Zaręczyny

Zaręczyny

O słowach „Czy zostaniesz moją żoną?” marzy chyba każda kobieta.

Uważa się, że pomimo pewnych zmian zachodzących w stylu życia obu płci, kobiety w zdecydowanej większości wciąż mają dusze romantyczek. Oczyma wyobraźni widzą rycerzy w zbrojach, marzą o romantycznych spacerach przy świetle księżyca, no i oczywiście o niezapomnianym ślubie, który poprzedzą równie niezapomniane zaręczyny.
- Od tych stereotypów naprawdę się głupieje- przyznaje Ania, młoda mężatka- Zawsze wydawało mi się, że jestem kobietą twardo stąpającą po ziemi. Daleko mi było do romantycznych zachowań, ze swoimi chłopakami umawiałam się raczej na piwo, niż na kolacje przy świecach. A jednak w dniu zaręczyn kompletnie zwariowałam! Mój obecny mąż zupełnie mnie zaskoczył, oświadczył mi się podczas wspólnego urlopu, w wyjątkowo romantycznej scenerii. W ułamku sekundy zrozumiałam sens tych wszystkich rzeczy, o których opowiadały mi moje koleżanki, a które ja uważałam za przejaw jakiegoś rodzaju zacofania. Wcześniej stukałam się palcem w głowę, a tu nagle zapragnęłam dokładnie tego, co one: pięknej sukni, wesela do białego rana, przenoszenia przez próg, grającej rzewnie orkiestry. Dałam się temu kompletnie pochłonąć i do jako takiej równowagi wróciłam dopiero po podróży poślubnej. Zaręczynytraktowane są zwykle przez płeć piękną jako pierwszy krok do ołtarza, w związku z tym często same panie próbują wykazywać w tym temacie inicjatywę i mniej lub bardziej subtelnie przypominają ukochanemu mężczyźnie o etapie związku, zwanym „narzeczeństwem”.Zaręczyny


Przyjęło się, że pierwszy krok do ołtarza to sakramentalne „Czy zostaniesz moją żoną?”. Nie zawsze jednak zaręczyny kończą się sfinalizowaniem związku, nie zawsze też ślub następuje w krótkim czasie od udzielenia twierdzącej odpowiedzi na wspomniane wcześniej pytanie.
- Zaręczona byłam dwukrotnie- uśmiecha się Ewa- Ten pierwszy raz udowadnia, że do tak poważnych decyzji powinno się dojrzeć, nie powinno się ich podejmować pod wpływem emocji czy też w zbyt młodym wieku. Ja miałam lat dziewiętnaście, a mój ówczesny chłopak był rok młodszy. Na swojej studniówce poprosił mnie o rękę, chociaż znaliśmy się raptem dwa czy trzy miesiące. Zgodziłam się, byłam przekonana, że kocham go nad życie. Z upływem miesięcy coraz rzadziej mówił o ślubie, odkładał go w czasie. Po ponad trzyletnim związku zwyczajnie ze mną zerwał. Wiele mnie to doświadczenie nauczyło, wiele zrozumiałam. Dzisiaj oboje jesteśmy już w innych, zalegalizowanych związkach. Myślę, że decyzja o ślubie, a tak traktuję zaręczyny, powinna być podejmowana naprawdę świadomie.

Tymczasem coraz częściej słyszy się o „szybkich zaręczynach” i szybkim zawieraniu związków małżeńskich. Na kobiecych forach dyskusyjnych bez problemu można odnaleźć pytania  w stylu „Ślub po miesiącu znajomości – co wy na to?”. Toczące się w takich wątkach dyskusje wyraźnie pokazują, że wiele par zdecydowało się na taki krok.
- Nie twierdzę, że związki legalizowane pomimo braku dostatecznej wiedzy na temat partnera, z góry skazane są na porażkę- mówi Ewa- Ale jestem zdania, że czasem i lata nie wystarczą, by dobrze poznać człowieka i wiedzieć, czy chce się z nim spędzić życie, czy nie. A co dopiero po kilku tygodniach?
Parcie na zaręczyny i szybki ślub, wciąż jest jednak w modzie. Często dziewczyny zaczynają wręcz wymuszać na partnerach stosowną deklarację.Oświadcz mi się wreszcie!


