Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.
No i stało się – Agata wychodzi za mąż. Razem z nią przeżyłam euforię, kiedy oznajmiła mi to jakiś miesiąc temu. Objęłyśmy się, skakałyśmy, potem śmiałyśmy się. Aż Agata spoważniała i zapytała - „Pomożesz mi wybrać suknię ślubną?
- Tak, z przyjemnością – odparłam pełna entuzjazmu.
„Co to za problem? - myślałam. Przecież Agata jest osobą zdecydowaną. Skoro wybrała TEGO JEDYNEGO FACETA – on co prawda sądzi, że to on ją wybrał – to z wyborem sukni na pewno tym bardziej sobie poradzi.”
- Masz już jakąś wizję? - dopytałam
- Wcześniej wydawało mi się, że tak, ale wiesz, jak zaczęłam wgłębiać się w ten temat, okazało się że to wcale nie jest takie proste. Na przykład – jaki wybrać kolor – jak sądzisz?

Przez moją głowę przebiegły obrazy ze wszystkich wesel, na których byłam. Na każdym z nich jawiły się moje koleżanki, kuzynki, ciotki – wszystkie, niczym białe plamy na tle barwnego tłumu, z welonem upiętym we włosach.
- To ty nie chcesz tak tradycyjnie, w bieli? -
- Ale bardziej widziałabyś mnie w absolutnej bieli, diamentowej bieli, kości słoniowej czy odcieniach szampana?

Nawet wtedy nie zdałam sobie jeszcze sprawy z powagi sytuacji. Weszłam w nową rolę życiową – ze zwykłej przyjaciółki od serca przekształciłam się w przyjaciółkę przyszłej panny młodej. Agata przestała czytać blogi o modowych nowinkach, przeoczyła polowanie w HM na biżuterię zaprojektowaną przez Annę Russo, nie poszła na premierę „Paryż – Manhattan” i nie pojawiła się w Klubie na degustacji drinków nowej generacji.
- Wyszukałam już listę salonów ślubnych, które musimy odwiedzić – wykrzyczała mi do słuchawki, kiedy opowiadałam jej o nowym naszyjniku z Zary. Kiedy mam zamawiać wizytę? Pasuje ci w sobotę?


Suknia ślubna lira Annais Bridal
                                         Zdjęcie: Annais Bridal
 

Planowałam, że wybierzemy się do galerii na przegląd jesiennych trendów i wypijemy dobrą kawę, ale powiedziałam:
- Tak, tak, oczywiście
- Świetnie – zastanów się, jakie fasony byłyby dla mnie odpowiednie. Mam kilka typów, ale ty zawsze masz takie dobre oko.

„No niestety, nie uniknę konfrontacji – tłumaczyłam sobie. Agata zada mi kilka tych swoich pytań typu absolutna biel czy diamentowa – i wyjdzie na to, że doradca ze mnie żadem. Muszę zrobić rozpoznanie”.

Niewiele myśląc wklepałam w wyszukiwarkę - „Jak wybrać suknię ślubną?”. Po przeczytaniu kilku zdań utworzyłam nowy dokument, gdzie zaczęłam skrzętnie przekopiowywać wszelkie frazy, które mogłyby tyczyć się cery czy figury Agaty. Brnęłam od strony do strony, od portalu do portalu. Suknia ślubna, która dotąd jawiła mi się jako biała szata dopasowana u góry z szerokim dołem, okazała się mieć tysiące wcieleń, które różnymi kluczami można było usystematyzować. Ta z mojej głowy nazwana była suknią klasyczną. Rozmyślania przerwał sygnał komórki. Spojrzałam na wyświetlacz – Agata.
- Tak?
- Słuchaj, zaczynamy od 10.15. Będę po ciebie o 10, ok?
- Ok, właśnie się przygotowuję...
- To super – przerwała mi – bo jeszcze chciałabym, żebyś mi doradziła, w jakiej tkaninie byłoby mi najlepiej – bardziej szyfon, czy np. koronka?

Zrozumiałam, że cały wieczór spędzę przed komputerem.
Po jakiejś godzinie byłam o tyle mądrzejsza, że Agacie, jako dziewczynie o jasnej cerze, pasować będzie kolor kości słoniowej, inaczej mówiąc – écru. Miałam poważny problem z przypisaniem figury Agaty do opisanej typologii.

Przeczytałam: „Najczęstsze typy sylwetek kobiecych to między innymi: gruszka, jabłko, klepsydra oraz odwrócony trójkąt. W pierwszym przypadku charakteryzuje się ona wąskimi ramionami i talią, a szerokimi biodrami. W drugim przypadku występuje rozbudowana linia ramion, obfity biust, brak wyraźnego wcięcia w talii i krągłe biodra. Klepsydra to dosyć obfity biust, wyraźne wcięcie w talii i krągłe biodra. Z kolei odwrócony trójkąt to rozbudowana linia ramion, wąska talia i biodra”

Czy Agata to klepsydra czy może gruszka? Ramiona ma wąskie, biust raczej mały, talię wciętą – to pasuje do gruszki. Ale czy ma duże biodra? Raczej normalne. Nie jest też klepsydrą, bo kształty raczej u niej mało obfite. Nadszedł czas by przejść do konkretów – jaki fason będzie dla niej odpowiedni?Suknia ślubna Silia annais Bridal
Zdjęcie: Annais Bridal


Może suknia o fasonie ryby? Opinająca biodra, zwężona przy kolanach i rozszerzająca się ku dołowi? A może style empire – odcięcie pod biustem i luźno puszczony dół. Chociaż ten fason wydłuża sylwetkę, a Agacie raczej nie jest to potrzebne. Podobno bezpieczny krój to litera A, jednostajnie rozszerzająca się ku dołowi. Pasuje właściwie każdej sylwetce. Agacie pasowałaby też princessa. Cięcia podkreśliłyby jej wąską talię. Suknia prosta to raczej coś dla mnie – na wąskie biodra, dla typu „chłopczycy”. Co za typologia! Ale swoją drogą wolę być „chłopczycą” niż np. pieczarką (znalazłam też takie określenie) – nikomu nie ujmując. Ale przecież mam myśleć o Agacie.

Kiedy doszłam do tkanin, miałam już serdecznie dość bycia przyjaciółką panny młodej. Ustaliłam tylko, że satyna to taki jakby grubszy atłas, szyfon jest bardzo lejący i zwiewny, a tiul – to taka tkanina jak welon. Z tą wiedzą wsiadłam następnego dnia do samochodu Agaty.
- I jak? - zapytała

Chociaż to ja miałam na sobie nowe ciuchy, a ona była w znanym mi trenczu z zeszłego sezonu - promieniała. Miałam wrażenie, że otacza ją jakaś świetlista aureola.
- No cośtam wiem – odparłam trochę obrażona na jej wygląd.

Dotarłyśmy do salonu. Agata szła przodem, trzymając w dłoniach jakąś opasłą teczkę. Na zapytanie pani obsługującej, czy wybrała jakiś fason, wyciągnęła z niej dziesiątki wydruków z internetu.
- Ja widziałabym Agatę w literze A, ewentualnie w stylu empire, w kolorze écru – rzuciłam z przekonaniem.

Pani spojrzała na mnie z nieskrywaną pogardą. Nie była też specjalnie zainteresowana teczką Agaty.
- Tutaj są katalogi – oznajmiła. Proszę wybrać modele, które chce pani przymierzać i zapraszam do kabiny.
Suknia ślubna Kitty Annais Bridal
       Zdjęcia: Annais Bridal


Aureola Agaty zaczęła blednąć. Z zapałem zabrałam się do przeglądania katalogu i po chwili
wybrałam 3 suknie – modele o kroju litery A. Przekonałam Agatę, że MUSI je przymierzyć i że na pewno pasują do jej sylwetki, która plasuje się pomiędzy klepsydrą a gruszką. Moja przyjaciółka spojrzała na mnie pytająco
– Między klepsydrą a gruszką ? - powtórzyła, ale ostatecznie zniknęła posłusznie w przymierzalni i w krótkich odstępach czasowych zaprezentowała mi wyszukane kreacje. Cóż, bez aplauzu. Pani z salonu ewidentnie uznała swój obowiązek za spełniony i pożegnała nas z wyrazem ulgi, niczego od siebie nie proponując. Aureola Agaty zniknęła.

W kolejnym przybytku ślubnej obfitości przywitała nas bardzo miła i uśmiechnięta dziewczyna. Salon od razu przypadł mi do gustu. Urządzony był bardzo estetycznie, ale jednocześnie nie czułam się, jak w składzie porcelany. Popatrzyłam na Agatę, ona też wydawała się zadowolona. Pani posadziła nas na wygodnych pufach i zaproponowała kawę. Moja przyjaciółka najwyraźniej straciła rezon po ostatnich przymiarkach, więc poczułam się w obowiązku wystąpić w jej imieniu.
- Która pani będzie panną młodą – zagadnęła obsługująca nas dziewczyna.
- ja – odparła nieśmiało Agata
- Czy ma już pani jakąś wizję, wybrany fason?
- Moja przyjaciółka ma taką figurę między gruszką a klepsydrą – zabrałam głos – Dlatego myślimy o sukni w literę A, no może ewentualnie...
- Widzę, że ma pani jakieś zdjęcia – przerwała moje wywody dziewczyna, wskazującna otwartą teczkę Agaty. Może pokaże mi pani, co się pani podoba?
 


suknia ślubna Hariett Annais Bridal
  Zdjęcie: Annais Bridal


W Agatę ponownie zaczęło wstępować światło. Najpierw niepewnie, ale po chwili już z wielką wprawą, rozpostarła przed konsultantką (tak nazywa się ekspedientka w salonie ślubnym) swoje wizje.

Ku mojemu zdumieniu chodziło o suknię o kroju ryby, wykonaną z koronki.
- Ale czy Agacie będzie dobrze w takim fasonie? - ja widziałabym ją bardziej w literze A – próbowałam protestować.
- Przymierzymy różne fasony – zaproponowała konsultantka – i zobaczymy, w którym będzie się pani najlepiej czuła. Kiedy zobaczę panią w kilku modelach, łatwiej mi będzie coś doradzić.

Agata wzięła duży łyk kawy – bardzo dobrej zresztą – i zniknęła za kotarą. Kiedy konsultantka odsunęła zasłonę, zobaczyłam nie moją przyjaciółkę, tylko promieniejącą gwiazdę. Miała na sobie suknię o fasonie ryby, uszytą z pięknej koronki. Pierwsza warstwa kreacji była dopasowana i podkreślała smukłą figurę Agaty – będącą cudowną nieobfitą klepsydrą – a druga – koronkowa – była nieco szersza i stanowiła coś na kształt koronkowej poświaty. Potem były jeszcze inne modele, które w tej chwili zlewają mi się w jakąś jedną całość. Na koniec wróciłyśmy do pierwszej koronki.
- To ta – wykrzyknęła Agata, a ja patrząc w jej roziskrzone oczy, mogłam tylko przytaknąć.

Zrozumiałam, że suknia ślubna nie jest jakąś tam białą plamą – każda jest inna i każda dla innej osoby. I niekoniecznie jest ważne, czy jesteś gruszką czy klepsydrą. Ważne jest to, żeby mierzyć różne modele i wybrać ten, w którym promieniejesz – tak, jak moja przyjaciółka.

Agata kupiła suknię Rosabela marki Annais Bridal. Jest przeszczęśliwa, ale nadal na okrągło gada o ślubie. Pociesza mnie to, że kiedyś to sobie odbiję -)


suknia ślubna Rosabela Annais Bridal
Zdjęcie: Annais Bridal

 

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon