Do serca przytul psa... - o zwierzętach na ślubie i weselu

Do serca przytul psa... - o zwierzętach na ślubie i weselu

Photo credit 1 

Uroczystości ślubne nie tylko są poprzedzone wielotygodniowymi przygotowania, ale i trwają zazwyczaj wiele godzin. W tym czasie ci uczestnicy wesela, którzy są właścicielami zwierząt – zwłaszcza psów - stają przed dylematem: gdzie i z kim zostawić swojego pupila? A może lepiej byłoby zabrać go ze sobą na uroczystości? Czy to jednak nie stanie się przyczyną kłopotów, jeśli na przykład pies zacznie skakać na innych gości, ściągnie obrus ze stołu albo swoim szczekaniem zagłuszy muzykę?

W celu uniknięcia tego typu dylematów oraz nieporozumień w niektórych krajach coraz większą popularność zdobywa nowa profesja: wedding dog sitter. Nazwa ta opisuje osobę, której zadaniem na uroczystościach weselnych jest kompleksowa opieka nad czworonożnymi pupilami.

Wedding dog sitter
Photo credit 2 i 3

Przez opiekę taką rozumieć należy nie tylko dbałość o zwierzęta podczas uroczystości (spacer, odpowiednie jedzenie – zdecydowanie nie to ze stołu!), ale także o przygotowanie czworonogów do uroczystości. Wedding dog sitter troszczy się również o odpowiednią toaletę i elegancki ubiór futrzanych milusińskich.

Zwierzak na weselu
Photo credit 4 i 5

 

Oczywiście, nie wszystkie zwierzęta nadają się, by zabrać je na przyjęcie weselne. Psy, które nie reagują na polecenia; rozszczekane czy nie lubiące towarzystwa większej ilości ludzi (lub zwierząt, bo bywa że wedding dog sitter opiekuje się większą ilością pupili) nie mogą uczestniczyć w takiej uroczystości. 

Pies na ślubie
Photo credit 6 i 7

Obfitość jedzenia na weselnych stołach w połączeniu z przymilną psią lub kocią mordką mogą stać się dla gości wielką pokusą, by podzielić się ze zwierzęciem zawartością swojego talerza. Wszak dla wszystkich powinno starczyć weselnego tortu! To jednak zdecydowanie zły pomysł, którego realizację futrzaki ciężko odchorowują. Coraz częściej zamawiane są więc dla nich specjalne ciasta – wyglądające naprawdę bajecznie, ale pozbawione takich składników, które mogą zwierzętom zaszkodzić.

Zwierzę na ślubie
Photo credit 8

Miłą pamiątką dla Państwa Młodych i gości weselnych może być zdjęcie z takim niezwykłym gościem na czterech łapach.

A czy wy zdecydowalibyście się na obecność czworonoga na Waszym ślubie i weselu? Co myślicie o instytucji wedding dog sitter? To coraz częściej konieczność czy może fanaberia?

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]