- O zaręczynach i ślubie marzyłam od dziecka- wyznaje z westchnieniem Gosia- Kiedy poznałam Jakuba byłam pewna, że to jest ten właściwy facet. Oboje byliśmy po dwudziestce, a gdy skończyliśmy studia i zaczęliśmy pracować, byłam przekonana, że poprosi mnie o rękę. Oczywiście rozmawialiśmy o wspólnej przyszłości, ale Jakub zawsze mówił „kiedyś”, albo „może”. Po pięciu latach związku miałam już dość. Subtelne aluzje nie wystarczały, gapienie się w lśniące u jubilera pierścionki Jakub zupełnie ignorował, wspominanie o tym, że kolejna moja koleżanka wyszła za mąż, kwitował milczeniem. Zupełnie, jakby nie rozumiał do czego dążę. Pewnego wieczoru zrobiłam mu awanturę, powiedziałam, że dla mnie zaręczyny są ważne, że chcę ślubu, jakiejś pewności i stabilizacji, że coś mi sie należy po tych wszystkich latach grzecznego czekania. W dwa tygodnie później mi się oświadczył. Ale przyznam, że nie czułam się wcale szczęśliwa. Gdzieś tam w środku tkwiło we mnie przekonanie, że te zaręczyny wymusiłam. Ślub też w dużym stopniu sama zorganizowałam, Jakub niemal ograniczył się do zjawienia się w kościele i powiedzenia „Tak”. Są takie chwile, w których zastanawiam sie, czy takie postawienie sprawy rzeczywiście było słuszne. Ale czasu już niestety nie cofnę.
Wiele kobiet ma podobne dylematy. Czeka na deklarację ze strony swojego mężczyzny, a jej brak doprowadza czasem do frustracji, załamania, poczucia bezradności. Próbując zaradzić tym wszystkim uczuciom, zaczynamy stosować „podchody”, subtelnie dawać do zrozumienia partnerowi, że już najwyższy czas na coś więcej, niż po prostu „bycie razem”.
- Faceci chyba tego nie rozumieją, a przynajmniej większość z nich nie rozumie- stwierdza smutno Gosia- Dla nich „dobrze jest, jak jest”. Po co robić coś więcej, skoro już teraz mają wszystko, czego mogli chcieć?
Co robić, gdy ukochany zwleka z zaręczynami? Przede wszystkim szczerze porozmawiać o wizji wspólnej przyszłości. Zrezygnować z awantur i pretensji, za to przedstawić swoje oczekiwania i skonfrontować je z oczekiwaniami partnera.


Czasem lepiej się wstrzymać z wyrzutami i pójść na kompromis, niż mieć później wrażenie, że ślub był decyzją tylko jednej strony związku. Gdy jednak decyzję o ślubie mężczyzna odkłada przez lata, warto do szczerej rozmowy powrócić i wprost spytać partnera o to, jak wyobraża sobie wspólną przyszłość bez zalegalizowania związku. Być może okaże się, że o żadnej legalizacji tak naprawdę nigdy on nie myślał, a życie w konkubinacie jest spełnieniem jego marzeń. Wówczas pozostaje szczera rozmowa z samą sobą i udzielenie sobie odpowiedzi na pytania „A czego ja chcę?”, „Czy taka sytuacja mi odpowiada?”. Jeśli znalezienie kompromisu okaże się ponad nasze siły, warto zastanowić się co dalej i czego tak naprawdę oczekujemy od siebie nawzajem.„Wyjdź za mnie, kochanie”


Choć sytuacje, w których ślub odbywa się w tempie ekspresowym lub unika się go w nieskończoność, zdarzają się dość często (o czym przekonać się można choćby przeglądając wspomniane już fora dyskusyjne, na których kobiety wymieniają się opiniami i szukają dobrych rad i wskazówek), to wciąż wiele związków przechodzi przez „narzucony” tradycją etap narzeczeństwa. Czasem trwa on krócej, czasem dłużej – wszystko zależy od sytuacji dwojga ludzi, planujących się pobrać. Zwykle czas narzeczeństwa służy po prostu przygotowaniom do ślubu, nad którymi pracę zaczyna się tuż po zaręczynach.

Nie ma też jednego sposobu na wypowiedzenie magicznych słów. Czasem prośba o rękę zaskakuje, czasem można się jej spodziewać. Dość dużą popularnością cieszy się realizowanie „standardowego” scenariusza, w którym słowa „Zostań moją żoną” wypowiadane są podczas romantycznej kolacji. Jednak niektórzy mężczyźni taki schemat odrzucają, a swoje przyszłe żony o rękę proszą np. podczas koncertu czy tuż przed rozpoczęciem sztuki teatralnej. Takie zaręczyny, przy setce świadków, to oczywiście wariant wymagający odpowiednio większej liczby zabiegów (jak choćby uzyskanie zgody organizatora koncertu), a także odpowiednich charakterów przyszłych małżonków. Nie każdy bowiem bez tremy zada pytanie na scenie i nie każda dziewczyna bez skrępowania zniesie widok wpatrzonych w nią setek par oczu. Jeśli jednak obu stronom taka forma odpowiada, to oczywiście można się o nią pokusić – jest ona na pewno mniej szablonowa niż standardowe „Wyjdź za mnie” wypowiedziane podczas kolacji. Choć oczywiście wiele kobiet nie ma nic przeciwko takiej formie zaręczyn. Liczy się przecież przede wszystkim mężczyzna zadający pytanie, oprawa ma już dużo mniejsze znaczenie.

Zaręczyny to niewątpliwie jedno z tych wydarzeń w życiu, które wielu z nas zostaje w pamięci do samego końca. Jest wspomnieniem, którego przywołanie powoduje ciepłe uczucie w sercu i błogość w głębi duszy. A czy zaręczyny to rzeczywiście pierwszy krok do ślubnego kobierca? To już zależy od dwojga, zaręczających się ludzi. Tak naprawdę dla każdego z nas ślub i zaręczyny znaczą przecież coś innego. Najważniejsze, by znaczenie tego wydarzenia miało taką samą rangę dla dwojga zaręczających się ludzi. Reszta to tylko dodatek.

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]

ZAPYTAJ KONSULTANTA ŚLUBNEGO [ROZWIŃ ]
CIEKAWY POMYSŁ NA... [ROZWIŃ ]
DZIECI NA WESELU [ROZWIŃ ]
ZAPROSZENIA ŚLUBNE I PAPETERIA [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE W PLENERZE [ROZWIŃ ]
ŚLUB W TEORII [ROZWIŃ ]
SESJA ŚLUBNA I FILM ŚLUBNY [ROZWIŃ ]
ŚLUBNE FORMALNOŚCI [ROZWIŃ ]
ATRAKCJE WESELNE [ROZWIŃ ]
MUZYKA NA ŚLUBIE I WESELU [ROZWIŃ ]
TORT WESELNY I INNE SŁODKOŚCI [ROZWIŃ ]
PREZENTY ŚLUBNE [ROZWIŃ ]
GARNITURY I INNE [ROZWIŃ ]
ALKOHOLE WESELNE [ROZWIŃ ]
INNE [ROZWIŃ ]
DIY [ROZWIŃ ]
ŚLUB I WESELE [ROZWIŃ ]
2012

grudzień

Trendy innowacyjne 2013 w zaproszeniach ślubnych

Wesele nad morzem – romantycznie w Dworku SPA Osada Wędrowca

Najnowsze trendy na wieczory panieńskie

Smoking – klasyka i ekstrawagancja

listopad

Wesele w zimie - dlaczego warto?

październik

Jak wybrać suknię ślubną? Czyli Agata wychodzi za mąż.

Coraz częściej Młode Pary natrafiają na dylemat...

Pierwszy Taniec - Tysiące białych motyli

Kim jest barista na weselu i jaka jest jego rola?

wrzesień

Na ślub zapraszamy tylko indywidualnie

Najlepsza, oryginalna lista prezentów ślubnych w sklepach Camptoir de Famille

sierpień

Konfetti, czyli wystrzałowa atrakcja na weselu

Kawowy motyw ślubny

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.4

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.3

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.2

Fotografia ślubna. Z czego wynika cena? cz.1

Wyjątkowe prezenty dla nowożeńców

Podziękowania ślubne dla rodziców

Artystyczna fotografia ślubna - Jeff Kent Jose Villa - Wydawnictwo Galaktyka

czerwiec

Podziękowania dla rodziców

Ślubne stylizacje: Malowana Panna Młoda

maj

Ślub w Euro?

Ślubne dodatki, a ślubny bukiet

Na czym polega współpraca z fotografem w dniu ślubu?

kwiecien

Ślub w święta – świetny pomysł czy koszmar organizacyjny?

marzec

Przypinki ślubne...

luty

Wybór agencji ślubnej / konsultanta ślubnego od a do z

O co warto zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Wiosenne śluby - wiosenna poligrafia

Notatnik Panny Młodej

Czy przy okazji ślubu warto skorzystać z usług zawodowego fotografa?

styczeń

Nie wiesz jak spędzić wieczór panieński?

2011

grudzień

Zaplanuj rozmieszczenie gości

Śluby świata - Niemcy

listopad

Piłka nożna motywem przewodnim wesela?

Ślubne strony internetowe

Coś zwariowanego dla zwariowanej Pary Młodej - Szalona Budka!

październik

Słodkie bufety

wrzesień

Prezenty dla rodziców

Cygańskie zwyczaje weselne

sierpień

Something borrowed – czyli co pożyczyć na ślub

Pomysły na weselne winietki

Ślub pod chupą

lipiec

Kwiatowe ciasteczka!

Księga gości - dlaczego i czemu nie?

Ślub za granicą

Zapłacimy za Twój ślub!

czerwiec

Figurki na tort weselny

Jak wybrać dobrego barmana?

maj

Zespoły coverowe - sceniczny look...

Gdzie znaleźć dobrego barmana?

Jakie animacje warto przygotować dla dzieci na wesele?

Ślub za granicą - za i przeciw

Oryginalne zaręczyny – pomysłów kilka część pierwsza

kwiecien

Wesele polskie vs wesele angielskie

Odjazdowe pomysły na sesję ślubną

Jak wybrać dj-a?

A czemu nie garden party?

Ślub poza murami USC – szykują się zmiany

Czy warto zatrudnić barmana na wesele?

Jak wygląda pokaz tandemowy?

Zespół weselny – z samplami czy bez?

O zespołach cz. II – zespoły tematyczne

Zanim zdecydujemy się na barmana….

marzec

Ślubny concierge

Zespół zespołowi nierówny – jak wybrać najlepszy?

Ślubny savoir-vivre

Urban wedding – między tradycją a nowoczesnością

Jak zorganizować ślub w plenerze? Teoria i praktyka

luty

Ślub humanistyczny i religijny

Konsultant ślubny po polsku

Wesele z barmanem?

Jaką ilość alkoholu należy zamówić na wesele?

Ile gram ciasta i tortu zamówić na wesele?

Kurs II - Ślubne zaproszenia krok po kroku

styczeń

Atrakcje na weselu – oby nie za dużo

Organizacja wesela w plenerze w praktyce

Księga gości - fajny pomysł uwiecznienia najważniejszego dnia w naszym życiu


WYDARZENIA [ROZWIŃ ]
2013

grudzień

Sklep Jubilerski SEZAM zapraszamy Nowożeńców 2013 do udziału w KONKURSIE

listopad

Jest już w Gdyni Autorski Wzorcowy Salon Mody KONASZEWSKI…

ONA & ON - Targi Ślubne Lublin

VII Pomorska Gala Ślubna

październik

Totalna wyprzedaż - jednodniowa akcja Salonu Bellissima z Wrocławia

czerwiec

Ponad 50 projektantów mody czeka na Ciebie z mega zniżkami nawet do 70% off

maj

Bezpłatne spersonalizowane próbki zaproszeń ślubnych od Sendmoments Polska

Soplica zasponsoruje Twoje wesele

Zaproszenie na Premierę Kolekcji 2014 Giovanna Sposa

kwiecien

Piękna czy bestia? Szalone Panny Młode na CBS Reality

Uwaga Nowy Konkurs!!! Wygraj kurs tańca dla Narzeczonych w Studiu Tańca Carmen w Warszawie

WEDDING WEEKEND - Bezpłatne Warsztaty Ślubne dla Młodych Par, Warszawa

Opis wernisażu wystawy zdjęć ze wspólnych realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

marzec

Dzień Otwarty dla Par Młodych w Folwarku Dajak

Warsztaty dla Narzeczonych, Sosnowiec

Kolekcja ślubna „Wedding 2013” by RINA COSSACK

Wedding Fashion Days 2013

Największe Targi na Mazowszu

luty

Designer Sample Sale “Moda w zasięgu myszy”

Nowy ślubny projekt Agaty Wojtkiewicz

Otwarcie wystawy zdjęć realizacji ślubno – weselnych Ślubnej Pracowni Olsztyn i “Dekoruj Kwiatem”

Weselne dni otwarte w Hotelu Scandic Gdańsk

Jedyne takie Walentynki w restauracji Senso!

Pozwól się zachwycić – kreacje marki Moonlight odwiedzą całą Polskę

styczeń

Agata Wojtkiewicz doradzi pannom młodym podczas Open Wedding Day

Mon Cheri rusza w Polskę – 11 okazji na zapoznanie się z marką

Targi Ślubne Łódź 2013 Online - Prawdziwe targi w elektronicznej wersji

2012

grudzień

Wyjedź w podróż marzeń z La Mariee!

Wieczorowe kreacje Mon Cheri na sylwestra i karnawał w outletowej cenie

La Mariee - największy salon sukien ślubnych w Warszawie już otwarty

Łódzkie warsztaty „White – wszystko o ślubach” za nami – pora na Warszawę

Zapraszamy na świąteczne Designer Sample Sale w saltandpepper.pl - Moda w zasięgu myszy

Otwarcie największego salonu ślubnego w Stolicy

Sylwester z Agentem 007 - Instytut Glamour

listopad

Ślubny weekend specjalnie dla Narzeczonych - Polska Gala Ślubna

Panny Młode dmuchają - After Wedding Party

Od soboty salon sukien ślubnych La Mariee także w Łodzi

Agata Wojtkiewicz zaprasza na trzecią edycję warsztatów „White – wszystko o ślubach”

Z ziemi włoskiej do polskiej... Alta Moda Sposa Italia wkracza na polski rynek mody ślubnej.

Andrzejki w stylu ZUMBA - Instytut Glamour

IX edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej

Powstaje największy salon ślubny Warszawy

Zaproszenie na VI Pomorską Galę Ślubną

październik

Premiera Kolekcji Annais Bridal

PSKŚ do października przyjmuje nowych członków

Uwaga Konkurs! Wygraj aparat Polaroid!

Totalna wyprzedaż - coroczna akcja w salonie Bellissima

MEGA Targi Ślubne TORWAR 2012

wrzesień

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 w Białymstoku!

I Mazurska Gala Ślubna

Designer Sample Sale w saltandpepper.pl “Moda w zasięgu myszy”

Ślubny wrześniowy weekend w MT Polska

sierpień

KONKURS - Wykonaj własny pierścionek zaręczynowy i wygraj złoty z brylantem

Ekscytujący konkurs Mon Cheri Polska. Do wygrania dowolna suknia ślubna!

lipiec

6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku

KUZYNI - 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu!

czerwiec

Do wygrania 3 wizyty w Instytucie Piękna Dolce Vita w Gdyni

Colin i Justin: ślubni agenci!

maj

Romantycznie i koronkowo - jest zapowiedź kolekcji ślubnej na sezon 2013 od Mon Cheri

Szaleństwo weselnych tortów - słodka seria od maja w KUCHNI+

kwiecien

Gala Ślubna w Poznaniu - relacja i podziekowania

Trunk Show w Domu Mody Ślubnej Ksymena, 13-14 kwietnia

luty

Gala Ślubna – Największe Ślubne Show w Wielkopolsce – 4 marca Poznań Hala Arena

Chcesz zostać Konsultantem Ślubnym?

Wygraj obrączki za 1 zł!

Gala Ślubna – Leszno 5.02.2012

styczeń

Prezentujemy Affinity - Suknie Ślubne na rok 2012

Polska Gala Ślubna - 14-15 stycznia 2012 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie


WASZE ŚLUBY [ROZWIŃ ]
PRASA [ROZWIŃ ]
PODRÓŻ POŚLUBNA [ROZWIŃ ]
ZDROWIE I URODA [ROZWIŃ ]
2010

czerwiec

Pierwsze 12 tygodni ciąży

maj

Jak się przygotować do zajścia w ciążę?

kwiecien

Zostań Testerką i otrzymaj Bieliznę Wyszczuplającą w prezencie!

Kolekcja sukien ślubnych Sposarsi

marzec

Suknie Ślubne z Kolekcji Simple od Annais Bridal by Anna Ismenska

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 2

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 1

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. II

Suknie Ślubne z Kolekcji Romance od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. 3

Suknie Ślubne z Kolekcji Modern od Annais Bridal by Anna Ismenska | cz. I

Suknie Ślubne z kolekcji Bridal od Verise Bridal

Suknie Wieczorowe od Verise Collection

Suknie dla Matki Panny Młodej

Suknie Ślubne z kolekcji Pret a Porter od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabio Gritti od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Gritti Couture od Fabio Gritti

Suknie Ślubne z Kolekcji Fabia od Fabio Gritti

Suknie ślubne z kolekcji Veromia 2010

Suknie Ślubne z Kolekcji OreaSposa 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Cosmobella 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2010 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2010 od Happy Day

luty

W co się ubrać, aby wyglądać szczuplej? Porady dla świadkowej i gości weselnych

Kolekcja Sukien Ślubnych Cosmobella 2009 od Susan Blanche

Suknie Ślubne z Kolekcji 2009 od Happy Day

Nail Growth Miracle od Sally Hansen

styczeń

Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Podkład rozświetlająco-antystresowy od Avon

Pomadka Lipfinity od Max Factor

Scrub Optimals Radiance Energy - piling w pudrze od Oriflame

UNIFIANCE Podkład Matujący od La Roche Posay

Kolekcja Suknie wieczorowe Demetrios

Jak zakryć opryszczkę?

Suknie Ślubne z Kolekcji Demetrios 2009 od Susan Blanche

Psychologia związku


O mnie

Konsultant Ślubny Agnieszka Kudela

Agnieszka Kudela

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. POZNAJ MNIE

Eksperci

Facebook

Instagram

Newsletter

Bądź na bieżąco:

Polityka prywatności

Ankieta


Po jak długim czasie trwania Waszego związku planujecie się pobrać?

ślub i wesele
atrakcje weselne
archiwum ankiet  

Wszystkie grafiki, zdjęcia i teksty podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Follow on BloglovinBloglovin icon Facebook icon Google+ icon