Zdradzamy sekret jak świetnie wyglądać w garniturze na co dzień i od święta

Zdradzamy sekret jak świetnie wyglądać w garniturze na co dzień i od święta

Podczas wybierania garnituru najczęściej zastanawiam się nad tym, gdzie będę go nosił. Czy będzie mi służył codziennie w pracy, czy może będę go zakładał głównie na specjalne okazje. To pytanie powinien sobie zadać każdy mężczyzna, który zamierza wybrać garnitur. A co jeżeli chcę wybrać garnitur bardziej uniwersalny czyli taki na wesele i na co dzień?

Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wszystko zależy od kilku czynników. Fason naszego garnituru odgrywa tu ważną rolę. Jeżeli garnitur ma być bardziej uniwersalny to musimy zapomnieć o frakach, jaskółkach i smokingach. Każdy z tych wcześniej wymienionych krojów determinuje podniosły charakter wydarzenia, na które się wybieramy. 

 

garitur slubny pawis smokingi
Zdjęcie: pawis.com.pl

 

Dlatego uniwersalnym rozwiązaniem jest dobrze skrojony garnitur klasyczny, który będzie wyglądał dobrze i na co dzień i od święta. Ale jak sprawić, żeby ten sam garnitur na tej samej osobie wyglądał inaczej gdy idziemy podpisać kontrakt handlowy, a inaczej gdy komponujemy ubiór na swój własny ślub.

 

garnitur ślubny moda męska pawis smokingi
Zdjęcie: pawis.com.pl

 

Odpowiedź to akcesoria i dodatki. 

Dzięki odpowiedniemu dobraniu koszuli, poszetki muchy lub krawata możemy podkreślić albo bardziej uroczysty albo mniej formalny charakter wydarzenia. 

Jeżeli wybieramy się na ślub, wesele lub podniosły bal charytatywny dobrym pomysłem jest założenie białej koszuli z łamanym kołnierzykiem, a do tego klasyczna czarna mucha. Najbardziej eleganckie koszule to te z listwą zakrywającą guziki i podwójnymi mankietami zapinanymi na spinki. Trzeba pamiętać również o poszetce, która jak żadne inne akcesorium poza zegarkiem, jest w stanie podkreślić nasz indywidualizm. 

 

moda męska garnitury ślubne pawis
Zdjęcie: pawis.com.pl

 

Oczywiście materiał, z którego jest przygotowana poszetka oraz jej kolor nie musi być tego samego koloru co sama muszka, wręcz poszewka winna różnić się od krawata. Jeśli jednak wybierzemy smoking to w grę wchodzi tylko czarna mucha i biała poszetka.

 

moda męska garnitur ślubny smoking
Zdjęcie: pawis.com.pl

 

Ten sam garnitur będzie się  prezentował zupełnie inaczej, gdy dobierzemy koszulę z klasycznym lub włoskim kołnierzem i do tego krawat.  Zmiana wzoru krawata oraz poszetki  odmienia wizerunek. Możemy też do marynarki od garnituru założyć spodnie w innym kolorze np. do garnatu grafitowe, bądź jaśniejsze szare. Uzyskamy w ten sposób dzienny, mniej formalny ubiór odpowiedni jako stój do pracy.

 

garnitur ślubny moda męska smoking pawis
Zdjęcie: pawis.com.pl

 

Każdy mężczyzna, który szanuje i dba o swój wygląd wie jak znaczące są detale. Panowie pamiętajcie, dobrze skrojony garnitur to połowa sukcesu druga jego część to akcesoria i dodatki.

 

Poprzedni artykułNastępny artykułArchiwum


MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA [ROZWIŃ ]

MIEJSCE NA WESELE [ROZWIŃ ]
DEKORACJE ŚLUBNE I KWIATY [ROZWIŃ ]

UPOMINKI DLA GOŚCI WESELNYCH [ROZWIŃ ]
SUKNIE ŚLUBNE I DODATKI [ROZWIŃ ]

OBRĄCZKI I BIŻUTERIA ŚLUBNA [ROZWIŃ ]
2008

lipiec