Sprawdzone sposoby na płaski brzuszek

Sprawdzone sposoby na płaski brzuszek

Chyba każda kobieta marzy o tym, by mieć piękny, płaski brzuch. Niestety większość przedstawicielek płci pięknej nie dysponuje nienagannymi kształtami – dojście do nich wymaga pewnego wysiłku i kilku wyrzeczeń.

Na szczęście osiągnięcie wymarzonego, płaskiego brzucha, jest możliwe i to we własnym zakresie – bez kosztownych operacji plastycznych. Wystarczy też kilka tygodni, by zauważyć pierwsze efekty. Jak? Sposobów jest kilka.

Dieta, ach dieta...

Bez zmiany nawyków żywieniowych na pewno się nie obejdzie. Na szczęście wystarczy zastosowanie kilku „sztuczek”, które ułatwią dojście do wymarzonej sylwetki. Najważniejsza z nich wiąże się z porami spożywania posiłków. Nie można zapominać o śniadaniu, mającym pobudzić nas do działania i dostarczyć energii na cały dzień – trzeba je zjeść najpóźniej 2 godziny po wstaniu z łóżka. Kolację z kolei warto przygotować na 3-4 godziny przed pójściem spać. Dzięki temu posiłek zostanie sprawnie strawiony, nie odkładając się nam „w boczkach”. Jeśli nie mamy wyraźnej nadwagi i zależy nam jedynie na zredukowaniu „fałdek” odłożonych na brzuchu, nie musimy wprowadzać rewolucji w odżywianiu. Postarajmy się po prostu jeść mądrze – z umiarem. Pięć posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) w odstępach co 3-4 godziny, odstawienie słodyczy i napojów gazowanych, powinno wystarczyć. Dobrze też jest zastąpić białe pieczywo ciemnym. Ważne, by tych niewielkich zmian trzymać się konsekwentnie – pilnować pór posiłków, a na słodycze pozwalać sobie od czasu do czasu, a nie na co dzień.

Jeżeli zmagamy się z nadwagą lub otyłością, najrozsądniejszym wyjściem będzie kontakt z dietetykiem, który pomoże ustalić plan dochodzenia do prawidłowej masy ciała. Ze zdrowiem nie warto eksperymentować na własną rękę.

Czas na ćwiczenia

Dieta nie wystarczy do osiągnięcia rewelacyjnych rezultatów w postaci płaskiego brzucha. Po odchudzaniu, które nie było połączone z żadnymi ćwiczeniami, czasem pozostaje „wspomnienie” w postaci mało estetycznych fałdek – zwłaszcza na bokach tułowia. Zwykle nie jest to już tłuszczyk, a nadmiar skóry, która wcześniej opinała nieco bardziej obfite kształty, a teraz straciła na jędrności. Aby nie dopuścić do powstania takich efektów, wystarczy do diety dołożyć ruch.

 

ćwiczenia na mięsnie brzuchaĆwiczeń na brzuch jest sporo, warto jednak skoncentrować się na najpopularniejszych metodach osiągania wymarzonych kształtów. Wśród kobiet walczących o redukcję tłuszczyku interesującej nas partii ciała, najczęściej wymienia się trzy sposoby: tzw. brzuszki, A6W
i... kręcenie hula hoop.

Wzmacniamy mięśnie brzucha

Do wyrzeźbienia brzucha idealnie nadają się najzwyklejsze „brzuszki”, które ćwiczy się już w szkole podstawowej (leżymy na podłodze i unosimy do góry tułów, aż do osiągnięcia pozycji siedzącej). Niewątpliwie jednak najczęściej wskazywanym ćwiczeniem, mającym wyrzeźbić brzuch i wzmocnić jego mięśnie, jest A6W – czyli Aerobiczna Szóstka Weidera.

A6W wymaga konsekwencji – trening zajmuje bowiem 42 dni, w czasie których można zrobić tylko jeden dzień przerwy. Porzucenie ćwiczeń na dłużej sprawia, że cały cykl trzeba zacząć od początku.

Jak ćwiczyć „szóstkę”? Całość treningu opiera się na sześciu ćwiczeniach (każde wykonywane na leżąco!), które z czasem powtarza się większą ilość razy oraz w dodatkowych seriach:

Ćwiczenie 1:

Unosimy na zmianę nogi i uginamy je w kolanie (kąt 90 stopni), jednocześnie podnosząc barki – w przeciwieństwie do „brzuszków” nie unosimy jednak tułowia tak, by starać się utrzymać pozycję siedzącą - chodzi wyłącznie o napięcie mięśni brzucha. Ręce leżą wzdłuż tułowia.
W tej pozycji należy wytrzymać 3 sekundy.

Ćwiczenie 2:

Wykonać je należy analogicznie do ćwiczenia numer 1, przy czym w tym wariancie podnosimy obie nogi. Wytrzymujemy 3 sekundy.

Ćwiczenie 3:


Wykonujemy je analogicznie do ćwiczenia pierwszego, przy czym ręce splatamy na karku. Wytrzymujemy 3 sekundy.

Ćwiczenie 4:


Wykonujemy je tak, jak ćwiczenie numer 2 – podnosimy obie nogi dbając o zachowanie kąta 90 stopni (ugięte kolana), przy czym ręce splatamy na karku.
Wytrzymujemy 3 sekundy.

Ćwiczenie 5:

Unosimy barki, ręce splatamy na karku i w tej pozycji wykonujemy tzw. nożyce.
Wytrzymujemy 3 sekundy.

Ćwiczenie 6:

Unosimy jednocześnie barki, wyciągamy do przodu ręce i unosimy wyprostowane nogi. Wytrzymujemy 3 sekundy.

Jak intensywnie musimy ćwiczyć?

Poniżej informacja o ilości powtórzeń wykonywanych w kolejnych dniach:

Dzień 1: jedna seria po 6 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 2 i 3: dwie serie po 6 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 4-6: trzy serie po 6 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 7-10: trzy serie po 8 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 11-14: trzy serie po 10 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 15-18: trzy serie po 12 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 19-22: trzy serie po 14 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 23-26: trzy serie po 16 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 27-30: trzy serie po 18 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 31-34: trzy serie po 20 powtórzeń (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 35-38: trzy serie po 22 powtórzenia (dla każdego ćwiczenia)
Dzień 39-42: trzy serie po 24 powtórzenia (dla każdego ćwiczenia)

Choć A6W daje naprawdę rewelacyjne rezultaty, to jest ćwiczeniem wskazanym głównie dla osób, które chcą wyrzeźbić swój brzuch. Jeśli naszym celem jest przede wszystkim spalenie tłuszczyku, to nie porywajmy się od razu na „szóstkę”. Mięśnie bowiem owszem, wykształcą się, ale przykrywające je fałdki nie znikną wyłącznie dzięki A6W. Co w takim razie robić? Rozwiązanie jest proste. Wystarczy sięgnąć po...

Hula hoop

„Kółko do kręcenia” było popularną zabawką wielu dziewczynek jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX-ego wieku. Zabawa polegała na kręceniu kołem na talii, biodrach, kolanach czy nawet na kostkach. Z czasem hula hoop straciło na popularności – stosunkowo niedawno zostało jednak odkryte na nowo. Tym razem jednak jego rola nieco się zmieniła. Przede wszystkim ma wpływać na redukcję tłuszczyku na brzuchu – funkcja „rozrywkowa” zeszła na dalszy plan. Zmieniło się również samo koło. Hula hoop oferowane przez sklepy sportowe, wyposażone jest dodatkowo w „masażery” - zamocowane po wewnętrznej stronie koła kulki z wypustkami, których zadaniem jest dodatkowe stymulowanie ciała i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Istnieją koła, które mają nawet dwa rzędy kulek, są one jednak stworzone z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach. Początkującym wystarczy koło wyposażone wyłącznie w jeden rząd.

Jak ćwiczyć?

Wystarczy ułożyć koło na wysokości talii i puścić je w ruch, wykonując zamach rękoma. Kręcąc talią i biodrami, utrzymujemy koło na żądanej wysokości. Jeśli ktoś bawił się hula hoop`em w dzieciństwie, dość szybko przypomni sobie zasady. Początkujący mogą mieć problemy z utrzymaniem koła „w ryzach” - niesforne hula hoop może wówczas opadać, przy okazji dość dotkliwie obijając kolana. Nie można się jednak zniechęcać. Z każdym kolejnym dniem nabywa się bowiem wprawę, a gdy zrozumie się już mechanizm kręcenia, wówczas „hulanie” okaże się naprawdę proste.

Istotne jest, by intensywność treningu zwiększać stopniowo. Za pierwszym razem powinno się kręcić kołem nie dłużej niż 2-3 minuty. Najlepiej też założyć bluzę, choć i takie zabezpieczenie nie zawsze jest w stanie uchronić przed pojawieniem się na ciele siniaków. Hula hoop z wypustkami niemal gwarantują powstanie sińców na nieprzyzwyczajonym do tego rodzaju ćwiczeń ciele, zatem jeśli nie chcemy zafundować sobie żółto-fioletowych plam, nie przesadzajmy z intensywnością treningu. Na początku ćwiczyć można co 2-3 dni i kręcić po maksymalnie 5 minut – koniecznie na grubszym ubraniu. Stopniowo wydłużamy czas „hulania”, zmieniamy też bluzę na podkoszulek.

Po jakim czasie widać efekty?

Już po kilku tygodniach mało forsownych ćwiczeń można zauważyć poprawę. Centymetry w talii znikają zdumiewająco szybko i już po 2-3 miesiącach kręcenia (trzy razy w tygodniu po 10 minut) można zauważyć różnicę nawet kilku centymetrów
w obwodzie. Aby utrzymać dobrą formę, wystarczy „hulać” dwa razy w tygodniu po około 15-20 minut.

Nie spoczywamy na laurach

Konsekwencja jest kluczem do wszystkiego. Trzeba pamiętać, że aby zachować ładną sylwetkę i płaski brzuszek, nie możemy wrócić do wcześniejszego trybu życia. Porzucenie aktywności fizycznej i podjadanie słodyczy szybko się na nas zemszczą. Jeśli zatem poważnie myślimy o posiadaniu płaskiego brzucha, myślmy długofalowo i zmieńmy złe nawyki – na stałe. Warto!

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon