Eleganckie Auto Ślubne

Eleganckie Auto Ślubne
Zwyczaj szczególnego traktowania pojazdu ślubnego wywodzi się z tradycji ludowej. Wóz zaprzęgniety w konie odświętnie przyozdobiony świeżymi kwiatami miał istotne znaczenie dla odpowiedniego rozpoczęcia drogi do kościoła. W zależności od regionu, panna młoda trzykrotnie stawała i siadała lub też stała na wozie przez całą drogę do kościoła, aby inne dziewczęta także wkrótce wyszły za mąż. Dzisiaj młode pary mają zdecydowanie szerszy wybór pojazdów ślubnych.
                                                                                                 
Po czasach transformacji politycznej nietrudno o zabytkowy, stylowy, sportowy środek lokomocji. W zależności od osobistych wizji, preferencji oraz stylu charakteru i nastroju uroczystości ceremonię mogą uświetnić Cadillaki, Lincolny, Mercedesy, Porsche. Ponadczasowo modne pozostają automobile w styl vintage, więc Austiny, Bentley, Jaguary czy Rolls Royce. Bywają też amatorzy Czajek, Wołg, Warszaw. Warto wspomnieć także o motocyklach. Równie oryginalną i wyjątkowo urokliwą oprawę uroczystości może stanowić bryczka, powóz albo kareta.
 
Mając wybrany pojazd musimy też pomyśleć o efektownej dekoracji, która głęboko zapadnie w pamięć. Dekoracja auta wiozącego Parę Młodą do ślubu jest równie ważna jak wystrój kościoła, czy sali weselnej. Bez względu na rodzaj pojazdu, projektując dekorację należy uwzględnić kilka elementów. Tyczą się one tematyki danego wesela, użytych kolorów jak i zastosowania odpowiednich gatunków kwiatów. Nader istotne jest, aby wybrana dekoracja (kwiaty, poszczególne elementy) współgrała z charakterem całej uroczystości oraz suknią i bukietem panny młodej, dekoracji kościoła oraz sali weselnej.
 
Niekiedy zdarza się, iż auto samo w sobie już jest dekoracją. Zazwyczaj nie ma już potrzeby takiego auta dekorować, gdyż może dojść do? przedobrzenia? sprawy. Jak już nadmieniłam, preferuję koherencję we wszystkich dekoracjach i przeważnie odwołuję się do motywu przewodniego łaczącego poszczególne dekoracje. Jeżeli kwiatem wiodącym w wiązance jest róża, a kolorystyka oscyluje w okół zieleni - to dekoracja samochodu i sali również opiera się na tej bazie. Należy pamiętać, aby dekoracje przystosować do charakteru pojazdu. Klasyczny dekor nie będzie korzystnie prezentował się w przypadku sportowego auta, które dla podkreślenia swojego charakteru musi posiadać bardziej dynamiczne i nowoczesne ozdoby.
 
Ponadczasowe w dobrym tonie pozostają klasyczne i eleganckie kompozycje z róż w odpowiednich tonacjach barwnych współgrające ze stylowymi zabytkowymi autami jak również limuzynami. Najczęściej do dekoracji samochodów wykorzystuje się elementy dekoratorskie z kwiatów świeżych. Udekorować można w zależności od typu auta pokrywę silnika, szyby, klamki, bagażnik. Ozdobą klamek mogą być drobne kompozycje z kwiatów zastosowanych przy dekoracji pokrywy silnika jak również pojedyńcze kwiaty.
 
Kwesią nieulegającą wątpliwości jest, iż samochód wiozący młodą parę na ślub i wesele, powinien być sprawny, w dobrym stanie i czysty. Baczną uwagę należy zwrócić na to, by kierowca wiozący Młodą Parę ubrany był co najmniej w elegancki garnitur. Nadmienię, że zdarzają się szoferzy ubrani w liberię, co dodaje wielkiego szyku.                           

Prezentujemy dwa samochody zabytkowe Mercedes W 111 i sportowe Audi Quattro oraz Audi Coupe należące do grupy pojazdów tzw. youngtimer.

Mercedes-Benz W111 to generacja limuzyn klasy wyższej, zaprezentowana na salonie samochodowym we Frankfurcie w 1959 roku. Seria W111 , napędzana była 6-cylindrowym silnikiem. Seria W112 zaś uchodziła za bardziej luksusową - miała mocniejszy, również 6-cylindrowy silnik, przedłużone o 10 cm nadwozie oraz była standardowo wyposażona w pneumatyczne zawieszenie. Opisywany Mercedes pochodzi z 1959 roku i posiada niski numer nadwozia 956 z 297 000 wyprodukowanych. Zalicza się do I serii produkcyjnej z lat 1959 ? 1965. W111 ? W112, choć nie był konstrukcją całkiem nową (zawieszenie i silnik "odziedziczone" po poprzedniku), zawierał kilka innowacyjnych rozwiązań. Najważniejszym z nich były strefy kontrolowanego zgniotu, które w razie wypadku pochłaniały energię, pozwalając tym samym zachować sztywność kabinie pasażerskiej.

Wspólną cechą wszystkich modeli W 111 - 112 były charakterystyczne zakończenia kantów klapy bagażnika. Niemcy nazwali ten zabieg stylistyczny Heckflosse (niem. heck - tył, Flosse - płetwa), anglicy zaś - Fintail (ang. tail - tył, fin - płetwa). Owe "płetwy z tyłu", zaprojektowane przez zespół Karla Wilferta, nawiązywały do stylistyki ówczesnych amerykańskich krążowników.

Prezentowany Mercedes należy do rzadko występującego obecnie typoszeregu W 112 Posiada oryginalną skórzaną tapicerkę a samo wnętrze emanuje stylem końca lat 50 -tych. Samochód zwraca na siebie uwagę wszędzie tam, gdzie się pojawia. Jego unikalność sprawi, że uroczystość zaślubin nabierze niepowtarzalnego i urokliwego charakteru. Szofer prowadzący samochód prezentuje się w liberii.
 

 

 
zabytkowy samochód do ślubu

zabytkowe auta do ślubu

zabytkowe auta do ślubu

zabytkowe samochody do ślubu
Zdjęcia: eleganckieautoślubne.pl


Audi Quattro - model sportowego samochodu osobowego produkowanego przez firmę Audi AG w latach 1980-1991, który święcił wiele triumfów na trasach rajdowych. Auto, które odmieniło oblicze rajdów samochodowych i rozpoczęło erę popularyzacji napędu na 4 koła w samochodach osobowych. Audi Quattro zadebiutowało 3 marca w 1980 roku w Genewie. Auto zaprezentowane w Genewie technicznie opierało się na wielu elementach Audi 80 Typ 81, na jego bazie powstało również Audi Coupé typ 85. Audi quattro nosiło wewnętrzne oznaczenie Typ 85, auto zewnętrznie wyróżniało się poszerzeniami nadkoli, szerokimi zderzakami, itp. Pod maską pracował silnik pięciocylindrowy z turbodoładowaniem, początkowo o pojemności 2.1l i mocy 200 KM. Był on rozwinięciem silnika znanego z Audi 200 5T Typ 43. Posiadał 10 zaworów i mechaniczny wtrysk paliwa. Audi Quattro z tym silnikiem rozpędzało się do 100km/h w 7.1s i osiągało prędkość maksymalną 222km/h. Auto było wyposażone w stały napęd na 4 koła z blokowanym centralnym i tylnym mechanizmem różnicowym.

Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1987 roku. Jest to model produkowany od 1984 w którym to zastosowano zmienione reflektory przednie, wprowadzono komputer z funkcją mowy, stanowił on wyposażenie seryjne jedynie przez trzy lata. Lampy tylne otrzymały czarne klosze, co podkreśliło jeszcze bardziej jego sportowy charakter. Audi jest wykonane w wersji cywilnej, posiada czarną skórzaną tapicerkę. Malowanie samochodu nawiązuje do stylizacji rajdowej stosowanej przez fabryczny zespół Audi. W sumie wyprodukowano około 11 tys. sztuk Audi Quattro. Specyfiką tego modelu jest to, iż jego produkcja odbywała się ręcznie na wydzielonych stanowiskach. Nieduża produkcja w ciągu 11 lat opierała się na indywidualnych zamówieniach klientów. Numer produkcyjny tego egzemplarza to 347 z 1987 roku. Modele tego samochodu są bardzo rzadkie w Polsce znajduje się kilka egzemplarzy w specyfikacji cywilnej. Samochód zwraca na siebie uwagę swoją sylwetką uzupełnioną o specyficzne malowanie, które powoduje, że nikt nie pozostaje obojętny na jego widok. Wynajęcie samochodu na czas zaślubin gwarantuje, że uroczystość pozostanie w pamięci gości na długo. Kierowca wiozący Pare Młodą ubrany jest stosownie do charakteru pojazdu ? kombinezon kierowcy rajdowego.
 
samochod do ślubu audi quattro
samochód do ślubu audi quattro

samochod do ślubu audi quattro

samochod do ślubu audi quattro
Zdjęcia: eleganckieautoslubne.pl
 
 
 
 
 

Audi Coupe model B3 zostało przedstawione w 1987 i produkowane do 1991roku, jako bezpośredni następca modelu Coupe B2. Prezentowany samochód pochodzi z 1990 roku. Wybierając ten typ samochodu jako auto ślubne tak jak w przypadku wcześniej przedstawionych samochodów, Państwo Młodzi mają możliwość wyróżniać się na tle całej masy podobnych współczesnych samochodów, wszak ten dzień jest ważnym wydarzeniem w życiu Państwa Młodych oraz ich najbliższych.
 
samochód do ślubu audi coupe

audi coupe samochód do ślubu

samochód do ślubu audi coupe

samochód do ślubu audi coupe
Zdjęcia: eleganckieautoslubne.pl
 

Istnieje możliwość stworzenia ciekawego zestawu, kiedy to Państwo Młodzi pojadą Audi Quattro a Świadkowie Audi Coupe wzbudzając tym samym zainteresowanie na trasie przejazdu. Wydarzenie utrwalone na filmie i zdjęciach oraz w pamięci długotrwałej pozwolą na przypomnienie sobie tego miłego akcentu całej uroczystości ślubnej.

Kompleksowa organizacja wesel i ślubów, samochody zabytkowe, fontanny czekoladowe, candy bar, konsultacje ślubne. Tel 731739019, 602654579.
 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon