Z kwiatem we włosach

Z kwiatem we włosach
Każda Panna Młoda chce jak najbardziej wyróżnić się swoim zapierającym dech wyglądem. W tym ważnym dniu to właśnie ona musi być wyznacznikiem stylu i elegancji, a wg wielu przykuwać uwagę wszystkich. Odpowiednia dobrana fryzura oraz ozdoba we włosach to jeden z elementów, które będą miały na to wpływ.


kwiaty we włosach fryzura ślubna
Zdjęcie: bridalguide.com


Po welonach i wszelkich dodatkach biżuteryjnych, bardzo modne są w ostatnim czasie kwiaty. Takie rozwiązanie nadaje Pannie Młodej świeżości i naturalności oraz dodaje romantyzmu. Zdecydowanie częściej wybierane są kwiaty świeże, które najlepiej jak są powtórzeniem z wiązanki. Już jeden kwiat może stanowić ozdobę dla całej fryzury, natomiast dla bardziej wymagającej Panny Młodej można stworzyć mini dekorację z kilku kwiatów przymocowaną na grzebyku gotowym do wpięcia we włosy.  Mniejsze kwiaty pasują do bardziej skomplikowanych fryzur zaś duże  będą idealnym dopełnieniem prostego upięcia.


fryzury ślubne kwiaty we włosach fryzuryz  kwiatami
Zdjęcie: lovenfreshflowers.com


Aby kwiat trzymał się całą noc bez wody musi być prawidłowo przygotowany. Stosuje się do tego specjalną odżywkę, usztywnia oraz zabezpiecza przed odparowywaniem wody.

Przy wyborze gatunków kwiatów do włosów  należy zwrócić uwagę na ich trwałość, jednymi z trwalszych będą goździki, większość odmian róży, cantedeskia, storczyk cymbidium, frezja, gipsówka. Należy pamiętać aby po włożeniu kwiatów do włosów nie spryskiwać już fryzury lakierami czy też innymi utrwalaczami, ponieważ zawarte w nich substancje chemiczne oraz alkohol mogą uszkodzić  kwiat.


ślubne fryzury kwiaty we włosach

ślubne fryzury kwiaty we włosach
Zdjęcia: 1. projectwedding.com; 2. bridalguide.com;
Zdjęcie główne: anthologydestination.com/see/diy-floral-hair-comb

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]