10 pomysłów na niezapomniany wieczór panieński

10 pomysłów na niezapomniany wieczór panieński

Na wieczór panieński decyduje się wiele przyszłych Panien Młodych. Zwykle za przygotowanie imprezy odpowiada świadkowa przyszłej mężatki i zdarza się, że czasem zupełnie nie ma ona pomysłu na to, od czego zacząć jego organizację. A czas ucieka....

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na wieczór panieński – tak samo, jak nie ma dwóch identycznych Panien Młodych. Aby zapewnić przyjaciółce doskonałą zabawę, warto przede wszystkim zastanowić się jak ona chciałaby spędzić swój ostatni weekend przed ślubem. Czy lubi „zaszaleć”? A może woli kameralne rozrywki? Czy lepiej bawi się na dyskotece czy podczas plotek przy lampce wina? Odpowiedzi na te pytania to tak naprawdę pierwszy krok przy podjęciu decyzji dotyczącej wieczoru panieńskiego. A co dalej?
 
Wychodząc na przeciw wszystkim niezdecydowanym świadkowym przedstawiamy listę 10 pomysłów na niezapomniany wieczór panieński. Co ważniejsze – pomysłów z życia wziętych, opatrzonych dodatkowo komentarzami Panien Młodych, które właśnie na tych imprezach „żegnały się z wolnością”.


1. Prywatka

wieczór panieński striptease

Impreza odbywająca się w domu świadkowej lub u Panny Młodej to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzenie wieczoru panieńskiego. Zabawa może się toczyć przy udziale najbliższych przyjaciółek przyszłej mężatki, ale można ją także zorganizować z „pompą” i zaprosić więcej koleżanek Panny Młodej. 
 

Na wielu tego typu wieczorach panieńskich pojawiają się również zaproszeni stripteaserzy - nie jest to jednak ani reguła. Warto wcześniej poznać zdanie Panny Młodej na ten temat i w zależności od jej reakcji, podjąć ostateczną decyzję – zamówić „show” lub nie.
- Na moim wieczorze nie było stripteasera- opowiada Gośka- Zresztą na moje wyraźne życzenie. Widziałam, że niektóre dziewczyny były zawiedzione, ale cóż, to była moja impreza i nie chciałam w domu żadnego obcego faceta pląsającego wyłącznie w bieliźnie. Bawiłyśmy się w dość kameralnym gronie, było nas dziesięć, łącznie ze mną. Wygłupiałyśmy się przy muzyce, piłyśmy szampana i objadałyśmy się cheapsami. Było świetnie.


2. Wieczór wspomnień

pomysł na wieczór panieński

To doskonałe rozwiązanie dla sentymentalnych Panien Młodych, które ostatni weekend przed ślubem chcą spędzić w gronie najbliższych przyjaciółek, tych „od serca”. Taki wieczór to przede wszystkim wspólne wspominanie minionych lat, przeglądanie rozmaitych fotografii, ale także snucie marzeń i planów na przyszłość.
- Mój wieczór panieński wspominam wspaniale- mówi Kasia- Byłyśmy tylko we cztery i bardzo mi to odpowiadało, ponieważ nie lubię hucznych zabaw. Chciałam spędzić ten wieczór z najbliższymi przyjaciółkami, z którymi znam się jeszcze od podstawówki. Przez całą noc wspominałyśmy nasze pierwsze miłości, pierwsze randki... To był wieczór śmiechu, łez wzruszenia, ale i refleksji. Chyba było mi takie coś bardzo potrzebne. Stres związany z tymi wszystkim szalonymi przygotowaniami do małżeństwa, całkowicie mi wtedy przeszedł, a ostatni tydzień przed ślubem był naprawdę spokojny. Myślę, że to dzięki podzieleniu się tymi wszystkimi emocjami z najbliższymi.


3. Wieczór spędzony w pubie

Ten sposób na świętowanie „ostatniego weekendu wolności” również cieszy się dużą popularnością. Panna Młoda z przyjaciółkami spotyka się w pubie (miejsce w upatrzonym lokalu warto zarezerwować odpowiednio wcześniej, zwłaszcza jeśli dziewcząt celebrujących wieczór panieński przyszłej mężatki, ma być kilkanaście).
- Wyjście do pubu to był fajny pomysł - wspomina Ewa - Spotkałyśmy się w takim „naszym” lokalu, w którym bywamy przy różnych „większych” okazjach. Świetnie, że dziewczyny postanowiły mnie zabrać właśnie tam z okazji mojego wieczoru panieńskiego. Poza tym nie miałam ochoty na całonocną balangę i to wyjście odpowiadało mi także z tego względu. Po zamknięciu pubu spędziłyśmy jeszcze chwilę wygłupiając się na ulicy. A potem się rozstałyśmy. Dzięki temu w domu byłam krótko po północy i nie miałam problemu z tym, by w niedzielę wstać i kontynuować przedślubne przygotowania. Ogólnie było super.


4. „Runda” po pubach

To modyfikacja wspomnianego już wyżej pomysłu na wieczór panieński. Panna Młoda z przyjaciółkami spotyka się w jednym
z pubów, a resztę wieczoru i nocy spędza w kolejnych klubach. To wariant dla dziewczyn lubiących zabawę, które mają ochotę poszaleć dłużej niż tylko przez kilka godzin.
- To był kapitalny wieczór - śmieje się Anka - Zaczęłyśmy zabawę o 20:00, w takim kameralnym pubie na osiedlu. Wypiłyśmy po piwie, dziewczyny dały mi prezenty, powygłupiałyśmy się chwilę,
a potem ruszyłyśmy na miasto. Tej nocy Warszawa była nasza! Balowałyśmy do świtu, z ostatniego lokalu wyszłyśmy po 6:00 rano. Nie wiem w ilu pubach i klubach byłyśmy, ale zabawa była znakomita. Zwłaszcza, że wybierałyśmy totalnie różniące się od siebie lokale, w każdym panował inny klimat. To było „coś”!


5. Dyskoteka

Wspólne wyjście na imprezę organizowaną w dyskotece, to także często realizowany scenariusz na wieczór panieński – w ten właśnie sposób swój ostatni „weekend wolności” spędziło wiele Panien Młodych.
- Impreza w klubie to doskonała zabawa - opowiada Aśka - Nie chciałam żadnego innego „wieczoru panieńskiego”. Po prostu chciałam zaszaleć z kumpelami, ostatni raz poflirtować przy barze
z nieznajomymi facetami i potańczyć z przystojniakami. Wiedziałam, że po ślubie nie będę już miała takich wypadów, mój Krzysiek nie jest wielbicielem szalonych imprez. Więc chciałam się rozerwać „po swojemu”, ostatni raz poczuć smak wolności i beztroski. Moje kumpele doskonale o tym wiedziały i cieszę się, że zabrały mnie w ten wieczór właśnie na parkiet.


6. Wieczór panieńsko... kawalerski

Nie, to nie pomyłka! Niektórzy Młodzi decydują się na wspólne spędzenie choć części swojego ostatniego „weekendu wolności”. Panna Młoda spotyka się z przyjaciółkami, Pan Młody – z przyjaciółmi. Bawią się osobno przez część wieczoru, a po kilku godzinach spotykają się w umówionym miejscu i bawią dalej – tyle, że już razem.
- Podobało mi się takie rozwiązanie - opowiada Agata - Najpierw wyszłam do pubu z koleżankami, wypiłyśmy po piwie, dostałam od dziewczyn fantastyczne prezenty, poplotkowałyśmy sobie w najlepsze, pośmiałyśmy się. A po kilku godzinach zjawił się mój Michał ze swoimi kolegami, z którymi bawił się w innym lokalu. I wszyscy razem poszliśmy na dyskotekę. Spędziliśmy tam całą noc i wszyscy znakomicie się bawili.


7. Wieczór w klubie chippendales

Kluby z męskim z stripteasem cieszą się dużym powodzeniem, choć nie w każdym mieście takie kluby funkcjonują. Czy to jednak dobre miejsce dla przyszłej mężatki? Cóż, choć niewiele Panien Młodych otwarcie o tym mówi, to jednak wiele z nich przyznaje, że przemknęło im przez myśl „A może by wybrać się do takiego klubu na wieczór panieński?”. Nie wszystkie realizują ten pomysł, ale co odważniejsze decydują się na taki właśnie sposób spędzenia „tego” wieczoru.
- Ok, przyznaję... Sama bym tam chyba nie poszła! - śmieje się Marzena - Ale w grupie znajomych? Czemu nie! Kiedyś rozmawiałyśmy z dziewczynami o tym klubie i tańczących tam chłopakach, na mieście wisiało sporo plakatów. Żartowałyśmy, że zajrzymy do tego klubu jak będzie tylko jakaś okazja. Ale nie sądziłam, że faktycznie to zrobimy. A jednak! Spotkałyśmy się w pubie, wypiłyśmy drinka, dostałam od dziewczyn prezenty. A potem padło hasło „Marzena, idziemy na chippendales`ów!”. Myślałam, że znowu żartują. Ale tym razem nie żartowały! Rety, to był kosmos! Strasznie fajna atmosfera i choć oglądałam tych chłopaków z cieniem zażenowania, to jednak całość występu naprawdę mi się podobała. I cieszę się, że dziewczyny mnie tam zabrały. Sama bym się nie odważyła, a tak proszę! Mogę mówić „Byłam na chippendales!”.


8. Wypad za miasto

Jeśli pogoda dopisuje, można wieczór panieński spędzić na łonie natury. Zwłaszcza nadają się na taki wypad późna wiosna, lato, a także wczesna jesień. Wariantów „wieczoru panieńskiego w plenerze” może być kilka. Od kilkugodzinnego, wspólnego ogniska, po camping, z którego do domu wróci się o świcie.
- Swój wieczór panieński spędziłam na działce mojej świadkowej - opowiada Ola - Wybrałyśmy się tam w piątkę, tylko nasza paczka. Urządziłyśmy sobie ognisko, śpiewałyśmy, piekłyśmy kiełbaski... Niby nic nadzwyczajnego, a jednak było rewelacyjnie. Myślę, że to dzięki temu, że byłyśmy tylko my. Pełna swoboda! Trochę powspominałyśmy, wypiłyśmy kilka piw za moje zdrowie, a potem po prostu leżałyśmy przy ognisku patrząc na gwiazdy i zastanawiając się, jak to będzie później, gdy ja już wyjdę za mąż, gdy za mąż wyjdą one... Czy będziemy miały jeszcze okazję do drugiego takiego ogniska..? Było naprawdę fantastycznie.


9. Piknik

Piknik to skromna wersja „wypadu za miasto”. Jeśli z jakiegoś względu Panna Młoda nie może spędzić z koleżankami całego wieczoru, można zaaranżować spotkanie np. w parku.
- Nie miałam typowego wieczoru panieńskiego- mówi Karolina- Ślub brałam w Niemczech i wszystkie przygotowania odbywały się tam, na miejscu. Powiedziałam swoim przyjaciółkom, że na wieczór panieński zabraknie nam czasu, bo do Goerlitz wyjeżdżałam na miesiąc przed uroczystością. Może to głupie, ale jakoś bałam się zapeszyć organizowaniem wieczoru panieńskiego z tak dużym wyprzedzeniem... W każdym razie na dzień przed wyjazdem przyjaciółki zabrały mnie do parku, w którym bawiłyśmy się jeszcze jako dzieci. Powiedziały, że szanują moje zdanie, ale chciały mi zorganizować choć namiastkę wieczoru panieńskiego. Byłam niesamowicie wzruszona. Zrobiłyśmy sobie dwugodzinny piknik. Dostałam prezenty, wypiłyśmy po kieliszku wina. Wróciłam do domu wczesnym wieczorem, o świcie miałam pociąg. Gdy spotkałyśmy się na ślubie, podziękowałam im raz jeszcze za tamto popołudnie. To było naprawdę miłe.


10. „Weekend panieński”

Jeśli czas i fundusze pozwalają, można zapewnić sobie zabawę na dłużej niż tylko jeden wieczór. Czemu nie zaszaleć przez cały weekend? Można przecież wyjechać z przyjaciółkami nad jezioro, albo w góry. I bawić się, póki wystarczy energii i sił.
- Ten wypad planowałyśmy od dawna - wspomina Jola - Miałyśmy zaklepane miejsce w Zakopanem. Z Krakowa wyjechałyśmy w piątek po pracy, wróciłyśmy do domu w niedzielę wieczorem. A cały weekend balowałyśmy! To był styczeń, jeszcze przed feriami zimowymi, więc miejsce na stoku dało się znaleźć. Śmigałyśmy na nartach, biegałyśmy po pubach, bawiłyśmy się w dyskotece. Polecam wszystkim Pannom Młodym, z ręką na sercu!

Jak widać na powyższych przykładach, pomysłów na spędzenie wieczoru panieńskiego jest naprawdę sporo. Najważniejsze, to dostosować się do oczekiwań Panny Młodej - odpowiednio wcześniej zorientować się czy w ogóle ma ochotę na „pożegnanie wolności” i jeśli tak, podpytać jak chciałaby spędzić swój panieński wieczór. A potem – pozostaje już tylko zrealizować pomysł i po prostu doskonale się bawić!

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon