Jak dobrać tkaniny na Twoje wesele?

Jak dobrać tkaniny na Twoje wesele?

Fot. Uśka @uskafoto.pl Autor sesji: @takeaboutlove.pl

 

Długo i starannie wybierałaś paletę barw na swoją uroczystość. Nie było to łatwe, ale już wiesz jakie kolory będą oprawą Twojego ślubu i wesela. Co dalej? Jak osiągnąć zamierzony efekt wystroju sali?

 

Wprowadzenie w życie Twojej palety barw rozpoczyna się już na etapie zaproszeń. O ile bardzo łatwo dobrać kolor i styl papeterii, gdyż drukarka może wydrukować nawet ściśle określoną barwę jeśli tylko potrudzimy się o szukanie wartości CMYK naszej palety (co może się przydać też na dalszych etapach), o tyle inne elementy wydają się dużo trudniejsze do personalizacji. Wchodząc na salę i widząc, że do wyboru mamy białe obrusy lub? białe obrusy możemy trochę się zniechęcić. Oczywistym jest także, że nikt nie zgodzi się na przemalowanie ścian, wymianę wykładzin bądź też trwały montaż naszych dekoracji. Co więc począć?

 

Każdy dekorator wie, że gra barwami w wystrojach uroczystości odbywa się na tkaninach i kwiatach. To te elementy są najwyraźniejsze, jako pierwsze przyciągają wzrok, dominują na stołach. Jak więc wybrać tkaniny na swój ślub i wesele?

 

Fot. @Ślubne Historie Grzegorz Kulpiński  Organizacja @DecorWedding 

 

Na szczęście odkąd pojawiły się na rynku wypożyczalnie tkanin dekoracyjnych, w tym obrusów i serwet mamy wachlarz możliwości i nie wahajmy się z nich korzystać! Odpowiedni dobór tkanin niesamowicie przemieni wnętrze i nada mu pożądany styl. 

 

Ale jak się zabrać za tą transformację? Oczywiście będzie to wymagało trochę pracy.

 

 1. Zastanów się nad kolorem
  To oczywiście najważniejszy punkt ? musisz wiedzieć jaka barwa w Twojej palecie ma być dominująca ? ta będzie odpowiednia na obrusy. W kolorach uzupełniających dobierz kwiaty i serwety, a także obrusy na bufety. Barwami możesz pobawić się i je trochę pomiksować ? np. w luźniejszej strefie chill-out, gdzie stoły koktajlowe lub poduchy mogą stworzyć tęczę kolorystyczną.

 2. Faktura
  Poza barwą w tkaninach istotny jest także materiał, z którego są wykonane. Cekiny będą fajne do stylu glamour, a len do naturalistycznego. Tkaniny wzorzyste, na przykład granatowe lub czerwone pasy mogą podbić nam styl marynistyczny lub śródziemnomorski, natomiast gładka faktura sprawdzi się przy stylizacjach klasycznych i eleganckich, ale także przy każdej innej bo jest najbardziej uniwersalna. Welur, hit tego sezonu, pasuje do wielu aranżacji, ale w szczególności do tych nowoczesnych, glamour, ale też jesiennych, zimowych, otulając nas swoim puszkiem :-)

 3. Jakość
  Zwróć uwagę na jakość tkanin. Goście będą je oglądać z bliska ? siedząc przy stołach bezpośrednio stykają się z obrusami i serwetami, ale także spędzając czas przy bufetach mają doskonały widok na znajdujące się tam tkaniny. Zakurzone zasłony i brudne kotary lub też obicia namiotów także wzbudzą niechęć Gości. Tylko pozornie tego nie widać. Materiały zjedzone przez mole nawet w najciemniejszych salach będą wyglądały paskudnie.

 4. Doskonały kamuflaż
  Tkaniny typu szyfon, płócienne, tiul, itp? doskonale sprawdzą się do metamorfozy przestrzeni. Chcesz rozjaśnić salę? Rozwieś białe płótno lub lekkie szale szyfonowe lub tiulowe w kilku punktach pod sufitem lub na ścianach. Chcesz zasłonić paskudny stary barek, który nie wiedzieć czemu jest częścią Twojej Sali? Zawieś lub rozstaw lekką kurtynę z pasów materiału. Chcesz pomniejszyć optycznie lub po prostu skrócić salę, która jest zbyt duża? Odetnij ją cekinową ścianką w wybranym punkcie.

 

Fot. materiał własny APP

Poprzedni artykuł


Archiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]