Jak napisać podziękowania dla gości weselnych?

Jak napisać podziękowania dla gości weselnych?

Niewiele par decyduje się na wysyłanie podziękowań dla gości po przyjęciu weselnym. Jestem przekonana, że to bardzo miły gest, który zostanie doceniony przez zaproszonych na przyjęcie gości!

W dniu ślubu pamiętamy o podziękowaniu za przybycia. Jeszcze bardziej elegancko jest wysłać liścik w podziękowaniu za uczestniczenie w tym ważnym wydarzeniu. Dobrze widziane jest również podziękowanie za upominek podarowany przez gości. Ten drobny gest sprawi, że goście poczują się docenieni i jeszcze mile wracać będą wspomnieniami do dnia Waszego ślubu.

Nie wiesz, jak napisać podziękowania? Podpowiem Ci jak zrobić to z klasą, ale w prosty sposób!

Jeśli macie taką możliwość - przygotujcie odręczne podziękowania. Jeśli liczba gości była znacząca, zaplanuj chociaż odręczny podpis.

1 CZĘŚĆ - WSTĘP

Użyj zwrotu grzecznościowego: Droga, Drogi, Kochany, Kochana, Kochani, Moi Drodzy, Przyjaciele, Babciu etc. Im bardziej spersonalizowany zwrot, tym bardziej adresat doceni gest.

2 CZĘŚĆ – PODZIĘKOWANIA

Z całego serca pragniemy podziękować za obecność w tak ważnym dla nas dniu. Dziękujemy Ci również za / tu wymieńcie podarunek/, który umili nam każdy dzień i przypominać będzie o dniu naszego ślubu.

3 CZĘŚĆ – PERSONALIZACJA

W tej części podziękuj za coś personalnego np.: miłą rozmowę, taniec, a może przemówienie czy niespodziankę? Doceń i podziękuj.

4 CZĘŚĆ – ZAKOŃCZENIE

Na zakończenie użyjcie prostego zwrotu grzecznościowo w stylu: Do szybkiego zobaczenia!, Pozdrawiamy ciepło!

PODPIS

To miejsce na odręczne podpisy

Goście poczują się wyjątkowo po otrzymaniu takiego podziękowania. Możesz mi zaufać!

Pamiętaj o odpowiednim czasie wysłania podziękowań. W dobrym tonie jest wysłać podziękowania w tygodniu poślubnym, gdy emocje jeszcze nie opadły, a wy doskonale pamiętacie każdy detal ślubnego wydarzenia. Aby w tygodniu poślubnym nie biegać w poszukiwaniu drukarni czy sklepu z papeterią, przygotujcie się do zadania wysyłki podziękowań jeszcze przed ślubem. Oszczędzicie sobie stresu, a wypisywanie listów będzie samą przyjemnością. Włączcie ulubioną muzykę, niech wrócą ślubne wspomnienia!

Credit of main photo: http://www.bridebox.com/blog/who-to-invite-to-your-wedding/

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]