Zasady pielęgnacji biżuterii

Zasady pielęgnacji biżuterii

Biżuteria ślubna to element weselny, który pozostaje z nami na zawsze. Pierścionek zaręczynowy i obrączki będą nam towarzyszyć do końca życia. Dlatego warto poznać podstawowe zasady pielęgnacji tych ważnych sercu dodatków, aby nie straciły nic ze swojego uroku.


Po pierwsze: użytkowanie

Wiele kobiet tak kocha swoją biżuterię, że właściwie nigdy się z nią nie rozstaje.  Niestety działa to tylko na niekorzyść tych cennych drobiazgów. Są takie czynności, na czas których pierścionki i obrączki powinny zostać zdjęte i odłożone na bok. Przede wszystkim chodzi tu o wszelkie prace domowe. Kontakt biżuterii ze środkami chemicznymi powoduje jej zanieczyszczenie, matowienie, a niejednokrotnie również przebarwienie. Ta zasada tyczy się również kąpieli oraz pielęgnacji dłoni. O ile żele, kremy i mydła potrzebne są naszemu ciału, o tyle biżuterii niekoniecznie. Powodują jej brudzenie i gromadzą się w szczelinach np. w koronie pierścionków, co wygląda nieestetycznie i zmniejsza blask kamieni.

Biżuterię zdjąć należy również wtedy, gdy planujemy remont czy przemeblowanie. Przy zbyt mocnym nacisku lub przypadkowym uderzeniu zdarza się, że kamień wypadnie lub pęknie. Są to dość rzadkie sytuacje, niemniej jednak należy pamiętać o ochronie.


bizuteria ślubna obrączki pierścionki zaręczynowe sposoby pielęgnacji
Zdjęcie:  zloto-orla.pl


Po drugie: czyszczenie
Podczas wszystkich codziennych czynności, jakie wykonujemy na pierścionkach i obrączkach tworzą się mikroryski. Z ich powodu biżuteria traci blask, staje się matowa i nie błyszczy jak zaraz po zaręczynach czy po ślubie. Na początku ryski są niewidoczne gołym okiem. Jednak już po roku czy dwóch widać je bardzo dokładnie. Niemożliwe jest uniknięcie ich powstawania – chyba, że chcemy nieustannie chodzić w rękawiczkach, ale po cóż wtedy biżuteria?

Na szczęście biżuterii bardzo łatwo jest przywrócić dawną świetność. Wystarczy czyszczenie w specjalnej myjce, wypolerowanie lub pokrycie warstwą rodu, by znów cieszyć się jej blaskiem. Polecamy również chusteczki do czyszczenia biżuterii – do kupienia w sklepach jubilerskich. Dzięki nasączeniu specjalnym płynem doskonale radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń i osadu.

pielęgnacja biżuteri obrączki pierścionki zręczynowe zasady pielęgnacji biżuteri
Zdjęcie: zloto-orla.pl


Po trzecie: przechowywanie
Zdarza się czasem, że z jakichś powodów nie możemy nosić biżuterii. Ważne jest, aby na ten czas w odpowiedni sposób ją przechowywać. Każda sztuka biżuterii powinna być zawinięta w osobny kawałek tkaniny i włożona do zamykanego woreczka. Zapobiega to uszkadzaniu i rysowaniu się biżuterii nawzajem. Zasada odizolowania od powietrza jest najbardziej istotna w przypadku srebra, które to czernieje w kontakcie z tlenem znajdującym się w powietrzu.

Gwarantujemy, że zastosowanie się do powyższych wskazówek zaprocentuje blaskiem biżuterii i wzrostem zadowolenia jej posiadacza/ki.

 


zasady pielęgnacji biżuterii ślubnej pierścionek zaręczynowy obrączki

zasady pielęgnacji biżuterii ślubnej pierścionki zaręczynowe obrączki
Zdjęcia: zloto-orla.pl

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]