Dekoracje ślubne - co należy wiedzieć przed spotkaniem z dekoratorem?

Dekoracje ślubne - co należy wiedzieć przed spotkaniem z dekoratorem?

Mija kolejny pracowity miesiąc przygotowań przedślubnych. Ponieważ chcemy, aby dekoracja naszej sali weselnej wyglądała jak z bajki, warto wiedzieć co zrobić, aby wszystko było tak, jak sobie to wymarzyliśmy.

Niemal każda Panna Młoda przed spotkaniem z dekoratorką skrupulatnie przegląda miliony stron internetowych w poszukiwaniu perfekcyjnego bukietu i najcudowniejszej dekoracji. Często Panie przychodzą wiedząc w jakim kolorze jest im dobrze i jaki styl pasuje do danej sali weselnej. Nie zawsze jednak wszystko da się przewidzieć...

Korzystamy więc z pomocy firmy dekoratorskiej. Na spotkanie umawiamy się telefonicznie. Nawet jeśli siedziba otwarta jest codziennie - w danym dniu może być już umówiona inna para. Ponieważ spotkania trwają dość długo, a my nie chcemy czekać, pamiętajmy aby spotkanie potwierdzić.

Punkt 1 

NA PIERWSZE SPOTKANIE ZAPRASZAMY JAK NAJMNIEJ DORADCÓW

 

dekoracje ślubne róż

Zdjęcia: Vanilla - Dekoracje ślubne, Kielce

 


Jeśli nie rozmawialiśmy z naszymi towarzyszami o szczegółowych planach, nie polecamy robić tego w trakcie ustaleń z dekoratorką. Oczywiście nie ma nic złego w zabraniu jednego lub dwóch doradców: mamy, narzeczonego, świadkowej lub siostry. Jednakże wizyta w towarzystwie świty złożonej z narzeczonego, siostry, brata, rodziców i teściów wyklucza wszelką autonomię panny młodej, a po godzinie negocjacji możemy jedynie wyjść ze spotkania skłóceni i bez jakichkolwiek ustaleń.

Pierwsze spotkanie jest bardzo ważne ponieważ to właśnie na nim musimy obdarzyć się wzajemnym zaufaniem, określić oczekiwania oraz wspólnie pomyśleć nad najlepszymi rozwiązaniami. Często dopiero teraz wyłania się wiele na pozór banalnych lecz dla rodziny szokujących niespodzianek. Dla przykładu podajmy z życia wzięte przypadki komplikacji, które mogą zdarzyć się również w waszej rodzinie:

- Panna Młoda planuje do roli świadków zaprosić cztery Panie;

- Pannie Młodej podoba się bukiet z cantedeski, podczas gdy dla mamy i babci są to kwiaty pogrzebowe;

- Panna Młoda chce jechać do ślubu wypożyczonym autem, a przecież stryjeczny wujek kupił piękny samochód i tata już z nim wszystko ustalił;

I tak dalej... i tak dalej… Jest to dla pewnych członków rodziny tak duży problem, że całe spotkanie zostaje sprowadzone do słownych przepychanek, a czas przeznaczony na konkretne ustalenia skraca się do minimum. Zdarza się czasami, że Panna Młoda ma wątpliwą przyjemność słuchania zza pleców komentarzy do jej wyborów: ,,wybierz ten” lub ,,eeee , ten to brzydki” itp.

Aby uniknąć podobnych sytuacji radzimy na pierwszym spotkaniu ograniczyć liczbę ,,pomocników” ponieważ ile ludzi tyle gustów. Ślub jest nasz i bez urażenia kogokolwiek możemy przedyskutować pierwsze kwestie w mniejszym gronie.

 

 

 

Punkt 2
SALA


dekoracje ślubne

Zdjęcia: Vanilla - Dekoracje ślubne, Kielce


Ponieważ salę wybieramy najwcześniej, zakładamy, że w dniu spotkania mamy już zarezerwowany termin wesela. Dekoracja naszej Sali musi być jej dopełnieniem a nie intruzem, dlatego niezwykle ważną kwestią jest dopasowanie wszystkich elementów tak, aby stworzyły spójną całość. Jeśli dokonaliśmy już jakiś wyborów - mówimy o tym dekoratorce.

Na niektórych salach może obowiązywać zakaz mocowania dekoracji do ścian, mebli lub sufitów – i nasz dekorator powinien o tym wiedzieć. Przed spotkaniem z dekoratorem trzeba odbyć rozmowę z zarządcą lub właścicielem sali, który dokładnie powie nam na co możemy sobie pozwolić. Należy też dokładnie ustalić w jakim dniu i w jakich godzinach nasz dekorator może wejść na salę i pracować. Warto pamiętać, że funkcjonujące w dni powszednie restauracje szykują stoły weselne dopiero w sobotę w godzinach popołudniowych. Mimo, że czasu pozostaje niewiele, dekorator, który przyjedzie na miejsce, może przeżyć rozczarowanie w związku z faktem, że stoły są jeszcze nie nakryte. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo takiej sytuacji rozmawiamy z osobą odpowiedzialną za organizację wesela w lokalu kilka dni wcześniej.

Ostatnie dni tuż przed weselem wypełniają Państwu Młodym liczne obowiązki, dlatego ważne jest, aby dekorator miał numer telefonu właściciela(ki) sali. Nie tylko ułatwi to wszelkie ustalenia, ale zwolni zapracowaną Parę Młodą z roli pośredników.

Niektóre sale mają swoich dekoratorów, niechętnie godzą się lub nie wyrażają zgody na ingerencję z zewnątrz. Tak więc już przy podpisywaniu umowy na organizację wesela warto ustalić co dokładnie wchodzi w skład dekoracji oferowanej przez właściciela lokalu. Często oferta nie jest atrakcyjna i okazuje się, że do wcześniejszej ceny należy uiścić dodatkową opłatę. 

Niejednokrotnie Młodzi zastanawiają się czy w takiej sytuacji w ogóle decydować się na salę. Zdarza się często, że dopiero wtedy właściciel Sali w rozmowie wyjawia skłonność do ustępstw. Może nam zaoferować np. inną kolorystykę lub darmowe obrusy. W rezultacie może zgodzić się nawet na pomoc firmy dekoratorskiej. Skoro już dojdziemy do porozumienia - pamiętajmy aby dopilnować kilku kwestii.

Warto upewnić się:

- czy dekoracja zostanie usunięta bez dodatkowych kosztów;

- czy nie zostaniemy obarczeni obowiązkiem przywrócenia jej po imprezie do pierwotnego stanu;

- które elementy dekoracji są stałe, a które zostaną zlikwidowane.

Ważne: dokładnie czytajmy umowę gdyż może zawierać niekorzystną klauzulę naliczenia dodatkowych kosztów za dekorację. Nie spodziewajmy się, że właścicielka z entuzjazmem ją zmieni. Jedyna słuszna rada – odważnie negocjujmy. Z pewnością możemy wprowadzić wiele zmian na naszą korzyść.

Niektóre sale, zwłaszcza restauracje, oferują kwiaty. Tu cała procedura się powtarza. Pytamy w jakiej ilości, czy mamy wpływ na ich rodzaj, a jeśli zupełnie nam nie odpowiadają, to czy jest możliwość odliczenia kosztów lub wprowadzenia zmian. Dlaczego jest to tak ważne przed spotkaniem z dekoratorem chyba nie musimy odpowiadać.

Podsumowując: w przypadku każdej sali pytamy o gratisy, co dostajemy dodatkowo np. świeczki, świeczniki, naczynia szklane, organza, skirting (marszczony obrus przed stołem Państwa Młodych), pytamy o ewentualne koszta dodatkowe oraz jaka może być ingerencja dekoratora na sali i czy coś ogranicza jego czas pracy.

 

Punkt 3
ZAPLANOWANIE BUDŻETU WESELNEGO

 

dekoracje ślubne czerwień

Zdjęcia: Vanilla - Dekoracje ślubne, Kielce

 


Wyobrażenia, potrzeby, a także kwota, jaką Młodzi chcą przeznaczyć na dekorację, mogą się znacznie różnić. Szczegóły te powinny zostać przedyskutowane przed przyjściem do dekoratora. Należy zweryfikować je z ofertami kilku firm. Ponieważ sala sali nierówna, myślmy o tym dużo wcześniej.

Jeśli wybieramy salę typu „remiza” może warto rozważyć, czy nie dorzucić nieco więcej grosza do lokalu, który nie wymaga kilkudniowego nakładu pracy firmy dekoratorskiej, a jedynie kwiatów z drobną dekoracją przy wejściu lub za Młodą Parą.

Na spotkaniu z dekoratorem warto wiedzieć na czym nam obojgu zależy i jaki dokładnie mamy budżet. Profesjonalny Dekorator będzie miał wiele pomysłów i przedstawi nam kilka opcji, ale pamiętajmy, że tym lepiej będą one trafione im dokładniej zaplanujemy całkowity koszt. Oferty dekoratorów będą znacząco się różnić. Zwykle ma na to wpływ doświadczenie oraz jakość ,,wyrobów”. Oglądajmy galerie, które powiedzą nam dużo o stylu danej firmy.

Dekorator powinien zadbać abyśmy pamiętali o wszystkich szczegółach, warto jednak wcześniej przygotować listę niezbędników (butonierka, dekoracja samochodu, kościoła, kwiaty dla rodziców i rodziców chrzestnych, kwiaty do włosów, bukiet ślubny, pokrowce, kurtyna świetlna, podwieszanie sufitów, fontanna czekoladowa, winietki...).

Punkt 4
SPÓJNY BUKIET


dekoracje ślubne bukiet ślubny

Zdjęcia: Vanilla - Dekoracje ślubne, Kielce

Suknia Ślubna wybierana jest dużo wcześniej niż bukiet ślubny. Pamiętajmy, aby na spotkanie zabrać ze sobą zdjęcie sukienki lub, jeśli nie jest to możliwe, opisać ją jak najdokładniej dekoratorce. Zdjęcie pozwoli specjaliście sprecyzować jakie bukiety będą najlepiej pasować do danego stroju. Dekorator połączy wszystkie części naszej układanki w jedną całość. Pierwsze wybory będą konsekwencją całej reszty. Jeśli wszystko zacznie się od tulipanów, prawdopodobnie znajdą się one i na sali i na samochodzie.

Równie ważny jest makijaż ślubny. Jeśli jesteśmy już po wizycie u kosmetyczki, mamy wstępne pomysły i wiemy w czym czujemy się dobrze - warto o tym wspomnieć.

Jeśli interesują nas konkretne kwiaty - zapytajmy czy są one dostępne w danym sezonie. Podsumowując: mówimy o tym, co już wybraliśmy.


Punkt 5
FORMALNOŚCI


dekoracje ślubne umowa

Zdjęcia: Vanilla - Dekoracje ślubne, Kielce

Jeśli jesteśmy zdecydowani na daną firmę lub z braku czasu chcemy wszystko załatwić podczas jednego spotkania, pamiętajmy o podpisaniu umowy. Zwykle przy finalizacji należy wpłacić zaliczkę. Mogą być to stałe stawki lub procent od całej kwoty. Jeśli jeszcze nie jesteśmy przekonani do danej oferty i boimy się, że nasz termin w trakcie poszukiwań może zająć ktoś inny, zapytajmy o możliwość rezerwacji. Zwykle firmy zgadzają się na kilka dni bezpłatnej rezerwacji podczas której mamy czas na spokojnie przemyślenie wszystkich ofert. Dekoracje są dobierane indywidualnie, większość firm posiada jednak przybliżony kosztorys, który ułatwi nam szybkie porównanie cen.

Jeśli chcemy podpisać umowę, ale zastanawiamy się nad drobnymi szczegółami, które powstrzymują nas przed ostatecznym podpisem, zapytajmy jakich zmian możemy dokonać w późniejszym terminie. Zdarza się, że podczas zamawiania sali jest ona w kolorze kremowym, w międzyczasie odbywa się remont i zastajemy pomarańczową salę. Każda z firm powinna wykazać się empatią i bez problemu dopasować nową kolorystykę dekoracji. Pamiętajmy jednak, aby wspomnieć o możliwej zmianie. Właściciele sal informują o tym klientów ponieważ dla większości par świeżo odremontowana sala jest niewątpliwym wabikiem.

Elementy w umowie mogą być wypisane bardzo ogólnikowo np. bukiet 2 szt., dekoracja samochodu, wypożyczenie pokrowców białych matowych 180szt., wypożyczenie fontanny alkoholowej 2 dni itd. z podaną sumą końcową. Nie będzie więc problemem jeśli dokonamy zmiany bukietu. Pamiętajmy jednak, że znacząca zmiana liczby gości może nieść potrzebę większych zmian w umowie: np. jeśli lista gości spadnie do 100 osób odliczenie 60 pokrowców będzie jedynie dobrą wolą wynajmującej firmy.

A więc jeszcze raz przypominamy o tym, co ważne: koniecznie dokładnie czytamy umowy i pytamy o szczegóły, przeliczamy, porównujemy, wybieramy świadomie kierując się przy tym złotą zasadą, którą zgrabnie w słowa ujął pewien autor złotych myśli:

 

„Marzenie od planowania różni się tylko ilością zużytego papieru” :)

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon