10 mitów na temat usługi wedding plannera

10 mitów na temat usługi wedding plannera

Zawód i usługa konsultanta ślubnego jest coraz bardziej popularna w Polsce. Coraz więcej par korzysta z pomocy i wsparcia wedding plannerów przy organizacji swoich ślubów i wesel. Dla wszystkich par, które rozważają zatrudnienie konsultanta ślubnego poniżej przedstawiamy istniejących 10 mitów na temat wedding plannerów i ich możliwości. Mamy nadzieje, że dzięki temu łatwiej będzie podjąć właściwą decyzję.

1. Zawód i usługa wedding Plannera w Polsce nie istnieje.

FAŁSZ.

Pierwsza agencja wedding plannerska powstała w Polsce już w 2000r. Od tego czasu z roku na rok przybywa firm zajmujących się organizacją ślubów i wesel. Polska branża ślubna rozwija się dynamicznie i dąży do zachodnich standardów. W Polsce dzisiaj jest kilka agencji ślubnych, które profesjonalnie i całorocznie zajmują się kompleksową organizacją ślubów. Przed podjęciem decyzji,  co do zatrudnienia agencji ślubnej, dokonajcie dokładnej weryfikacji. Koniecznie trzeba sprawdzić referencje zarówno od obsłużonych Klientów jak i od podwykonawców, z którymi agencja współpracuje.

2. Wydatek na wedding plannera to kaprys i dodatkowy, zbędny koszt.

FAŁSZ.

Obecność konsultanta ślubnego jest dla wielu par koniecznością. Bez wsparcia z zewnątrz wiele par nie jest w stanie zorganizować sobie ślubu i wesela z powodu np. dużego zaangażowania zawodowego. Wiele par też coraz częściej uważa, że konsultant ślubny zrobi to lepiej niż oni sami. Konsultant ślubny to osoba, która doskonale zna branżę ślubną, posiada szeroką bazę sprawdzonych podwykonawców i dostawców, ma know how i doświadczenie w organizacji ślubów i wesel.  Mając wedding plannera zwiększa się też gwarancja powodzenia uroczystości. Konsultant ślubny będzie idealnym przewodnikiem po nieznanym dla Was rynku. Dzięki obecności konsultanta ślubnego poświęcicie znacznie mniej swojego czasu na organizację swojego ślubu i wesela. Zadaniem wedding plannera jest odciążyć Parę Młodą, proponować adekwatne do oczekiwań rozwiązania, rekomendować zweryfikowanych i rzetelnych podwykonawców. To wedding planner negocjuje warunki realizacji poszczególnych usług i umów. W tym samym czasie narzeczeni zajmują się codziennymi sprawami, pracą zawodową,  a przede wszystkim zyskują czas dla siebie, by przygotować się do małżeństwa.  Pozostawiona zostaje narzeczonym ta bardziej przyjemna część organizacji czyli dokonywanie wyborów na podstawie ofert zaprezentowanych przez agencję ślubną, obejrzenie obiektów weselnych, uczestniczenie w degustacji etc. W dniu uroczystości wedding planner dba o każdy szczegół, uczestniczy w przygotowaniach, nadzoruje prace podwykonawców, egzekwuje warunki umów, rozwiązuje również sytuacje nagłe i problematyczne, dokonuje rozliczenia z podwykonawcami. Dzięki temu Para Młoda i rodzice mogą zająć się wyłącznie sobą i swoimi gości, pozostawiając cały aspekt organizacyjny agencji ślubnej. Skorzystanie z usług Wedding Plannera to nie tylko oszczędność czasu, ale też uniknięcie zbędnego stresu czy nerwów. Jest to także oszczędność finansowa, ponieważ wedding planner jest wielokrotnym Klientem podwykonawców z branży ślubnej i może wynegocjować dla swoich Klientów korzystne warunki finansowe, rabaty czy też wartości dodane.

3. Korzystając z usług wedding plannera tracę kontrolę nad organizacją swojej uroczystości.

FAŁSZ.

Zlecając organizację agencji ślubnej nie traci się kontroli nad przebiegiem ślubnych przygotowań, a zyskuje dostęp do wiedzy rynkowej, doświadczenie, zweryfikowane rekomendacje i wiele innych korzyści,  które konsultant ślubny ma do zaoferowania.  Konsultant ślubny jest po to, aby doradzić, pokazać zalety  i wady danych rozwiązań, wnieść kreatywne rozwiązania, zadbać o każdy szczegół uroczystości. Jednakże gospodarzami na przyjęciu pozostaje Para Młoda. Profesjonalna agencja zawsze daje Klientowi wybór usług, dostawców, produktów, nigdy nie podejmuje decyzji za Klienta czy też nie narzuca rozwiązań sprzecznych z oczekiwaniami Klientów. Profesjonalny konsultant ślubny działa według wskazówek Klientów, wspiera w decyzjach zmierzających do podjęcia właściwych decyzji, ale nie narzuca swoich upodobań i preferencji.

4. Usługi wedding plannera są tylko dla bogatych i muszę mieć bardzo wysoki budżet weselny, żeby skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego.

FAŁSZ.

Mając ponad 5 letnie doświadczenie z pełnym przekonaniem mówimy, że to nieprawda. Do grona naszych Klientów należą pary z małymi budżetami, jak również z bardzo wysokimi budżetami. Zorganizowaliśmy dotychczas ponad 150 uroczystości i były one bardzo różnej skali: zarówno małe obiady poślubne dla kilkunastu osób, jak również 3 dniowe uroczystości dla ponad 200 osób. To nie budżet decyduje o konieczności czy potrzebie zatrudnienia konsultanta ślubnego. Jeśli chodzi o wycenę wynagrodzenia pracy agencji ślubnej to zazwyczaj jest ona dostosowana do zakresu zleconych działań. Niektóre agencje pobierają procent od całości budżetu weselnego. Warto podkreślić, że aktywne na rynku agencje ze względu na swoje doświadczenie są w stanie wynegocjować dla Klienta dobre stawki, rabaty czy też korzystne warunki realizacji poszczególnych usług. Przy samodzielnej realizacji nie byłoby szans na takie bonusy. Bardzo często sumując te oszczędności pokryją one właśnie koszty zatrudnienia wedding plannera.

5. Jeśli decyduję się na usługę wedding plannera to on robi wszystko co mu każe i wtedy kiedy chcę.

FAŁSZ.

Wedding Planner jest po to, aby maksymalnie odciążyć Was w miesiącach poprzedzających ślub i wesele. Profesjonalny konsultant ślubny zapisze  w umowie zakres zlecenia i wskaże obszary, za które ponosi odpowiedzialność. Stworzy również harmonogram przygotowań, który określi terminy realizacji poszczególnych zadań. Oczywiście, istnieje możliwość poszerzenia zakresu jego usług po uprzednim przedyskutowaniu takiej możliwości i wycenie dodatkowych aktywności. Co do godzin pracy konsultanci ślubni starają się być elastyczni i dopasowują się do oczekiwań Klienta.

6. Nie potrzebuję wedding plannera, bo wybrana przeze mnie lokalizacja weselna ma koordynatora ślubnego.

FAŁSZ.

Na rynku pojawiają się oferty lokalizacji weselnych zawierające usługę koordynatora ślubnego przy organizacji wesela w danym miejscu. Warto podkreślić, że jest to osoba, która z przyjęciami ślubnymi ma do czynienia wyłącznie na terenie danej lokalizacji. Zatem jego doświadczenie i wiedza są dość ograniczone. Dodatkowo taki koordynator oferuje przeważnie limitowaną bazę podwykonawców - poleca tylko tych zaakceptowanych przez lokalizację czyli np. jeden zespół czy też jeden pojazd ślubny i nie dokonuje weryfikacji możliwości rynkowych. Zakres usługi koordynatora z miejsca wesela jest znacznie mniejszy niż zewnętrznego konsultanta ślubnego z agencji ślubnej. Dlatego dobrze trzeba przeanalizować zakres aktywności i oszacować: czy wsparcie koordynatora ślubnego z lokalizacji weselnej będzie wystarczające, czy też lepiej zlecić kompleksową organizację profesjonalnej agencji ślubnej?

7. Nie ma różnicy jakiej agencji wedding plannerskiej powierzę organizację swojego ślubu.

FAŁSZ.

Wybór agencji jest kluczowy,  a agencje - wbrew pozorom - różnią się od siebie:  doświadczeniem, know how, standardami obsługi Klienta, polityką współpracy z dostawcami, sposobem wyceniania usług. W ostatnich 2 latach powstało bardzo wiele agencji ślubnych, które wciąż mają małe doświadczenie i nie mogą dać 100% bezpieczeństwa swoich Klientom. Poszukując agencji, trzeba zrobić bardzo skrupulatny wywiad na temat usług świadczonych przez daną agencję, bowiem sama analiza stron www może nie być wystarczająca. Proponujemy koniecznie odbyć spotkanie z wybranymi 2-3 agencjami. To w trakcie spotkania będziecie Państwo mogli zobaczyć czy dany konsultant Państwu odpowiada i czy jest adekwatny do Państwa wymagań. Konsultant ślubny jest wizytówką Młodej Pary, dlatego tak ważne jest by dokonać dobrego wyboru. W trakcie spotkania należy przeanalizować portfolio agencji i bezwzględnie zapoznać się z  referencjami zarówno od Klientów jak i od dostawców czy obiektów weselnych.

8. Im tańsza agencja ślubna, tym lepsza.

FAŁSZ.

Cena nie powinna być jedynym kryterium dokonania wyboru agencji. Może być myląca i wcale może nie być wyznacznikiem profesjonalizmu czy też jakości agencji. Agencje są na różnym etapie rozwoju i mają różne strategie. Trzeba dobrze zrozumieć politykę cenową agencji, by podjąć świadomą decyzję. Agencje, które mają wieloletnie doświadczenie, mają zwykle wyższe stawki w porównaniu do młodych agencji, które budują dopiero swoje portfolio i swoją pozycję na rynku.

9. Konsultanci ślubni rekomendują jedynie tych podwykonawców, od których otrzymują prowizję.

FAŁSZ.

Wszystko zależy od polityki agencji. Faktycznie w Polsce istnieje część agencji, które pobierają nie tylko opłatę od Klienta, ale również od zaangażowanych w przyjęcie podwykonawców. Wtedy mają większą, bo finansową pokusę, żeby rekomendować tego a nie innego podwykonawcę. Jest to bardzo łatwe do sprawdzenie. Należy podczas spotkania z konsultantem ślubnym dopytać o ich bazę danych i o liczbę prezentowanych ofert, podwykonawców w danej kategorii np. fotografów. Jeśli nie ma wyboru, a podwykonawca jest narzucany istnieje większe prawdopodobieństwo, że agencja ma z tego dodatkowe korzyści. Jeśli Agencja rekomenduje kilka podwykonawców spełniających ustalone z Klientami kryteria można być pewnym że jedynym wyznacznikiem rekomendacji jest wysoka jakość usługi.

10. Jeśli mam mniej niż 6 m-cy do daty swojego ślubu to za późno, żeby szukać wedding plannera i zlecić mu usługę kompleksowej organizacji ślubu i wesela.

FAŁSZ.

Absolutnie nie! Agencji wystarczy nawet 1,5 miesiąca, by zorganizować uroczystości ślubno- weselne. Oczywiście, im więcej czasu - tym więcej możliwości oferuje rynek i ma się większy wachlarz wyboru. Ale z pewnością jest tak, że agencja potrzebuje znacznie mniej czasu na czynności organizacyjne niż klient indywidualny.

Autor Zdjęcia: Karina Papadopoulos

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon