Wywiad z projektantką Małgorzatą Dudek

Wywiad z projektantką Małgorzatą Dudek

Małgorzata Dudek jest projektantką, która zadebiutowała w 2008 roku podczas gali „Moda&Styl”, gdzie otrzymała statuetkę Enda za najpiękniejszą kolekcję wieczorową. Już w 2009 roku otrzymała kolejną statuetkę – tym razem za kolekcję sukien jedwabnych. Jej kolekcje zostały docenione także zagranicą, a o sesje z ich wykorzystaniem zabiegają najlepsi styliści i fotografowie z Londynu, Paryża, Berlina, a także Nowego Jorku czy Los Angeles.

W Polsce jej w suknie ubierały się solistki opery Justyna Reczeniedi i Aleksandra Chacińska, a także Lidia Kopania, Agnieszka Popielewicz i Justyna Steczkowska (dla której Małgosia Dudek zaprojektowała cały zestaw strojów do teledysku z płyty „Skłam”). Także gwiazdy Hollywood doceniają polską projektantkę. W jej kreacjach wystąpiły m.in.: Katherine Heigl, Rachel Bilson, Mirja du Mont, czy Madeline Zima.

PobieramySię: Już od ponad pięciu lat zajmuje się Pani projektowaniem - nie tylko sukni wieczorowych, ale także sukien ślubnych. Pani projekty cieszą się wciąż rosnącym uznaniem - zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Projektuje Pani dla zwykłych "Kowalskich", ale także dla wielu znanych osób - wystarczy wspomnieć o Rachel Bilson, Katherine Heigl, Izabelli Miko czy Justynie Steczkowskiej. Chciałabym Panią zapytać czym różni się praca dla polskich klientek od pracy dla klientek zagranicznych? A może nie różni się niczym i wymagania oraz oczekiwania kobiet są wszędzie takie same?

Małgorzata Dudek: Niezależnie od miejsca na ziemi każda kobieta chce wyglądać pięknie. Jednakże w zależności od tego w jakim miejscu kobieta żyje, jaki jest jej status społeczny oraz czym się zajmuje, jej wymagania i oczekiwania względem ubioru będą się znacznie różnić. Inaczej ubierze się znana aktorka na hollywoodzki „czerwony dywan”, a inaczej normalna klientka, która ma ważne wyjście np. na bal czy wesele. Zawsze i wszędzie liczy się ten sam efekt – olśniewający wygląd. A to, przy odpowiednim podejściu, da się zrobić z każdą kobietą. Osoby publiczne mają dostęp do ubrań od najlepszych projektantów i wielkich domów mody, stąd z pewnością mają większe wymagania. Wynika to z faktu, iż ich świadomość form, tkanin czy jakości wykonania jest bardzo duża. Ostatnio kilkakrotnie miałam przyjemność ubierać Izę Miko na hollywoodzki czerwony dywan, która w Ameryce robi karierę aktorską. Mimo licznych ról musi się wyróżniać wśród całej plejady słynnych aktorów, stąd wybrałam dla niej sukienkę klasyczną w kroju, ale z bardzo oryginalnego materiału jakim były tysiące oczek wykorzystywanych powszechnie do produkcji pluszaków. Iza przyćmiła nawet głównych bohaterów filmu i zwróciła na siebie całą uwagę mediów. Jej zdjęcia w tej sukni wylądowały na wszystkich głównych portalach mody łącznie z portalem należącym do Vogue Italia. Taki był cel i dzięki odpowiednio dobranej kreacji został osiągnięty.


suknie ślubne Małgorzata Dudek

Zdjęcia: Małgorzata Dudek


PobieramySię: A jakie są etapy tworzenia tak wyjątkowej kreacji "od podstaw"? Jak wygląda współpraca z Panią? Od czego Pani zaczyna projektowanie sukni „na specjalną okazję”, a na czym kończy?

Małgorzata Dudek: Jeśli projektuję suknię indywidualnie, „pod klientkę”, to zaczynam od rozmowy z nią, od jej marzeń i wyobrażeń. Biorę pod uwagę zarówno jej cechy zewnętrzne, czyli typ urody oraz rodzaj sylwetki, a także usposobienie – czy jest to osoba nowoczesna i twardo stąpająca po ziemi, czy też marzycielka, romantyczka itp. Oczywiście istotną sprawą jest również to, na jaką okazję ma być zaprojektowana kreacja oraz w jakie towarzystwo wybiera się klientka. Rzeczą ważną jest także budżet, jaki jest przeznaczony na zakup kreacji. Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane przez mnie szczegóły wspólnie z klientką ustalam, jaki krój sukni najlepiej by pasował, wybieram tkaniny i dodatki, po czym rozpoczynam realizację zlecenia. Kolejnym etapem są przymiarki, na których korygujemy wszystkie niedoskonałości. Finałem wszystkich zabiegów jest odbiór przez klientkę kreacji i wystąpienie w niej.

PobieramySię: Skąd czerpie Pani inspiracje dla swoich projektów? Pani propozycje ślubne z kolekcji 2010 są przepięknym połączeniem stylu retro z nowoczesnością, jednakże kolekcja ślubna z roku 2009 była chyba trochę bardziej odważna i niekonwencjonalna...

Małgorzata Dudek: Świat jest pełen inspiracji. Moją własną receptą na to, aby moje suknie odbiegały mocno od tego co oferują inni projektanci czy firmy zajmujące się produkcją sukien ślubnych jest to, że jak to tylko możliwe staram się nie widzieć i nie wiedzieć co oferują inni – po to, by choćby podświadomie się tym nie sugerować. Mam własne wyobrażenie oraz spojrzenie na modę i na to, jak powinna wyglądać kobieta w dniu ślubu. Zwracam uwagę na jakość tkanin oraz na to, by suknia była wygodna. Nie lubię monotonii i uwielbiam bawić się formami - stąd tak duże zróżnicowanie jeśli chodzi o fasony w kolekcjach.suknie ślubne Małgorzata Dudek

Zdjęcia: Małgorzata DudekPobieramySię: Na Pani stronie internetowej można znaleźć propozycje przepięknych kreacji na każdą okazję - w tym także do ślubu. Jak wygląda współpraca z Pani atelier jeśli klientka zdecyduje się na wybór gotowego wzoru, a jak - kiedy klientka poszukuje czegoś więcej...

Małgorzata Dudek: Co roku tworzę jedną kolekcję ślubną i przynajmniej jedną kolekcję wieczorową, z których klientki mogą zamawiać gotowe wzory do szycia na miarę. Wygląda to w ten sposób, że klientki po wcześniejszym umówieniu się na konsultację mogą przymierzyć różne typy sukien, aby znaleźć dla siebie fason. Kiedy już tak się stanie, wówczas wybrany wzór z kolekcji szyty jest na wymiary klientki. Jeśli jednak klientka ma większe wymagania, wówczas po wcześniejszych rozmowach i uzgodnieniach rysuję dla niej coś nowego – pod jej styl i gust. Na tej podstawie powstaje projekt indywidualny.

PobieramySię: Może Pani powiedzieć kilka słów o najbardziej niekonwencjonalnym projekcie sukni ślubnej, przy którym zdarzyło się Pani pracować? Czy był jakiś wyjątkowy projekt – z nietypowymi oczekiwaniami klientki, czy elementami, które miały znaleźć się na sukni?

Małgorzata Dudek: Ślub jest takim wydarzeniem w życiu kobiety, które sprawia, że nawet bardzo nowoczesna i awangardowo ubierająca się osoba spuszcza trochę z tonu, a w przypadku sukni ślubnej staje się bardziej spolegliwa i trochę zamyka się na awangardę ulegając romantycznemu stylowi sukien ślubnych. Chyba właśnie to jest przyczyną, że nie miałam jak do tej pory żadnego zlecenia, które by mnie w jakiś szczególny sposób zdziwiło. Ciągle na takie czekam, ponieważ lubię wyzwania.suknie ślubne Małgorzata Dudek

Zdjęcia: Małgorzata Dudek


PobieramySię: Z jakim kosztem należy się liczyć, wybierając kreację ślubną tak znanej i docenianej projektantki jak Pani?

Małgorzata Dudek: Przy zakupie sukni z kolekcji wydatek nie jest jakiś szalenie wielki i raczej utrzymany w standardach. Suknię z kolekcji można kupić w granicach od 2500 do 12000 zł, jednak cena często zależy od tego, czy suknia wykonana jest z tkanin poliestrowych czy też z jedwabiu naturalnego. W tym drugim przypadku cena wyjściowa najprostszej sukni wynosi już trochę więcej, bo około 5000 zł . Jeśli chodzi o projekty indywidualne, to tutaj widełki są podniesione i koszty wyjściowe to ok. 7000 zł i więcej. Górnej granicy cenowej właściwie nie ma i tak naprawdę zależy ona tylko i wyłącznie od zasobności portfela klientki, a także tego, jak bardzo pozwoli mi ponieść się fantazji w projektowaniu.

PobieramySię: Biorąc pod uwagę, że koszt sukni ślubnej Pani projektu jest porównywalny do kosztu sukni z salonu mody ślubnej, chciałabym się dowiedzieć czym - w Pani odczuciu - różnią się one od siebie?

Małgorzata Dudek: Tak jak powiedziałam wcześniej ja również tworzę kolekcje, gdzie szyje się wg jakiegoś standardu. Sprawia to, że koszty nie są szalenie wysokie ponieważ daną suknię, zaprojektowaną już, z opracowanymi formami, powiela się, uwzględniając tylko wymiary klientki. W związku z tym nie ma powodu by windować ceny. Jednak klientka, która chce mieć suknię oryginalną, zaprojektowaną tylko dla niej, musi się liczyć z wyższymi kosztami, bo przede wszystkim jej suknia to zupełnie NOWA IDEA, która będzie musiała być zbudowana od podstaw. Wpierw musi powstać kilka rysunków, muszą zostać opracowane zupełnie nowe formy, wybierane są nowe tkaniny, które czasami sprowadzane są z całego świata. W tym tak naprawdę tkwi różnica pomiędzy zakupem sukni standardowej, a tej specjalnie projektowanej.

PobieramySię: I ostatnie pytanie – jak Pani ocenia gusta i oczekiwania polskich klientek odnośnie sukien ślubnych? Czy Polki są świadomymi klientkami, wiedzącymi czego chcą i czego powinny oczekiwać, czy też sytuacja wygląda wręcz odwrotnie?

Małgorzata Dudek: Chciałabym bardzo by kobiety były bardziej otwarte na nowości w modzie ślubnej, bo - niestety - świat mody ślubnej w dużym stopniu… czuć kiczem. Jest to jednak bardziej spowodowane tym, że to producenci nie zmieniają raczej zbytnio designu swoich produktów. Kobiety po prostu wybierają to, co jest dostępne, nie widząc czasem innej alternatywy.

Zauważyłam jednak, że same klientki są coraz bardziej świadome i jeśli poda się im projekty, które różnią się pomysłem i jakością od większości projektów dostępnych na rynku, to wyboru dokonują chętniej i z mniejszymi obawami. One potrafią już docenić zarówno modniejsze formy, jak też lepsze tkaniny.

PobieramySię: Pięknie dziękuję Pani za wywiad i poświęcony czas. Życzę dużo sukcesów w przyszłości :)

Z Małgorzatą Dudek rozmawiała Aleksandra Cyndler
- Redaktorka PobieramySię
Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon