kawalerem i może przystąpić do ślubu. co mamy zrobić? a najlepsze jest w tym wszystkim to że w jego kraju nie ma możliwości wpisania mnie w te dokumenty tylko tej kobiecie nie da się tego wytłumaczyć

2012-04-24: Krystyna
Witam, moj narzeczony z USA przyjezdza do Polski, gdzie chcemy sie pobrac. Czy w ciagu 6 tygodni uda nam sie zawrzec zwiazek malzenski w USC? Jakie dokumenty mam ...

2012-01-20: marcin
mam pytanie jeśli chodzi o związek małżeński polaka z rosjanką ,który miałby się odbyć w Polsce ,jakie dokumenty są potrzebne ,do zawarcia takiego związku?

2012-01-10: goska
gdzie mam sie udac zeby wziac slub z egipcjaninem jestem polka niestety jemu skonczyla sie wiza mieszkamy w angli

2011-12-23: mailini
Proszę pomóżcie,chcę wziąc slub z Nigeryjczykiem,lecę do niego aby zawrzec ten związek,bo nie ma innej opcji abyśmy mogli byc razem,jakie zatem dokumenty ja potrzebuję,zanim polecę,aby tam w urzędzie stanu cywilnego nie było problemów.

2011-12-12: ruda
Witam.mam problem , nie wiem od czego zacząć.A więc, jestem polką ale od prawie 3 lat mieszkam w niemczech, mam chłopaka pakistńczyka...lecz on mieszka w belgii, ponoć legalnie( no bo przecież nie sprawdzałam mu papierów)pracuje tam ale nie może opuścić granicy kraju.Nie rozumiem dlaczego?? w każdym razie chcemy się pobrać, no i tu się zaczyna...jak to zrobić?chciałabym wziąść ślub w niemczech, np w ambasadzie polskiej ale skoro on nie moze wyjechac to czy jaka kolwiek wiza mu pomoże? czy może ubiegać się o azyl w niemczech? a co po ślubie,gdzie musimy zarejestrowac nasz związek? boze nic nie wiem i już głupieje

2011-11-25: tusia
hej wszytski wkrótce chce wziać ślub cywilny z Nigeryjczykiem i chciałabym was poprosic o pomoc jakich dokumentów on potrzebuje?

2011-11-12: rybka3992
witam.ja mam pytanie.chce wziasc slub z obcokrajowcem.on jest z indii ale mieszka w londynie od 3lat i wlasnie mu sie wiza skonczyla,ale zlozyl dokumenty o przedluzenie wizy.ja obecnie mieszkam w polsce i mam zamiar wyjechac w styczniu tam do niego.jakie dokumenty beda mi z polski potrzebne??i jak ten slub by wygladal,i gdzie by musial sie odbyc??bardzo sie denerwuje tym zalatwianiem tych wszystkich dokumentow bo nie mowie tak dobrze po angielsku.blagam pomozci!!

2011-10-29: ola
Witam chce wziac slub z muzulmaninem mam 17 lat i niemam bierzmowania. Bardzo prosze o odpowiedz dotyczaca krok po kroku moich dzialan w tym kierunku. Z gory dziekuje

2011-10-26: Stokrotka
Witam chce wziasc ślub ze Słowakiem w Polsce ślub konkordatowy,gdzie nie pojde to w urzedach nic nie wiedza i odsylaja z jednego do drugiego:/ Mam kilka pytan moze ktos byl w podobnej sytuacji i bedzie mogl nam pomoc, mamy juz oboje akty urodzenia ze swoich krajow(ja z Polski on Slowacji),od 1lutego2006r Slowacja nie wydaje zaswiadczenia o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenskiego za granica,w zwiazku z tym odeslano nas do sadu a tam podobno mamy zaplacic 300zl zlozyc akty urodzenia obojga wniosek o zwolnienie z przedkladania zaswiadczenia o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenskiego za granica,jakies zaswiadczenie lekarskie i tu pytanie jakie???Do tego wszystkie dokumenty maja byc przetlumaczone na jezyk Polski sad ma potem poslac to do ministerstwa spraw zagranicznych i mamy czekac na odpowiedz czego ministerstwo Slowackie jeszcze bedzie wymagac,i wtedy dopiero rozprawa przed sedzia i ten po zadaniu stosu pytan wyda orzeczenie ze mozemy wziasc slub w polsce:/ :/ Odechcialo nam sie wszystkiego czy ktos moze wie ile te sprawy moga trwac i o co konkretnie chodzi?Blagam pomozcie

2011-10-26: odimnaobi
Witam chcę wziąć ślub z Nigeryjczykiem w Polsce ślub cywilny narzeczony mieszka w Grecji, chciałabym wiedzieć jak dokładnie wyglądają formalności jakich dokumentów potrzebujemy gdzie się udać i tym podobne Dzięki za pomoc

2011-10-05: Layla
witam, w grudniu chce wziac slub z egipcjaninem (mamy juz teoretycznie slub muzulmanski, wesele bylo, ale ze nie mialam papierka z USC to musimy rejestrowac to w urzedach normalnie itd jakbysmy byli narzeczenstwem. wiem jakie papiery, ale mam dwa pytania:
1. ile czasu bedzie trwal ten proces? na ile musze przyjechac do egiptu?
2. czy to prawda ze nie moge byc tam jako turysta(wiza turystyczna)?

a i tak przy okazji czy ktos ma doswiadczenie jak potem zalatwic mu wize do UK?
bo ja sie w styczniu tam przeprowadzam, a czytalam strone ambasady uk to kosmicznych rzeczy chca, zaswiadczen, papierow, masy pieniedzy na koncie itd

BŁAGAM POMÓŻCIE, bo ja juz tak od ponad pol roku latam sie z nim zobaczyc, ja w polsce on w egipcie.

2011-09-27: Asia
Tutaj znajdziesz odpowiedź:

poloniawbrazylii.pl/forum/upload/forumdi splay.php?fid=17

pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam!

2011-09-22: agatka
witam mama pytanie ciut inne,a mianowicie czy jeśli mąż jest obcokrajowcem z poza unii ale ma karte stałego pobytu w polsce i chcemy pojechac do anglii to czy on potrzebuje wize na wyjazd ,podobno jak ze mna jedzie to nie potrzebna ale chciałam sie jeszcze raz upewnić i drugie pytanko czy jak sam by chciał jechac to czy musi mieć wizę,poratujcie

2011-09-09: BRAZYLIANA
Najnowsze regulacje odnośnie małżeństwa pomiędzy ob. Polski i Brazylii: http://www.poloniawbrazylii.pl/urzedy1.h tml dużo szczęścia życzę!

2011-09-08: enigma
witam, planuje slub z algierczykiem w polsce. czy jesli ma on zameldowanie we francji, to czy moze przyjechac do polski bez wizy? i jakie dokumenty sa potrzebne zeby wziac slub?

2011-08-30: kinga
Witam wszystkich :)
Ja jestem polką mój chłopak Hindusem i chcemy byc razem oraz chcemy sie pobrac tylko ze on mieszkam w angli i wize ma do listopada a ja mieszkam w polsce chcielibysmy zamieszkać w polsce co musimy zrobic by on przyjechał do polski na stałe bez zadnych problemow jest rozwiązanie bym ja wyjechała do angli i tam sie pobrać ale ja mam dziecko z innym mężczyzna ale on nie żyje co mamy robić proszę was pomóżcie nam zależy mi na tym by ktoś nas poprowadził

2011-08-25: Jacek
CZEŚĆ ;-)
Prosze o krótką radę. Ja Polak, ona Chinka.
Ja mieszkam w Polsce ona miesza w Chinach. Co musze zrobić aby ona mogła zamieskzać w Polsce, i abyśmy mogli wziąć ślub?
Od początku co powinniśmy zrobić?
Ona najpierw powinna dostać wize do polski na np. 3 miesiące? przyjechać i co dalej?
Ona nie mówi po polsku, romawiamy po angielsku.
Dziękuję za radę.
ps. będę co dziennie czekać na odpowiedź.
pozdrawiam ;-)

2011-08-25: katarzyna
hej ludzie nie bojcie sie i dzwoncie do ambasad. oni naprawde odpowiedza na wasze pytania a jezeli nie beda pewni to odesla was tam, gdzie trzeba. jezeli nie da rady emailem to zadzwoncie. w ten sposob uzyskalam wszystkie informacje!!!!

2011-08-21: wero
czesc za dwa miesiace wyjde za maz za algericzyka.obecnie mieszkam we francji i w polsce bywam bardzo zadko czy mogl by mi ktos pomoc co mam zrobic z papierami i jak mamy sie starac dla niego po obywatelstwo polskie. i jakiu okres czasu musimy czekac na wize. pomozcie mi proszeeeeee :)

2011-08-20: katarzyna
biore slub z anglikiem w grecji- wszystkie informacje o dokumentach potrzebnych mi a takze narzeczonemu otrzymalam od ambasady polskiej w londynie, ambasady greckiej w polsce, amasady polskiej i angielskiej w grecjii. kazda z tych instytucji odpowiedziala na moj kazdy email,telefon oraz na najglupsze pytanie. jezeli czegos nie byli pewni odsylali mnie do grecji itd. zalatwilam wszystko! dzwoncie i pytajcie to nie boli!nawet rachunek telefoniczny!

2011-07-15: marcin
witam
mam pewne pytania na ktore nie moge znalezc opowiedzi.
chce zawrzec zwiazek malzenski z obywatelka meksyku. mamy juz wszystkie potrzebne dokumenty.

w tym momencie jestesmy w hiszpani i w tutejszym urzedzie dostalem infomacje, ze rozmowa moze
odbyc sie w grudniu a ogolnie slub do roku czasu, bo takie maja terminy.
moja dziewczyna ma wazna wize do 6 sierpnia, pozniej musi opuscic strefe schengen.

w czasie rozpatrywania wniosku moze
zostac na terenie hiszpani bez wizy. niestety nie mozemy sobie pozwolic na zostanie w hiszpani
na tak dlugi okres czasu, poniewaz prowadze wlasna firme i czesto przemieszczam sie z kraju do kraju.
byl to tez jeden z powodow dlaczego mamy zamiar sie pobrac, ze wzgledu na obywatelstwo ma dosc duzo
problemow z przekraczaniem granicy a na dzien dzisieszy pomaga mi bardzo z firma.
nastenym moim planem podrozy miala byc anglia, poczatkowo myslalem, ze moze jednak tam wiezmiemy
slub,ale okazalo sie ze jest przepis ktory mowi, ze wiza musi byc na okres dluzszy niz 6 miesiecy. wjezdzajac tam, obywatel
meksyku dostaje wize na 6 miesiecy(jesli sie myle to niech mnie ktos porawi)
nie mam mozliwosci zatrudnienia jej na dzien dzisiejszy.

finalowo przyszedl nam do glowy pomysl aby zrobic to w polsce, bo jak wyczytalem
na roznych stronach, czas oczekiwania to miesiac.


teraz moje pytania:

1.jesli zlozymy papiery w polsce, to czy podczas oczekiwania na date slubu, moja przyszla malzonka moze
byc legalnie w polsce?
(wiza wygasa 6 sierpnia na kraje schengen)
w czasie skladnia dokumentow bedzie legalnie, ale co pozniej?

2.czy na czas oczekiwania mozna zdobyc dokument pozwalajacy na przebywanie w polsce?

2. po zawarciu malzenstwa jak dlugo czeka sie na dokument pozwalajacy jej podrozowac ze mna po UE? bo jak juz pisalem
bedzie bez wizy

jestem w stanie przyjechac do polski na slub i zostac tam 1.5 miesiaca ..moze 2 miesiace, zeby zalatwic
wszystkie dokumenty, ale niestety nie dluzej.

tak na boku czy slub mozna wziac w innym miescie niz miejsce zameldowania? bo jesli bede w polsce to w calkiwm innym rejonie


czy ktos moze mial podobna sytuacje i wie jak to wyglada?

jesli nikt nie zna odpowiedzi to moze zna ktos miejsce w ktorym mozna
dowiedziec sie wszystkiego.
jesli czegos przez nieuwage nie opisalem to prosze o pytania a napewno odpowiem, bardzo zalezy mi na czasie

MOJ ADRES: marcinrupit@gmail.com

pozdrawiam i dziekuje z gory wszystkim za odpowiedzi

2011-07-06: Agata - Magdalena
Witam,Miesiac temu wyszlam za maz za anglika. Legalny slub wzielismy na jednej z wysp Pacyfiku. Otrzymalismy odpis aktu slubu, oryginal zostal przeslany do UK . Teraz chcialabym wymienic moje dokumenty na moje nowe nazwisko. Nie wiem od czego zaczac i gdzie sie udac. Prosze o pomoc jak ruszyc z miejsca i do jakich instytucji sie udac. Dziekuje dardzo :))

2011-05-06: Beata
Witam, jestem polka wychodze za maz za slowaka ma to byc slub koscielny ale okazalo sie ze ten slub bedzie nielegalny ze strony polskiej nie wiem co mamy w takiej sytuaci zrobic? Prosze o porade!

2011-04-28: gosia
Witam,jestem w zwiazku z Muslim,planujemy wziac slub, tutaj w Londynie, czy jest mozliwosc wziecia slubu w ambasadzie Polskiej i jak to wszystko wyglada, jakie papiery onmusi dostarczyc??

2011-03-01: patryk
Witam. Ja i moja dziewczyna (tajka) mieszkamy razem w Anglii ponad dwa lata i jestesmy bardzo szczesliwi, niestety wiza mojej partnerki nie jest aktualna od dluzszego czasu wiec przebywa tu nielegalnie. Staralismy sie o wize w Homeoffice UK ale przez to ze ja jestem polakiem poradzili nam ze musimy zlozyc podanie do EEA a nie UK. Nie jestem pewien jakie mamy opcje, nie chcielibysmy brac slubu tylko by uzyskac dokumentacje bo chcielibysmy miec duzy tradycyjny slub, ale jesli bedzie potrzeba/mozliwosc pobrania sie w ambasadzie w londynie to pobierzemy sie teraz. Pomocy?

2011-02-22: becia
witam, mam do Cibie Justyna pytanie, bo ja planuje ślub cywilny z bułgarem ale wlasnie w Holandii i z tego co tu czytam to czy zeby wziaść tam slub musze miec i ja i on zameldowanie w Holandii?? czy dlugo sie załatwia taki slub??

2011-02-20: Justyna
Witam serdecznie.. Jestem obecnie w związku z Holendrem, będziemy mieć dzidziusia.. chcemy wziąć tutaj cywilny, ale nie może obejść się bez kościelnego w Polsce.. (Jak wiadomo, każda, a raczej większość Polek marzy o tradycyjnym Polskim ślubie). Mój partner nie miał ani chrztu, ani komunii, a także bierzmowania.. Co musimy zerobić, by otrzymać zgodę na ślub kościelny w Polsce? Jestem w pełni katoliczką i chcę by ślub odbył się tradycyjnie w kościele i moje dzieciątko miało też chrzest, komunię i bierzmowanie..

2011-02-01: Renata
Witam juz mam prawie zalatwione papiery o zawarciu slubu w polsce z Moldavianinem ale trzeba mi jeszcze zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku ?.... gdzie to moge wziasc czy ambasada rumunska mi to moze wydac

2011-01-06: jeny
witam mam pytanie wzięłam ślub cywilny w angli 4 lata temu z brazylijczykiem i nie zgłosiłam tego do USC ,teraz chce zmienić nazwisko i nie mogę bo muszę pojechać do polski czy grozi mi jakaś kara za nie poinforomwaniu o tym fakcie prosze o pomoc

2011-01-04: eunice.23
Przepraszam od razu, że tak bez obcesowo napisze, ale..... czytając Wasze posty stwierdzam że nie czytacie artykułu powyżej, tam jest przecież wszystko napisane jakie dokumenty trzeba złożyć, a jeśli to nie wystarcza żeby wiedzieć "co i jak" wystarczy pójść do USC i zapytać na miejscu, bądź zatelefonować. TO TAKIE PROSTE!

2010-12-12: Renata
Witam mieszkam w hiszpani chce wziasc slub cywilny z Moldawianinem jakie paiery trzeba i jak to mniej wiecej wyglada .... z gory bardzo dziekuje

2010-12-09: Gosia
Kasiu do zawarcia związku z Pakistańczykiem potrzebujesz zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego Twój wybranek taki sam dokument ze swojego kraju plus paszport.ten dokument musi być potwierdzony przez ministerstwo spraw zagranicznych w Pakistanie być może ambasada,Jeżeli planujesz z nim ślub w innym państwie musisz mieć również o potwierdzenie tzw.apostille z Polskiego ministerstwa spraw zagranicznych w Warszawie,,

2010-12-09: Gosia
Kasiu do zawarcia związku z Pakistańczykiem potrzebujesz zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego Twój wybranek taki sam dokument ze swojego kraju plus paszport.ten dokument musi być potwierdzony przez ministerstwo spraw zagranicznych w Pakistanie być może ambasada,Jeżeli planujesz z nim ślub w innym państwie musisz mieć również o potwierdzenie tzw.apostille z Polskiego ministerstwa spraw zagranicznych w Warszawie,,

2010-11-23: Magda
Witam! Moj narzeczony pochodzi z Egiptu i tam mieszka,mam zamiar jechac do niego i sie z nim pobrac,chcialam sie dowiedziec jakie dukmenty beda mi potrzebne do cywilnego slubu za granica? I jakie beda potrzebne mojemu chlopakowi?

2010-11-16: kinga
Witam, planuje slub z Brytyjczykiem w Polsce, mieszkamy w Irlandii chcemy wziac slub konkordatowy ale ktos wzbudzil moje watpliwosci czy aby napewno slub konkordatowy jest wazny w Irlandii czy moze musimy wziac osobno slub cywilny i koscielny? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

2010-10-28: kasia
witam planuje ślub z pakistańczykiem, czy mógłby ktoś mi podopwiedzieć jakich dokumentów potrzebujemy? z góry dziękuje za odpowiedz

2010-06-21: Ela
Witam ! Chcę wziąć ślub cywilny z kanadyjczykiem jego rodzice są polakami ale on ma obywatelstwo tylko kanadyjskie. Jakie papiery on musi wziąć abyśmy mogli wziąć ślub w Polsce , pózniej chcę z nim pojechać do Kanady jako żona a może lepiej jest wziąć ślub w Kanadzie ale obawiam się, że po raz n-ty nie wpuszczą mnie tam Proszę o wyjaśnienie

2010-06-21: Ela
Właśnie sie dowiedziałam że Kanada nie wydaje zaświadczeń o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego wiec jak mam wziąć ślub z kanadyjczykiem

2010-05-03: Kasia
Witam
Jestem katoliczką związaną z Anglikiem wyznającym hinduizm. Oboje mieszkamy w Londynie i chcielibyśmy się tutaj pobrać. Chciałabym mieć ślub kościelny, na który mój narzeczony wyraża zgodę.
Jakie formalności należy spełnić, aby udzielono nam ślubu kościelnego?
Dodatkowo, mój narzeczony chciałby się pobrać zgodnie z hinduską ceremonią w ten sam weekend. Czy jest to możliwe? Czy nie ma zakazu ze strony Kościoła, abym ja, jako katoliczka wzięła w takiej ceremonii udział.
I ostatnia sprawa, rozumiem, że dodatkowo muszę się udać do ''registry office'' w Londynie, ponieważ ślub kościelny nie jest w tym przypadku wystarczający. Jakie dokumenty muszę posiadać?
Dziękuję za wyjaśnienie.


2010-04-23: magdalena
witam ja chce wziac slub w bruxelli z czego tez nie jestem bardzo zadowolona gdyz mam pelno poblemow z zalatwieniem papierow w konsulacie.wogole zastanawiam sie po co on istnieje jesli moj narzeczony,ktory jest portugalem zalatwil wszystkie swoje papiey do zawarcia zwiazku malzenskiego za granica w ciagu 5 min a nasz konsulat jak zwykle zawsze sprawia wiecej problemow niz pomagac.za przeproszeniem powinni wracac do szkoly i ksztalcic sie dalej jesli chca pozostac w Uni europejskiej,bo narazie to sie nadaja do niczego i za obslugi to biora cennik nie wiem z czego jak za glubi certyfikat de coutume biora 79 euro to juz skandal!!Po.co oni istnieja??????????

2010-04-23: mago
niech sie konsulat w Bruxelli wali!! zanim pomagac to stwarzaja tytlko problemy.Po co oni wogole istnieja jesli my osobiscie musimy jechac do Polski in zalatwiac osobiscie wszystkie sprawy.Normalnie MASAKRA

2010-04-08: m
biore slub z anglikiem, z opolskigo usc zaplacilam za odpis aktu urodzenia, za zaswiadczenie o braku rzeszkodd... a jak poszlismy do anglieskiego usc to tam to bylo niepotrzebne. wystarczy mieszkac w uk przez 7 dni by moc tam wyjsc za maz. 30 funtow od osoby, i po 2 tygodniam mona wziasc slub

2010-04-08: marta
Witam planuje slub z amerykaninem w polsce
jakie dokumenty sa nam potrzebne chcemy pozniej razem wyjechac do usa, czy taki proces dlugo potrwa?

2010-03-19: Kuba
Mam zamiar wziac slub w Polsce ze swoja dziewczyna, ktora jest Słowaczką i musimy przedstawic zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (z Urzędu Stanu Cywilnego) wydane przez urzad na Słowacji. I tu ciekawostka!! Słowacja jest jednym z krajów gdzie urzad po prostu nie wydaje tego typu zaświadczeń!! Czy wie ktos jak sobie z tym poradzic??


2010-03-08: Justy
Witam jestem z Hindusem i mieszkamy w Anglii. Chcemy sie pobrac , slub cywilny, on ma wize studencka jakich dokumentow potrzebujemy i gdzie trzeba sie zglosic zeby, przeszlo to szybko i bez problemow

2009-12-14: Asia
Witam.Jestem Polką, żyję w związku z Brazylijczykiem. podobnie jak córka Piotra,mój partner jest tutaj nielegalnie.czytałam odpowiedź Kaśki,bardzo mnie ucieszyła,ale niestety nie uspokoiła w 100%:( czy istnieje mozliwość,że urzędnicy po otrzymaniu informacji o nielegalnym pobycie Leo wyślą Go do Brazylii?? bardzo proszę o odpowiedź:)

2009-12-06: GRASZKA
witam mam pytanie moj przyszły mąż pochodzi z algeri w polsce bedzie legalnie miesiac potem konczy mu sie wiza w tym czasie bierzemy slub co po tem czy po slubie jak zaczne składac dokumenty o karte imigracyjna czy moga mojego meza deportowac do jego kraju prosze o odpowiedz dziekuje

2009-10-17: Ewa Maczek
Jakie formalności musi załatwić Holender ateista, aby wziąc ślub konkordatowy z katoliczką Polką w Polsce?

2009-10-07: ana--
witam mam pytanie mam nzyczonego pochodzacego z rumuni planujemy wziasc slub koscielny w pl ja jestem katoliczka a on jest prawoslawnym..jakich papierow bedzie potrzebowal...co z komunia sw...bierzmowaniem itp..?? z gory dziekuje za odp

2009-09-20: ela
witam.juz od 6 lat jestem w grecji tutaj poznalam egipcjanina(kairo-ortodoks)chcialabym wziasc z nim slub ale jego wiza i adia sie skonczyly co mam zrobic zebym mogla wyjsc zamaz i zrobic jemu papiery pomozcie mi prosze

2009-09-13: kasienka
witam,
mam zamiar wziac slub z brazylijczykiem w polsce ale on nie ma wizy aby wjechac do polski obecnie zyjemy w irlandii. chciala bym sie dowiedziec jakie dokumenty sa dla niego potrebne i jak to wszystko mozna zalatwic. Ile sie czeka srednio na slub cywilny? i jakie sa koszta tlumacza i przetlumaczenia dokumentow... prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje.

2009-08-26: dziennikarka
Piszę artykuł o związkach mieszanych chętnie opiszę Twoją historię. Zapraszam do kontaktu: dziennikarka@op.pl

2009-08-18: donal
Witam, moj narzeczony z USA przyjezdza do Polski, gdzie chcemy sie pobrac. Czy w ciagu 6 tygodni uda nam sie zawrzec zwiazek malzenski w USC? Jakie dokumenty mam przygotowac? Czy narzeczony musi osobiscie zlozyc dokumenty, czy tez moge to zrobic ja w jego imieniu? Jak dlugo po slubie moge czekac na wize do stanow i jakie formalnosci powinnam zalatwic w zwiazku z otrzymaniem jej? Pozdrawiam Dona

2009-07-15: anna.h
witam. mam pytanie ja i moj marzeczony (anglik) chcemy wziasc slub cywilny w Polsce i jak wczesniej wspomniano wszystkie te zaswiadczenia sa warzne w Polsce tylko 3 miesiace. czy nasz slub musi odbyc sie w tych 3-ech miesiacach? bardzo prosze o odp. dziekuje.

2009-06-26: Czesław
Witam, córka chce wyjść za słowaka a w Słowacji nie wydają zaświadczenia o zdolności do małżeństwa tylko wydali że jest kawalerem, co ma zrobić?

2009-06-18: lena
witam mam problem bylam W.Brytanii poznalam chlopaka z Pakistanu bylismy jakis czas razem bylo cudownie ale okazalo sie ze jest nielegalnie wiec go deportowano ja wrocilam do polski chcielismy wziazc slub moze ktos orientuje sie czy mozemy zawrzec zwiazek malzenski w polsce

2009-06-17: Alicja
Mam podobny problem do ani26. Mój chłopak jest z Hondurasu, chcieliśmy się pobrać w Polsce. czy potrzebna mu specjalna wiza, czy wystarczy turystyczna?

2009-05-23: Jola
chce wyjsc za maz za Niemca,prosze mi powiedziec czy jesli wezmiemy slub w Polsce a zamieszkamy w Niemczech to bede miala takie same prawa jak bym wziela slub w Niemczech?Czy bede miala obywatelstwo niemieckie?

2009-05-20: Klaudia
biorę ślub z ANGLIKIEM. Czy za ZAŚWIADCZENIE o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (wydane przez właściwy organ w kraju narzeczonego)- SIĘ PŁACI? Bo on mi mówi że musi zapłacić 2 000zł za to a ja jakoś w to nie wierzę nie wiem o co chodzi?

2009-05-20: Klaudia
biorę ślub z ANGLIKIEM. Czy za ZAŚWIADCZENIE o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (wydane przez właściwy organ w kraju narzeczonego)- SIĘ PŁACI? Bo on mi mówi że musi zapłacić 2 000zł za to a ja jakoś w to nie wierzę nie wiem o co chodzi?

2009-05-18: Ulita
Jestem Polka,mieszkam w Polsce.Przebywalam w stanach i po odmowie przedluzenia wizy utracilam 10-letnia wize amerykanska.Niedlugo przyjedzie moj chlopak z ktorym planujemy sie pobrac w Polsce.Jakie dokumenty powinnismy posiadac,gdzie zlozyc dokumenty po slubie aby starac sie o wize dla mnie i czy utrata wizy turystycznej moze miec negatywne znaczenie na uzyskanie wizy emigracyjnej?Prosze o odpowiedz-Ulita

2009-04-20: justyna
witam, mam pytanie. obecnie przebywam w norwegii i chcialabym wzac slub z arabem ktorego tu poznalam. pproblem jest tylko w tym ze nie ma on waznego dokumentu poniewaz nie przedluzyli mu wizy. co trzeba zrobic w tym wypadku?

2009-04-07: anuska
witam.....jestem Polka a moj maz Hindusem. Jestesmy po slubie cywilnym teraz przygotowujemy sie do slubu koscielnego. Ksiadz ktory udzieli nam slubu wysyla mnie sama na nauki przedmalzenskie. Tutaj mam probelm. Juz od kilku dni szperam w internecie szukajac takich nauk najlepiej weekendowych. Do kilku miejsc pisalam juz ale niestety dostawalam odpowiedz zwrotna ze nie maja juz miejsc do pazdziernika a moj slub we wrzesniu. Moze po prostu nie chca mnie przyjac ze wzgledu na to ze wychodze za Hindusa? sama juz nie wiem. POMOCY!!!!!! czy ktos moze mi podac namiary gdzie moge taki nauki weekendowe odbyc, i nie bede dyskryminowana za to ze moj ukochany pochodzi z kraju trzeciego swiata - Indii???? bede wdzieczna za kazdy namiar.

2009-03-31: ani26
mam pytanie czy mozemy wziac slub z chlopakiem z Kolumbii podczas jego pobytu w Polsce na wizie turystycznej i ajkie warunki musimy spelnic? czy w tej sytuacji oboziazuje te same dokumenty? bylabym wdzieczna za pomoc!!

2009-03-25: agnieszka
witam jestem obywatelką Armeni i nie posiadam żadnego zameldowania w polsce i również w Armeni a chciała bym wyjść za mąż w Polsce za polaka.Bardzo prosze o pomoc Agnieszka

2009-02-26: Roman
Mam malutkie pytanie moja narzeczona jest Mołdawianka i chcemy wziąść ślub na terenie Polski. Jakie musi ona przygotować dokumenty??

2008-11-26: iwona
witam. ja chce wziasc slub konkordatowy w UK z obywatelem Syrii. ksiadz nam powiedzial,ze musi on przejac komunie i bierzmowanie-ok. pozatym powiedzial,ze w zwiazkach z obcokrajowcem potrzebny jest dokument z Home Office, o braku przeciwskazan do zawarcia malzenstwa. wydawalo mi sie, ze wystarcza dok.z USC w Polsce i z Syrii. Jako,ze moj narzeczony przebywa w UK nielegalnie, to w tym przypadku nie dostaniemy takiego zaswiadczenia z HO.
Czy ktos sie orientuje, jak to dokladnie wyglada??? czy takie potwierdzenia z danego kraju powinny wystarczyc???

2008-11-23: kaska
moj narzeczony pochodzi z nigerii, aj ajestem polka , zalatwiamy formalnosci zwiazane ze slubem cywilnym w hiszpanii i w cale nie jest tak kolorowo jak sie wydawalo na poczatku... biurokracja spotyka nas na kazdym rogu... w kwietniu 2008 zlozylismy papiery, po czym 7 miesiecy (a konkretnie do 26.10) czekalismy na "przesluchanie".. jak sie okazalo, to to "przesluchanie" nie bylo zadnym "przesluchaniem".... kazano nam w obecnosci tlumcza podpisac dwa papierki poswiadczajace, gdzie ostatnie 2 lata bylismy zameldowani a ten drugi , ze przysiegamy, ze nie jestesmy "zonaci'...
za nast. 2 miesiace wyznaczono nam termin nastepnego "przesluchania".. bo jak sie pani w urzedzie tlumaczyla, sad musi przejrzec nasze papaiery....( a co do ch...ry robil sad przez te 7 miesiecy..?????)
cala biurokracja trwa tam prawie rok.... az trudno w to uwierzyc.. ale tak wlasnie jest
z niepokojem zastanawiamy sie na kiedy, i czy w ogole dostaniemy jakis konkretny termin slubu.... MASAKRA!!!

2008-11-23: kaska
Piotrze... twoja corka i ten Brazyliczyk moga spookojnie pobrac sie w anglii. to nic , ze on przebywa nielegalnie. wystarczy, ze pojdzie do swojej ambasady w anglii i poprosi o wszystkie papiery potrzebne mu do zawarcia zwiazku malzenskiego lacznie z tlumaczeniem przysieglym. amabasada wyda mu potzrebne dokumenty w przeciagu 2 tyg. a nawet krocej, oczywicie po uiszczeniu oplaty. twoja corka powinna tez miec dokumenty z ambasady polskiej (wtedy juz dostanie przetlumaczone). nikt w urzedach stanu cywilnego nawet nie spojrzy na to, ze jej narzeczony nie ma waznej wizy, bo nikogo to nie obchodzi.

2008-11-03: sylvia
witam
wlasnie poslubilam brytyjczyka czy musze ubiegac sie o podwojne obywatelstwo?
dziekuje

2008-10-11: piotr
moja córka przebywająca w Anglii chce się pobrać z Brazylijczykiem który też tam przebywa,niestety obecnie nielegalnie,skończyła mu sie wiza.
Jak moze wyglądać zalegalizowanie ich związku?W Polsce,Anglii czy tez muszą to zrobic w Brazylii?

2008-09-04: arkadiusz
witam :) planuje ślub z polką pochodzenia kanadyjskiego , ktora przebywa obecnie w Montrealu , chcemy sie starac o karte stalego pobytu dla mnie, ale musimy zawrzec zwiazek malrzenski najlepiej tam w kanadzie i pytanie czy odpis zupepelny (oczywiscie przetlumaczony) mi wystarczy?????czy musi byc orginal? bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam :)

2008-08-26: monia
planuje slub z muzułmaninem ,czy wiecie moze od czego zaczac załatwianie dokumetow?/i jak odbywa sie ceremonia zaslubin muzułmańskich wiem tylko ze mozna wziasc taki slub w ambasadzie pakistanu.I oczywiscie wesele jak powinno wygladac .Planujemy dwa sluby kongordatowy i muzułmanski.prosze o rade


2008-08-26: monia
planuje slub z muzułmaninem ,czy wiecie moze od czego zaczac załatwianie dokumetow?/i jak odbywa sie ceremonia zaslubin muzułmańskich wiem tylko ze mozna wziasc taki slub w ambasadzie pakistanu.I oczywiscie wesele jak powinno wygladac .Planujemy dwa sluby kongordatowy i muzułmanski.prosze o rade


2008-08-25: Gabi
Witam! Zawarlam zwiazek malzenski w UK gdzie mieszkam z mezem, planujemy jednak slub koscielny w Polsce. Maz jest z Kolumbii, jest katolikiem, jednak nie mial bierzmowania, zastanawiam sie wiec gdzie ma byc bierzmowany w Polsce czy w UK???. I gdzie mamy przystapic do nauk?? Dziekuje za wszelkie informaje!

2008-08-13: Ania
witam mam pytanie czy ambasada ma prawo nie wydac zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku ?
bardzo proszę o odpowiedz

2008-08-13: Ania
witam mam pytanie czy ambasada ma prawo nie wydac zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku ?
bardzo proszę o odpowiedz

2008-08-07: Hripsime
Dzien dobry! Jestem z Armenii i bardzo wam prosze pomozcie my.Ja 2001 roku mialem szluba z facetem ot mojego kraju,on juz ot davniej zostawil my i poszed do innego kraja,ja juz 2 roka jestem w Polszce i tu poznalem faceta,zakochalisz my, i teraz jesteszmy zdecidowane.ze chcemi miec szluba i zic razem,ale jak mam szlub z innim i sina w Armenie 6 lat,to co mamy robic?

2008-07-13: KASIA
mam pytanie chcialabym wyjsc za maz za niemca chcemy wziasc slub w polsce po jakim czasie moze sie on ubiegac o dowod polski i czy prawa niemieckie tzn.pomoc z miasta w niemczech itd bedzie mi przyslugiwalo?

2008-07-11: Krysia
Corka wychodzi zamąż za kanadyjczyka jakie musi miec papiery pan młody?Pan młody ma dwa obywatelstwa polskie i kanadyjskie.Formalnosci w załatwieniu wyjazdu do Kanady corki po slubie jako żona.Prosze o obszerne opisanie

2008-05-18: Marta
Wtam ponownie! Dziekuje za pierwsza porade, mam nastepne pytanie.Wychodze za maz za obcokrajowca w Rumunii i jestem ciekawa czy obaj swiadkowie moga pochodzic z rodziny lub znajomych pana molodego?
Adres e-mail nie zostanie wyświetlony na stronie,
służy jedynie możliwości potwierdzenia komentarza przez administratora strony.

kod
Archiwum:


ŚLUB I WESELE [WYBIERZ]
2015

wrzesień

Ponadczasowy welon (komentarze:0)

Dziewczynki z kwiatami na ślubie (komentarze:0)

sierpień

Lniane dodatki na ślubie i weselu (komentarze:0)

Dodatki i akcesoria podsumowaniem ślubnego ubioru mężczyzny (komentarze:0)

Obrączki ślubne i związane z nimi przesądy (komentarze:0)

czerwiec

Sesja w dniu ślubu (komentarze:0)

Ślubna biżuteria (komentarze:0)

Jak powitać Młodą Parę wychodzącą z kościoła? (komentarze:0)

Kolorowy i pyszny słodki stół (komentarze:0)

Wianki - esencja niewinności (komentarze:0)

Czy zostaniesz moją druhną? (komentarze:0)

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (komentarze:0)

maj

Konwalie dla majowej Panny Młodej (komentarze:0)

Sesja narzeczeńska – coś dla wstydliwych? (komentarze:0)

Torty serowe - czy jesteśmy na nie gotowi? (komentarze:0)

Czym odjechać w nowe życie? (komentarze:0)

Pergole kwiatowe - ślub w plenerze (komentarze:0)

Kolczyki Panny Młodej (komentarze:0)

O garniturze ślubnym ekonomicznie (komentarze:0)

kwiecien

Paris is always a good idea! (komentarze:0)

Tacka czy poduszka na obrączki? (komentarze:0)

Spinki do mankietów - drobiazgi z klasą (komentarze:0)

Pochwała roweru - niezastąpiony element sesji zdjęciowych (komentarze:0)

Mistrzowie błękitu (komentarze:0)

Torebka Panny Młodej - uroczy drobiazg (komentarze:0)

Delikatne ozdoby do włosów (komentarze:0)

Świece tworzące nastrój (komentarze:0)

marzec

Zgłoś się na casting do nowego programu telewizji TLC - „Salon Sukien Ślubnych” (komentarze:0)

Pantofelki Kopciuszka (komentarze:1)

Inspiracje sprzed lat - Panna Młoda w stylu vintage (komentarze:0)

Mali chłopcy w wielkim dniu (komentarze:0)

Uwiecznij moment - pierścionek zaręczynowy (komentarze:0)

VIS – siła kobiecości W.KRUK wprowadził autorską kolekcję Kingi Rusin (komentarze:0)

luty

Kolekcja Momenty od W.KRUK (komentarze:0)

styczeń

Zdradzamy sekret jak świetnie wyglądać w garniturze na co dzień i od święta (komentarze:0)

10 najpiękniejszych sukni ślubnych z odkrytymi plecami (komentarze:0)

Wesele czy podróż poślubna tuż po ślubie? (komentarze:1)

2014

grudzień

5 pomysłów na wykorzystanie washi tape na ślubie (komentarze:0)

10 zabawnych gadżetów na ślub (komentarze:0)

Kolor roku 2015 (komentarze:0)

20 kwiatowych dodatków dla Pana Młodego (komentarze:0)

15 prześlicznych welonów (komentarze:0)

Eco-ślub (komentarze:0)

14 pomysłowych ślubnych menu (komentarze:0)

Ślub miłośników książek (komentarze:1)

październik

Odkryj Hotel Książę Poniatowski - tuż obok Warszawy! (komentarze:0)

Szykowny Prezent (komentarze:0)

Obrączki Twoich marzeń na wyciągnięcie ręki (komentarze:0)

Szykowni Ojcowie Młodej Pary (komentarze:0)

wrzesień

Kolorowa Panna Młoda (komentarze:0)

Ślub ombre (komentarze:0)

Ślub w kropki (komentarze:0)

Ślub w kolorze baby blue (komentarze:0)

sierpień

10 pomysłowych winietek na weselny stół (komentarze:0)

10 najpiękniejszych białych tortów weselnych (komentarze:2)

Kolorowa lemoniada na upalne wesele (komentarze:0)

Neonowy ślub (komentarze:0)

Trendy 2015 - suknie ślubne (komentarze:1)

Ślub w kolorze żółtym (komentarze:0)

6 pomysłów na upominek zamiast kwiatka (komentarze:0)

lipiec

Księżycowe wesele (komentarze:0)

Jadalne kwiaty (komentarze:1)

Monomarkowy salon włoskich sukien ślubnych Giovanna Sposa (komentarze:0)

5 pomysłów na szybkie dekoracje (komentarze:0)

Ślubne zwyczaje z różnych stron świata (komentarze:0)

Ślub w odcieniu maliny (komentarze:0)

Panna Młoda w okularach (komentarze:0)

Fryzury ślubne: kok (komentarze:0)

czerwiec

Pan Młody w granacie (komentarze:1)

7 pomysłów na coś niebieskiego (komentarze:0)

Niebieski królewski... (komentarze:0)

Ślubny kapelusz Panny Młodej (komentarze:0)

5 wskazówek dotyczących bukietu ślubnego (komentarze:0)

maj

Wesele w hotelu? Czemu nie! (komentarze:1)

Manicure - trendy wiosna-lato 2014 (komentarze:0)

Ślubny piknik (komentarze:1)

9 atrakcji na weselu, które będą świetną pamiątką (komentarze:0)

Wczesnowiosenne bukiety ślubne (komentarze:0)

kwiecien

Zakup obrączek - praktyczne porady od Salonu Jubilerskiego SEZAM (komentarze:0)

Rozkwitająca kolekcja W.KRUK (komentarze:0)

Nowoczesna Panna Młoda (komentarze:0)

marzec

Suknia ślubna z sieciówki? (komentarze:0)

Ślub w odcieniu fioletu (komentarze:1)

Fryzury ślubne z warkoczem (komentarze:2)

15 oscarowych kreacji, w których możesz przyjść na ślub (komentarze:0)

Podziel się szczęściem w dniu ślubu (komentarze:0)

Wesele black&white (komentarze:0)

luty

5 pomysłów na suknie dla druhen (komentarze:0)

NOWOŚĆ! Obrączka Kocham Cię od W.KRUK (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Perła (komentarze:0)

Suknie ślubne Vera Wang 2014 (komentarze:0)

Bańki mydlane na ślubie (komentarze:3)

Ślub w stylu boho (komentarze:0)

Ślub miłośników podróży (komentarze:0)

Konkurs - Wygraj Sesję Plenerową (komentarze:0)

styczeń

Ślub mieniący się złotem lub srebrem (komentarze:0)

Dekoracje tortu weselnego (komentarze:2)

DIY - Papierowe gołąbki (komentarze:0)

Rozświetl przyjęcie weselne (komentarze:0)

Kolor roku 2014 (komentarze:1)

Suknie ślubne Antonio Riva 2014 (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Szmaragd (komentarze:0)

2013

grudzień

Weselne atrakcje dla dzieci (komentarze:0)

Ślub i wesele. Instrukcja obsługi (komentarze:0)

DIY - Gadżety do fotobudki - do pobrania (komentarze:0)

Fotobudka na weselu (komentarze:1)

Odrobina blasku - Ślub w brokacie (komentarze:0)

Sprytny sposób na weselne zakupy dla Panów (komentarze:0)

listopad

Rozdajemy złote obrączki za 1 zł - nowe, prostsze zasady! (komentarze:29)

Zimowy ślub w kolorze zieleni i złota (komentarze:0)

Numerki na stołach weselnych (komentarze:0)

Dwuczęściowa kreacja ślubna (komentarze:0)

Bardzo wesołe wesele (komentarze:2)

Kamienie Szlachetne - Diament (komentarze:0)

Ślub zimą? (komentarze:0)

Candy Bar na Przyjęciu Weselnym (komentarze:0)

Weselne stylizacje na jesień (komentarze:0)

Uczesz się sama na ślub (komentarze:0)

październik

Biżuteria dla Pana Młodego (komentarze:0)

Klasyczne suknie Jenny Packham (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Cytryn (komentarze:0)

Balony na weselu (komentarze:0)

Jesienne inspiracje ślubne (komentarze:1)

Garnitur ślubny – magia kolorów (komentarze:0)

Ślub w Paryżu (komentarze:0)

Kamienie Szlachetne - Ametyst (komentarze:0)

Zasady pielęgnacji biżuterii (komentarze:0)

Ślub jak z bajki - Księżna Kate (komentarze:0)

Ślub jak z bajki - Księżna Diana (komentarze:0)

Szarości ślubne (komentarze:0)

wrzesień

Wesele od kuchni (komentarze:0)

Kącik słodkości - uzupełnienie weselnego menu (komentarze:1)

Trendy 2014 - suknie ślubne (komentarze:0)

Kolorowe naszyjniki czy spokojne perły? (komentarze:0)

Nowa kolekcja Jesień/Zima 2013/2014 - Slender Rock Bender (komentarze:0)

Ślub w morskim stylu (komentarze:0)

Krawat czy mucha? (komentarze:1)

Ekskluzywna kolekcja Jesień/Zima 2013 Boska by Eliza Borkowska (komentarze:0)

Za drzwiami sypialni nowożeńców (komentarze:0)

Nowa kolekcja na jesień marki Pudu (komentarze:0)

Uwaga! Jedzie Para Młoda! (komentarze:0)

sierpień

Harmonia w wyglądzie mężczyzny (komentarze:0)

Po prostu rustykalny ślub (komentarze:0)

Pięć najważniejszych trendów w sukniach ślubnych na jesień 2013 (komentarze:0)

Ślubne inspiracje Kopciuszkiem (komentarze:0)

Pomysłowe upominki dla gości (komentarze:1)

Kwiaty we włosach (komentarze:0)

Dekoracja krzeseł (komentarze:0)

Razem na zawsze - kolekcja zaproszeń ślubnych (komentarze:0)

Planowanie przyjęcia weselnego (komentarze:0)

Ślub i wesele inspirowane cyrkiem (komentarze:0)

Czym do ślubu? (komentarze:1)

Papierowe kwiaty oraz lampiony kule - NOWY TREND DEKORACYJNY (komentarze:0)

Oryginalne menu weselne (komentarze:0)

Kolorystyczne wesele - wywiad z ekspertem weselnym (komentarze:0)

Magazyn online Bridelle style (komentarze:0)

lipiec

Lawendowe wesele (komentarze:0)

Młoda Para – olśniewająca kompozycja (komentarze:0)

Truskawkowe love (komentarze:0)

Papierowo & Kolorowo (komentarze:0)

Ślub w odcieniach granatu i złota (komentarze:0)

Ślub w klimacie morskim (komentarze:0)

Eleganckie Auto Ślubne (komentarze:0)

„Zapach Ślubu” jest nowością na rynku przyjęć weselnych. (komentarze:5)

Ślub w odcieniu Tiffany Blue (komentarze:0)

Z mężczyznami o kolorach (komentarze:0)

Księga gości (komentarze:0)

Letnie bukiety ślubne (komentarze:0)

czerwiec

... a gdy sypią się synowe i zięciowie! (komentarze:0)

Szczególne miejsce na wyjątkowy dzień…. (komentarze:0)

Koronkowe suknie ślubne (komentarze:0)

Kolorowe suknie ślubne (komentarze:0)

Kolor czarny, jako motyw przewodni ślubu i wesela (komentarze:0)

Przedślubnik - Plan A (komentarze:0)

Sesja zaręczynowa (komentarze:0)

Metaliczne torty weselne (komentarze:0)

POMPONY a wesele (komentarze:0)

Płaskie buty (komentarze:0)

Ślub na temat, czyli jak wybrać motyw przewodni ślubu (komentarze:0)

Fascynator- wyjątkowy dodatek na szczególne okazje (komentarze:0)

Ślub cywilny w plenerze (komentarze:0)

Oryginalne zaproszenia ślubne (komentarze:0)

DIY - Upominki dla gości - herbaciane buteleczki (komentarze:0)

Na przyjęciu u Gatsby\\\'ego (komentarze:0)

maj

Nowożeńcy dla przyrody (komentarze:0)

Kochamy nasze dwa kółka (komentarze:0)

Co zrobić z koszulą po ślubie? Tiviano daje koszulom ślubnym drugie życie (komentarze:0)

kwiecien

Jak wybrać bieliznę ślubną – kilka ważnych rad od marki Lupoline (komentarze:0)

Kreator zaproszeń ślubnych online (komentarze:0)

Czarujący Pan Młody (komentarze:0)

Cytrynowe wesele - owoc czy kolor? (komentarze:0)

Gipsówka (komentarze:1)

Nogi na pokaz! (komentarze:0)

Powtórka z geometrii (komentarze:0)

A może krótka suknia ślubna? (komentarze:1)

Suknia ślubna 2w1? (komentarze:1)

marzec

Granita – aromatyczne orzeźwienie na letnie przyjęcia (komentarze:0)

Studio White Ever... white dream. Wyjątkowy salon sukni ślubnych i wieczorowych. (komentarze:0)

„ W Świecie Modeli i Manekinów” (komentarze:0)

Księga gości – cenna pamiątka z wesela (komentarze:0)

Suknia ślubna z wypożyczalni – warto czy nie warto? (komentarze:2)

29 pomysłów na butonierki (komentarze:0)

Buty ślubne nie muszą być nudne! (komentarze:9)

luty

Atrakcje weselne dla dzieci (komentarze:2)

Ślub w stylu lat 20-tych - czyżby hit 2013 roku? (komentarze:0)

Pomysłowe gadżety do ślubnych sesji zdjęciowych (komentarze:0)

Z okazji zbliżających się Walentynek saltandpepper.pl przygotowało zestaw 10 kreacji. (komentarze:0)

Z kwiatem we włosach (komentarze:0)

styczeń

Fiolet, zawsze modny na weselu (komentarze:3)

Zainspiruj się na ślub zimą! (komentarze:0)

10 niebanalnych pomysłów na dekoracje krzeseł na weselu (komentarze:0)

Papierowe pompony! (komentarze:0)

Zimowy bukiet ślubny (komentarze:0)

Jak smakuje szmaragdowa zieleń? (komentarze:0)

ABC brylantów (komentarze:0)

ZAiKS na weselu, czyli kto płaci? (komentarze:0)

2012

grudzień

Pomysły na kolorowe wstążki (komentarze:0)

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych (komentarze:0)

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca (komentarze:0)

Ślubne obrączki. I żyli długo i szczęśliwie... (komentarze:0)

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie (komentarze:0)

Smoking – klasyka i ekstrawagancja (komentarze:0)

Trendy 2013 c.d. – ślub i wesele w stylu „Eko” (komentarze:0)

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto? (komentarze:0)

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki - niby banalne, ale jednak... (komentarze:1)

Trendy ślubne 2013 r.: Tęczowa inspiracja. (komentarze:0)

październik

Suknia ślubna – kupić czy wypożyczyć? (komentarze:0)

Zaręczynowe rozmaitości (komentarze:0)

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż. (komentarze:0)

Kolorowe taśmy klejące... (komentarze:0)

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat... (komentarze:0)

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli (komentarze:6)

Kolekcja Annais 2013 - Feeling (komentarze:0)

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola? (komentarze:0)

Jak się przygotować do próbnego czesania ślubnego? (komentarze:0)

Tablica i kreda na weselu? (komentarze:0)

wrzesień

Dekoracje ślubne z... IKEA (komentarze:0)

Nauki przedmałżeńskie – koszmar czy fajne doświadczenie? (komentarze:1)

Biały bukiet ślubny - jakie kwiaty wybrać? (komentarze:0)

Sen nocy letniej - wesele pod przeźroczystym namiotem... (komentarze:1)

Wrzosowa Panna Młoda (komentarze:0)

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie (komentarze:0)

Dekoracje ślubne (komentarze:0)

Jakie drobiazgi dla gości weselnych? (komentarze:2)

Wieczór panieńsko - kawalerski (komentarze:0)

Przyjęcia weselne w przydomowym ogrodzie (komentarze:0)

Atrakcyjność wesela za miastem (komentarze:0)

Wygraj śliczny, biały aparat Polaroid i 10 wkładów na start! (komentarze:0)

Wesele w Złotych Dębach w Warszawie (komentarze:0)

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille (komentarze:0)

Podążać za modą czy własnym gustem? Pomagamy dobrać kolor wieczorowej kreacji (komentarze:0)

sierpień

Każdy detal ma znaczenie - kolekcja pończoch ślubnych Gatta. (komentarze:0)

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu (komentarze:0)

Kawowy motyw ślubny (komentarze:0)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4 (komentarze:1)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3 (komentarze:0)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2 (komentarze:0)

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1 (komentarze:1)

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców (komentarze:0)

Podziękowania ślubne dla rodziców (komentarze:0)

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka (komentarze:0)

Ślubne Stylizacje: LEGO - ślubnym bohaterem (komentarze:0)

Biżuteria ślubna wykonana z sutaszu? (komentarze:0)

Trendy weselne 2012, czyli wesele w pigułce. (komentarze:0)

Panna młoda od podszewki, czyli jak wybrać idealną bieliznę ślubną (komentarze:0)

W czym na bal nocy letniej? Pomagamy wybrać wieczorową kreację na lato (komentarze:0)

Turkus na topie... (komentarze:0)

Cantedeskia - prosto i nowocześnie (komentarze:0)

Hortensje - prosto i po królewsku (komentarze:0)

czerwiec

Ślubne stylizacje: Haute couture pod biało – czerwoną flagą (komentarze:0)

Wiązana, w kształcie litery A, a może typu „empire”? Pomagamy wybrać model sukni wieczorowej (komentarze:0)

Podziękowania dla rodziców (komentarze:4)

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda (komentarze:1)

Taniec w chmurach? (komentarze:2)

Pawie oczko (komentarze:0)

Dodatki i akcesoria ślubne i ich znaczenie (komentarze:0)

maj

Ślub w Euro? (komentarze:0)

Tulipan w roli głównej (komentarze:3)

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet (komentarze:0)

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu? (komentarze:0)

O tym, co jest modne, a co już niekoniecznie w ślubnych dekoracjach... (komentarze:2)

Bielizna ślubna, czyli „kropka nad i” (komentarze:0)

Wstążki, kwiaty, obrączki... czyli pomysły na ślubne dekoracje serwetek (komentarze:0)

Woalka, kapelusz, diadem - co, zamiast welonu? (komentarze:0)

Podwiązki ślubne (komentarze:0)

kwiecien

Niebieski hiacynt w roli głównej czyli wesele wiosną cz. 1 (komentarze:0)

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny? (komentarze:0)

marzec

Najmodniejsze ślubne fryzury na sezon 2012 (komentarze:1)

Czym do ślubu? (komentarze:0)

Przypinki ślubne... (komentarze:3)

Dekoracje światłem... (komentarze:0)

luty

Kompozycje kwiatowe krok po kroku – Pomysł na wiosenne drzewko (komentarze:2)

Kwiaty dla Świadkowej (komentarze:0)

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z (komentarze:3)

Pudełka na koperty (komentarze:2)

Vintage wciąż w modzie (komentarze:0)

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy? (komentarze:2)

Jak udekorować stół weselny? (komentarze:0)

„Tak” dla subtelności w dniu ślubu – poleca Agata Wojtkiewicz (komentarze:1)

O dekoracji kościoła słów kilka… (komentarze:0)

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia (komentarze:0)

Notatnik Panny Młodej (komentarze:9)

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa? (komentarze:1)

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński? (komentarze:1)

Jak można zaoszczędzić na ślubnych zaproszeniach? (komentarze:2)

Wesele w stylu shabby chic (komentarze:0)

Bukiety ślubne - kolor to podstawa - trendy 2012 (komentarze:0)

Niedrogo, ale z klasą (komentarze:3)

Jak dopasowac bukiet ślubny do sukni ślubnej? (komentarze:0)

Temperament i osobowośc Panny Młodej - jak odbijają się w bukiecie ślubnym? (komentarze:0)

Odcień włosów a kolory w ślubnym bukiecie (komentarze:0)

Annais Bridal - Suknie ślubne - Kolekcja Love 2012 (komentarze:0)

Sylwetka a kształt i rozmiar bukietu ślubnego (komentarze:0)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukietu ślubnego? (komentarze:0)

Wesele tętniące życiem (komentarze:1)

Inny bukiet ślubny... (komentarze:0)

Jakie dekoracje ślubne wybrać? (komentarze:0)

Wesele zimową porą... (komentarze:0)

Dekoracje ślubne - co nalezy wiedzieć przed spotkaniem z dekoratorem? (komentarze:0)

Trendy w dekoracjach ślubnych 2012 - Czy warto być modnym? (komentarze:1)

Suknie Ślubne Doroty Wormuth (komentarze:0)

2011

grudzień

Zaskakujące dekoracje ze słoików (komentarze:0)

Zaplanuj rozmieszczenie gości (komentarze:0)

Miało być różowo, słodko i romantycznie. I było! (komentarze:0)

Jak zorganizować ślub w stylu Sagi Zmierzch? (komentarze:1)

Papierowe aplikacje - Żurawie wśród traw (komentarze:2)

Śluby świata - Niemcy (komentarze:6)

Diamentowe wesele (komentarze:0)

listopad

Ślub jesienią? Jesienne inspiracje (komentarze:3)

Suknie ślubne 2012 - rewolucja czy ewolucja? (komentarze:0)

Piłka nożna motywem przewodnim wesela? (komentarze:0)

Czarna suknia ślubna? (komentarze:0)

Ślubne strony internetowe (komentarze:1)

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka! (komentarze:0)

październik

Słodkie bufety (komentarze:2)

Fioletowy ślub i fioletowe wesele... (komentarze:0)

Dekoracje światłem (komentarze:2)

wrzesień

Prezenty dla rodziców (komentarze:0)

Cygańskie zwyczaje weselne (komentarze:0)

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub (komentarze:0)

Hortensje pomysłem na ślubne dekoracje (komentarze:0)

Pomysły na weselne winietki (komentarze:1)

Na czym można zanieść obrączki do ślubu? (komentarze:0)

Design podpatrzony na weselu (komentarze:0)

Ślub pod chupą (komentarze:1)

lipiec

Kwiatowe ciasteczka! (komentarze:0)

Księga gości - dlaczego i czemu nie? (komentarze:0)

Ślub za granicą (komentarze:1)

Czekoladowe wesele (komentarze:0)

Zapłacimy za Twój ślub! (komentarze:0)

czerwiec

Ślub i wesele w czerni (komentarze:0)

Wesele w stylu lat 20 i 30 (komentarze:0)

Kącik rozmaitości (komentarze:1)

Figurki na tort weselny (komentarze:6)

Jak wybrać dobrego barmana? (komentarze:1)

Wesele nad morzem (komentarze:4)

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look... (komentarze:0)

Wesele na Kaszubach (komentarze:0)

Ślubne tabliczki i kierunkowskazy (komentarze:1)

Gdzie znaleźć dobrego barmana? (komentarze:2)

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele? (komentarze:12)

Papierowe dekoracje ślubne (komentarze:0)

Ślub za granicą - za i przeciw (komentarze:2)

Jak napisać scenariusz Dnia Ślubu? (komentarze:0)

Weselne dekoracje w owocowym stylu (komentarze:0)

Ślubne ozdoby do włosów (komentarze:0)

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza (komentarze:0)

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie (komentarze:1)

Róż kolorem 2011 roku (komentarze:0)

Niebanalne prezenty ślubne (komentarze:0)

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną (komentarze:4)

Najnowsza kolekcja sukien ślubnych Małgorzaty Dudek (komentarze:0)

Jak wybrać dj-a? (komentarze:0)

Wielkanocny ślub (komentarze:1)

A czemu nie garden party? (komentarze:3)

Wesele w górach! (komentarze:4)

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany (komentarze:0)

Czy warto zatrudnić barmana na wesele? (komentarze:4)

Wywiad z projektantką Małgorzatą Dudek (komentarze:2)

Rodzaje przyjęć weselnych (komentarze:2)

Jak wygląda pokaz tandemowy? (komentarze:0)

Zespół weselny – z samplami czy bez? (komentarze:0)

Idzie wiosna! (komentarze:0)

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne (komentarze:1)

Zanim zdecydujemy się na barmana…. (komentarze:0)

A może cupcakes? (komentarze:1)

marzec

Ślubny concierge (komentarze:2)

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy? (komentarze:1)

Wesele w stylu folk? (komentarze:0)

Ślubny savoir-vivre (komentarze:1)

Industrialne wesele – coś dla odważnych (komentarze:0)

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością (komentarze:11)

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka (komentarze:0)

luty

Kolorowe... buty? (komentarze:0)

Balonowy comeback? (komentarze:0)

Ślub humanistyczny i religijny (komentarze:2)

Konsultant ślubny po polsku (komentarze:1)

Wesele z barmanem? (komentarze:0)

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele? (komentarze:1)

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele? (komentarze:4)

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku (komentarze:12)

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo (komentarze:0)

Organizacja wesela w plenerze w praktyce (komentarze:2)

Gra w kolory - Czerń i Biel (komentarze:0)

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu (komentarze:0)

2010

grudzień

Poradnik ślubny - Jak wybrać suknię ślubną? (komentarze:0)

Ślub i wesele w świątecznym klimacie... (komentarze:5)

Gra w kolory - niebieski (komentarze:0)

Eko-wesele (komentarze:1)

Jak zorganizować wesele w domu? (komentarze:1)

listopad

Tradycje polskie - starościna weselna i starosta (komentarze:0)

Konfetti na ślub i wesele (komentarze:0)

Jak samodzielnie wyczyścić i przechowywać suknię ślubną? (komentarze:3)

październik

Save the date (komentarze:3)

Kim są te druhny? (komentarze:0)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne - kurs cz.2 (komentarze:0)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne - kurs cz.3 (komentarze:0)

O czym musisz pamiętać rezerwując pokój na noc poślubną? (komentarze:0)

Woalka (komentarze:0)

sierpień

Czy wypada prosić gości o pieniądze zamiast prezentów? (komentarze:0)

Jak poprosić gości o konkrenty prezent ślubny? (komentarze:0)

Formalności po ślubie (komentarze:5)

lipiec

Jak zorganizować dzieciom czas na weselu? (komentarze:0)

Pomysły na ślubne zdjęcia w plenerze (komentarze:1)

czerwiec

Tekst przysięgi małżeńskiej (komentarze:2)

Podziękowania dla rodziców (komentarze:0)

Ślubne życzenia (komentarze:0)

Męskie dodatki ślubne (komentarze:0)

10 sprawdzonych pomysłów na super wieczór kawalerski (komentarze:15)

maj

Czy profesjonalne pokazy sztucznych ogni zdarzają się też na weselach? (komentarze:0)

Barman na wesele (komentarze:0)

marzec

Dodatki ślubne (komentarze:0)

Suknie ślubne dla Panny Młodej w ciąży (komentarze:6)

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych (komentarze:0)

Potwierdzenie przybycia na wesele (komentarze:3)

Piosenka na pierwszy taniec (komentarze:5)

Walentynki 2010 (komentarze:0)

2009
2008

listopad

Oczepiny (komentarze:1)

Białe gołębie na ślub (komentarze:22)

Jak obniżyć koszty ślubu? (komentarze:10)

październik

Co zamiast kwiatów na ślub? (komentarze:100)

Alkoholowe fontanny na ślub i wesele (komentarze:2)

5 sposobów na zapierające dech w piersiach zaręczyny! (komentarze:3)

Czekoladowa fontanna (komentarze:1)

Sala weselna (komentarze:1)

Weselne karaoke (komentarze:0)

Problemy ze świadkami (komentarze:0)

Wesele na zamku (komentarze:1)

wrzesień

Ślub z rozwodnikiem (komentarze:13)

10 pomysłów na niezapomniany wieczór panieński (komentarze:27)

sierpień

Wesele w restauracji (komentarze:0)

Fajerwerki na ślub (komentarze:1)

Planowanie wymarzonego ślubu (komentarze:2)

lipiec

Przyszli teściowie (komentarze:0)

Jak zapanować nad emocjami w dniu ślubu? (komentarze:1)

Już po ślubie (komentarze:3)

Konsultant ślubny (komentarze:0)

Błogosławieństwo rodziców (komentarze:11)

Czym do Ślubu... (komentarze:1)

Weselne menu (komentarze:1)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 3. (komentarze:1)

Buty ślubne (komentarze:0)

Godzina ślubu (komentarze:0)

Torty weselne (komentarze:1)

Biżuteria ślubna (komentarze:0)

Protokół przedmałżeński (komentarze:7)

Prezenty ślubne (komentarze:2)

czerwiec

Prezenty na wieczór panieński (komentarze:17)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 2 (komentarze:1)

maj

Ślub w stylu amerykańskim (komentarze:17)

Pierwszy taniec (komentarze:5)

Toasty za Młodą Parę (komentarze:5)

Pierścionek zaręczynowy (komentarze:8)

Zaproszenia ślubne - teksty (komentarze:1)

kwiecien

Ręcznie robione zaproszenia ślubne (komentarze:0)

Ręcznie robione zaproszenia ślubne | cz. 1. (komentarze:18)

Gdzie zamieszkać po ślubie? (komentarze:4)

Ślub cywilny i... co dalej? (komentarze:0)

Jak zorganizować zaręczyny? (komentarze:0)

Ślubne fryzury - dopasowane do Ciebie (komentarze:0)

Wiązanka ślubna (komentarze:0)

marzec

Kwiaty dla Pana Młodego i świadkowej (komentarze:0)

Samochód do ślubu - dekoracja samochodu (komentarze:1)

Ślub - kwiatowe dekoracje (komentarze:0)

Obowiązki świadków na ślubie (komentarze:53)

Nazwisko: swoje, podwójne czy małżonka? (komentarze:21)

Ślub z obcokrajowcem (komentarze:106)

Zaproszenia ślubne – jak wybrać najlepsze? (komentarze:0)

Obowiązki Pana Młodego (komentarze:0)

Data ślubu (komentarze:0)

Suknie ślubne dopasowane do Twojej figury (komentarze:0)

Ślub mieszany (komentarze:9)

luty

Jak ustawić stoły na sali weselnej? (komentarze:6)

styczeń

Suknie ślubne – wypożyczone czy kupione? (komentarze:1)

Nauki przedmałżeńskie (komentarze:60)

Wideofilmowanie ślubu i wesela (komentarze:1)

Fotografia ślubna (komentarze:0)

2007

listopad

Rozwiedzionych rodziców mam... (komentarze:5)

Czy przed ślubem lepiej mieszkać razem, czy osobno? (komentarze:24)

Ślub zimą (komentarze:10)

Zaręczyny (komentarze:0)

Obrączki ślubne (komentarze:0)

Noc poślubna (komentarze:1)

Do ślubu z brzuszkiem (komentarze:2)

Przesądy ślubne (komentarze:5)


WYDARZENIA [WYBIERZ]
2015
2014
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE (komentarze:0)

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI… (komentarze:0)

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin (komentarze:0)

VII Pomorska Gala Ślubna (komentarze:0)

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia (komentarze:0)

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off (komentarze:0)

Degustacja Tortów Weselnych - T.Deker Patissier & Chocolatier, Sopot (komentarze:0)

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska (komentarze:0)

Soplica zasponsoruje Twoje wesele (komentarze:0)

Degustacja win weselnych w Gdyni - 2013.05.24 (komentarze:0)

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa (komentarze:0)

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality (komentarze:0)

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie (komentarze:0)

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa (komentarze:0)

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem” (komentarze:0)

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak (komentarze:0)

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec (komentarze:0)

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK (komentarze:0)

Wedding Fashion Days 2013 (komentarze:0)

Największe Targi na Mazowszu (komentarze:0)

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy” (komentarze:0)

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz (komentarze:0)

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem” (komentarze:0)

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk (komentarze:0)

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso! (komentarze:0)

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę (komentarze:0)

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day (komentarze:0)

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką (komentarze:0)

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji (komentarze:0)

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee! (komentarze:0)

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie (komentarze:0)

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty (komentarze:0)

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę (komentarze:0)

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy (komentarze:0)

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy (komentarze:0)

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour (komentarze:0)

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna (komentarze:0)

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party (komentarze:0)

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi (komentarze:0)

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach” (komentarze:0)

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej. (komentarze:0)

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour (komentarze:0)

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej (komentarze:0)

Powstaje największy salon ślubny Warszawy (komentarze:0)

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną (komentarze:0)

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal (komentarze:0)

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków (komentarze:0)

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid! (komentarze:0)

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima (komentarze:0)

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012 (komentarze:0)

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku! (komentarze:0)

I Mazurska Gala Ślubna (komentarze:0)

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy” (komentarze:0)

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska (komentarze:0)

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem (komentarze:0)

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna! (komentarze:0)

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku (komentarze:0)

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu! (komentarze:2)

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni (komentarze:0)

Colin i Justin: ślubni agenci! (komentarze:0)

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri (komentarze:0)

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+ (komentarze:0)

kwiecien

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym? (komentarze:4)

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania (komentarze:0)

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia (komentarze:0)

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena (komentarze:1)

Wygraj obrączki za 1 zł! (komentarze:16)

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012 (komentarze:0)

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012 (komentarze:0)

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (komentarze:0)

2011
2010

WASZE ŚLUBY [WYBIERZ]
2011

listopad

Lila i Tomek, 19 czerwca 2010 (komentarze:4)


PRASA [WYBIERZ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [WYBIERZ]
ZDROWIE I URODA [WYBIERZ]
2015
2014
2013
2012
2011

listopad

Chirurgia plastyczna na ślubnym kobiercu (komentarze:2)

lipiec

Makijaż w dzień ślubu (komentarze:0)

2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży (komentarze:2)

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę? (komentarze:0)

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie! (komentarze:0)

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi (komentarze:0)

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I (komentarze:0)

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal (komentarze:0)

Suknie Wieczorowe od Verise Collection (komentarze:0)

Suknie dla Matki Panny Młodej (komentarze:5)

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti (komentarze:1)

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti (komentarze:1)

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010 (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche (komentarze:1)

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day (komentarze:0)

luty

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche (komentarze:0)

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day (komentarze:0)

Nail Growth Miracle od Sally Hansen (komentarze:0)

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę? (komentarze:1)

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon (komentarze:0)

Pomadka Lipfinity od Max Factor (komentarze:2)

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame (komentarze:0)

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay (komentarze:1)

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios (komentarze:0)

Jak zakryć opryszczkę? (komentarze:1)

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche (komentarze:0)

Psychologia związku (komentarze:0)

2009
2008

czerwiec

Afrodyzjaki (komentarze:2)

marzec

Galeria fryzur ślubnych: Kapelusze ślubne (komentarze:20)

luty

Galeria fryzur ślubnych - Kwiaty we włosach (komentarze:18)

styczeń

Ślubny manicure (komentarze:1)

2007

Ostatnio dodane firmy:

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon